Lähtöpaino 80,4 kg. Aluksi kokopaasto huomiseen klo 13:30 asti.
TAvoite 79,5-80,0 kg.
Kahden aterian taktiikka. Terveellistä ruokaa.
Jonkun mielestä epäterveellistä tämä paastoilu silti mutta niin on sekin että poltan ketjussa, syön harmaata mössöä ilman vihanneksia(mieheni käy kaupassa) (tai on käynyt tähän asti), ja juon alkoholia perjantaisin.
Perjantaipullo... kun lauantai on vapaapäivä.
Syömistäni kuvaa tämän päivän tyyppiesimerkki; 4 suklaatuuttia, yksi voileipä ja salaattia ja kolme kotlettia, ilman perunaa. Ja neljä kuppia kahvia.
Nyt vähennän kahvin kahteen kuppiin päivässä ja kolmas jos nukun päiväunet.
Ja ne ruoka-ajat tämän 18 päivän ajan: klo 12- 14 ja klo 17.
Siis kahden aterian taktiikka 25.3 asti. Silloin on kesäpäivän seisaus ja palmusunnuntai. Sokerilakko siihen asti.
Ei limua, ei jätskiä ei lisäainepaskaa eli irtokarkkeja joita yleensä eurolla viikottain ostan.
Noin vuosi sitten kirjoitin tänne 83-kiloisena. Epäonnistuin.
Mitäs siitä?
Jos en tällä kertaa onnistu niin tämä onviimeinen kerta tällä palstalla.
Hyvä alku kuintenkin kun aloitin 4.3 siis kolme päivää sitten 82,5 kilosta. Paino tippunut kaksi kiloa neljässä päivässä.
Päätavoite, siis tuo palmusunnuntai, on 72,5-75,0kg. Siis 8-5,4 kg.
18 päivän puolipaasto
3
348
Vastaukset
- HetiAamusta
Kossua kannattaa ottaa päivittäin. Se pitää aineenvaihdunnan käynnissä.
Aineenvaihdunta seis, paino ei laskenut yöllä ku 200 g, ja tänään on 79,9 kg. Eilen oli 79,0 kg aamulla. Ja 80,2 kg illalla.
Olen juonut perjantaipulloni joka on sekoittanut rytmin ja tuhonnut tulokset. Paino kertynyt eilenkin lauantaina 1,2 kg ja se on tullut nesteen(ei alkoholia, en harrasta krapularyyppyjä)tankkaamisesta.
Aloitan alusta.
Suunnitelma kilojen häätämiseksi josta tällä kertaa en luista:
klo 12 kahvi ja 2 leipäpalaa.
Paasto huomiseen klo 12. Tavoite takaisin tuo 79,0 kg! 24h.
Samalla aloitan liikunnan. Vesipic huomisiltana. Punttis keskiviikko. Liikuntasihteerin tekemä treeniohjelma perjantaina.
Kiitokset itkevämiesnimmarille minä en häpeä tätä mokaani(juominen, vain -400g)lyhtä paljon kun hänkin on mokannut.;)
Tosin hän ei tiedosta sitä ja on hyvää viihdettä tälle palstalle ett ei mikään turha ukko.
- Jatkuva_paasto
Minulle itselle on aivan luonnollista 8/16 paasto tai oikeastaan 4/20
Syön vain iltapäivällä 3-7 välillä muutoin vain nestettä ja tietenkin kahvia.
Viikonloppuisin tulee syötyä enemmän mutta viikolla rytmi palaa automaattisesti tuohon totuttuun.
Ei ole paino-ongelmaa ja töitä jaksan tehdä ihan hyvin, siis ruumiillista työtä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 30726939
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?482304- 2011640
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1541570Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien351431- 341331
- 1221018
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30932Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex94893Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t81830
