Kouluttamattomalle, yksinkertaiselle ja tietämättömälle duunarille ominaisesti ne lienevät aika epäterveelliset.
Tupakkaa savukeuhko-Darkkis kiskonee 3-4 askia päivässä, juo 10-15 kuppia kahvia päivässä, töissään hengittelee päivästä päivään myrkyllisiä kaasuja, luultavasti istuu vapaa-aikoinaan suurimman osan ajan pubissa (sikäli kun ei vietä kaikkea valveillaoloaikaansa töissä) kaljaa kitaten, lisäksi Darkkis on todennäköisesti ylipainoinen, kärsii uniongelmista ja uniapneasta, kuluttaa itsensä loppuun töissä, ei harrasta liikuntaa; ruokavalio koostuu täysmaidosta, paikallisen grillikioskin antimista, lenkkimakkarasta ja oluesta.
Darkkis kuolee todennäköisesti joskus ikävuosien 50-60 välillä keuhkosyöpään tai sydänkohtaukseen elämäntapojensa seurauksena.
Millaiset ovat DarkFearin elämäntavat?
11
371
Vastaukset
- Pastor_Maldonado
Periksen liljalaakso-trollauksiin mukaan lähteminen alentaa monelle vuodella eliniänodotetta ☹️
Aikamoisia oletuksia kyllä on aloittaja jostain vetänyt musta ja mun elämäntavoistani, että pakko kyllä näitä väittämiä hieman oikoa todeksi.
- Ensinnäkään en polta mitenkään erityisen paljoa, sillä poltan vain n. 5-8 tupakkaa päivässä.
- En käy baareissa tai käytä alkoholia enää muutenkaan.
- En syö lihaa, makkaraa tai ylipäätään grilliruokaa.
- En ole ylipainoinen, vaan enemmänkin ihannepainoinen ja selvästi hoikempi kun keskivertosuomalaismies.
- Enkä hengitä töissäni mitään kaasuja.
Tähän keskusteluun osallistuneille lantaperseaivoille tiedoksi myös se, että en ole lähihoitaja, enkä työskentele minkäänlaisessa hoitotyössä ollenkaan. Lisäksi mulla on myös hyvälaatuinen tukka päässäni ja olen myös suvaitsevainen EUROOPPALAINEN MIES.- Älähänvalehtele
Olethan sä eräänlainen hoitaja, sä kun pyyhit työksesi vanhusten perseitä ruhtinaallisella yhdeksän euron päiväkorvauksella.
- neuvoja_kaljupäille
Muista vielä pitää pipo päässä nyt kun on kylmät ilmat. Sen kaljun päälaen kautta kun haihtuu paljon lämpöä.
neuvoja_kaljupäille kirjoitti:
Muista vielä pitää pipo päässä nyt kun on kylmät ilmat. Sen kaljun päälaen kautta kun haihtuu paljon lämpöä.
Ai sulla itselläsi on kalju vai. Taidat varmaan sitten olla myös persujen innokkaita äänestäjiä, kun niitähän te kaiki kaljuuntuneet juntit aina olettekin.
Mulla itselläni kun onkin hyvälaatuinen ja tuuhea tukka päässäni, kun mä olenkin vasemmistolaishenkinen suvaitsevainen EUROPPALAINEN MIES, enkä mikään persuja äänestävä talvisodan juoksuhautoihin jämähtänyt ahdasmielinen militaristipaskajuntti.- suvakki.on.vajakki
DarkFear kirjoitti:
Ai sulla itselläsi on kalju vai. Taidat varmaan sitten olla myös persujen innokkaita äänestäjiä, kun niitähän te kaiki kaljuuntuneet juntit aina olettekin.
Mulla itselläni kun onkin hyvälaatuinen ja tuuhea tukka päässäni, kun mä olenkin vasemmistolaishenkinen suvaitsevainen EUROPPALAINEN MIES, enkä mikään persuja äänestävä talvisodan juoksuhautoihin jämähtänyt ahdasmielinen militaristipaskajuntti.Sähän unohdit nyt mainita, että olet myös suvaitsevainen.
Mutta ehkä se tuli viestistä muutenkin ilmi kaikille fiksuille ja suvaitsevaisille ihmisille?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse934722Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133902Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2043768Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.882169Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575751951Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.791328- 1311214
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1611183- 531085
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä30934