Mikä kolmesta?

Nyt kun näitä Saaran kaikkia kolmea biisiä on saanut viikon verran kuunnella rauhassa, niin yksi alkaa nousta....

1. Domino

- balladimainen, kaunis, billboard-potentiaalia, muistuttaa tyyliltään Australian Dami Imin Sound of Silence-biisiä eli upea, lavastaging-mahdollisuudet rajattomat, myös vahempien ja konservatiivisempienkin ihmisten mieleen

2. Queens

- leikkisä, ok, pienempimuotosempi ja vaatimattomampi kuin Domino

3. Monsters

- tähän alkaa jo hieman kyllästyä, ehkä enempi nuorison mieleen?
15499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kaikki huonoja.

Monsters nimisiä on biisejä on ollut ennenkin ja muutenkin ihan tusinakamaa.

Domino olisi paras biisi jos sanoitus olisi parempi, nyt tulee liikaa mieleen Jessie J saman niminen hitti ja vielä kaiken huipuksi on sotkettu sanotukseen breaking ball jotta kuulostaisi Miley Cyrukselta.

Queens on mitäänsanomattomin biisi josta ei vieläkään muista mitään muuta kuin että se on tylsä, vaikka on jo useamman kerran kuullut.

Ei mitään mahdollisuutta pärjätä millään näistä.

Äänestä
  • Pst, se on kylläkin wrecking ball ;)

    Äänestä

Mihinköhän kisaan Saara Aalto seuraavaksi onnistuu menemään uudelleen kekzittäväksi? Yritteliäs on, mutta kappaleet kuulostavat minulle suomalaisellle tosi epäpersolnallisilta ja kuluneilta. UMK-kisojen viehätys on ollut siinä, että on saatu tutustua uusiin aika tuntemattomiin hyviin esiintyjiin ja lauluntekijöihin, ja saatu valita suomaisia parhaiten miellyttävä kappalr.
En aio katsoa enkä äänestää mitään noista kliseisistä kappaleista. Haluaisin jonkun toksen laulajan edustamaan Suomea euroviisuihin.

Äänestä

eikös tekijöissä ja valitsijoissa ole jo liikaa ulkomaalaisia?
Mitä suomalaista biiseissä enää on????

Äänestä
  • Laulaja ja muu kööri *lol*

    Äänestä

Joskus tuntuu että seksuaalivähemmistöjen mafia on oikeasti olemassa?

Äänestä

Tietokoneet tai myyjät pitäisi velvoittaa ajamaan jokin perustesti.
Jotta koneet olisi verrattavissa. Nyt on koneelle merkin lisäksi ainakin neljä eri koodia
Y520-15IKBN I7-7700HQ
ja jos haluaa vertailla hintoja niin usein eri kaupoissa ei ole täsmälleen samaa konetta.

Äänestä
  • poistakkee tämä, meni väärään keskusteluun :)

    Äänestä

Monsters oli videona mielenkiintoinen ja ääni upea. Lavalla lattea sekamelska johon upea ääni katosi.

Saaralla olisi upea ääni ja hyvät showtaidot. Esitykset esim X-factorissa ja UMK-videoissa olivat upeat. Kunpa sitä saataisiin taas Euroviisuihin.

Äänestä
  • Niinpä. Mikä halvattu se alun munkkikaapuviritelmä oli?!?! Putouksessa about samaan aikaan ollut Ansa Kynttilän Ghost of Past Teacher -vastaavanlainen viritelmä oli parempi! Ja sitten ne tanssijoiden mustat siivet - tziisus - Jari S. yritti eurovoittoon valkoisten siipien ja tangon kera eikä onnistunut häneltäkään ja samaa pelkään Saaran Monsterin kohdalla.... Staging ei kyllä ole onnistunut lainkaan. Piste.

    Äänestä

Säälittävää touhua.

Veroradion sopulikomitean päätöksellä Sumen nollatuloksen hankintaan Euroviisuihin lähetetään Saara Aalto. Olisivat samamtien voineeþ päättää myös kipaleen, niin ei olisi tarvinnut tämäniltaista "kilpailua" järjestää.

Äänestä
  • Hirviöt pelaa Dominoa Queenit on soimassa taustalla ja Kuningattaret viihdyttävät heitä.

    Äänestä

Mikä Saaran äänessä on upeaa? Minuun hänen tulkintansa eivät vetoa mitenkään.

Äänestä

Uudesta Monsters esityksestä oli jätetty kiemurtelevat puppelipojat pois mikä oli hyvä juttu. No, tilalla jotain mustasiipisiä miehiä. Ööh.. homopojat vissiin kuolivat ja niistä tuli mustia enkeleitä syntisten mieltymystensä vuoksi?

Äänestä

Siivekkäille kummituksille toivotan hauskaa lentomatkaa jonnekin, viisukisoihin ei kannata mennä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


whichone kirjoitti:

Nyt kun näitä Saaran kaikkia kolmea biisiä on saanut viikon verran kuunnella rauhassa, niin yksi alkaa nousta....

1. Domino

- balladimainen, kaunis, billboard-potentiaalia, muistuttaa tyyliltään Australian Dami Imin Sound of Silence-biisiä eli upea, lavastaging-mahdollisuudet rajattomat, myös vahempien ja konservatiivisempienkin ihmisten mieleen

2. Queens

- leikkisä, ok, pienempimuotosempi ja vaatimattomampi kuin Domino

3. Monsters

- tähän alkaa jo hieman kyllästyä, ehkä enempi nuorison mieleen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu