Jos nainen ei syty sängyssä tai siis ei lähde

käyntiin, niin voiko naisen työntää käyntiin samalla tavalla kuin vaikka auton? Kaikkein kummallisinta tässä "pariutumiskulttuurissa" on se, että naiset panostavat enemmän ulkoiseen näyttävyyteen (yökerhoissa tms.) ja yrittävät herättää miesten mielenkiinnon. Miehen taas tulee "tehdä aloite" ja esittää olevansa kiinnostunut, jolloin naiselle jää mahdollisuus tehdä valinta. Ei voi ymmärtää nykyajan pariutumiskulttuuria. Sitten sen mikä on ollut työtä ja tuskaa saada nainen mukaan, muuttuu hetkessä maalatuksi totemipaaluksi.

12

284

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viinamies----

      Juota naiselle viinaa ja kehu naista niin kyllä lähtee käyntiin.

    • hgdtru

      Naiset ovat siitä vanhanaikaisia, että he tarvitsevat vanhan kunnon kampikäynnistyksen. Ja sitä kampea on osattava pyörittää juuri oikeaan rytmiin, jotta kone käynnistyy. Valitettavasti mitään sähköstartteja ei ole, joten yleensä homma on aika hidasta ja työlästä. Mutta parhaimmillaan kyyti on sitten lämmintä ja vauhdikasta.

      • PakkiKolisee

        Yleensähän käy niin, et mies huoltaa naista eli siis autoa pitkään, hyvin ja hartaasti, mut sit nainen painaaki kaasua ja kaasuttaa tiehensä ja mies jää yksin.
        Nainen antoi pakit ja kaasutti pois.


    • Oiskohan siitä polttoaineet loppu, kokeile tankata. :)

      Ota ensin selvää mitä polttoainetta nainen käyttää.


      • scrg kirjoitti:

        Moderni nainen käy biopolttoaineella.

        Nämä on kai jotain nyhtökauraa ja soijarouhetta. Hyvin suosittuja keskustojen kivijalkakaupoissa ja menee näitä prismoissakin. Pitää sokeritasapainon kunnossa, että jaksaa märehtiä joutavia.

        https://www.lantmannenagro.fi/tuotteet/rehut-ja-sailontaaineet/naudan-rehut/tiivisteet/optima-3-irto/

        Ai helkuta, oisin melkein voinut veikata että suklaa tai virvokkeet maittavan lounaan kanssa olis saanut käynnistymään. Ainakin lämpenemään vähän, mutta sullapa olikin ensikäden tietoa siellä. Pitänee muistaa sitten, että kun se nainen lopulta käynnistyy ja lopettaa märehtimisen, että löytyy kalsiumia tarjolle myös...ettei hyydy.

        "Poikimahalvaus on tyypillisesti parhaassa tuotantoiässä olevien vastapoikineiden lehmien tauti. Joskus veren kalsiumpitoisuuden lasku sairastuttaa myös muita eläimiä. Ensikot ovat harvinaisia sairastujia, mutta vaihtoehto on pidettävä mielessä, jos ensikko on syömätön ja makaa. Korkeatuottoisen lehmän äkillinen syömättömyys milloin tahansa lypsykaudella voi romahduttaa kalsiumin imeytymisen suolistosta ja aiheuttaa halvausoireita."


    • Pyydä naapuri antamaan virtaa. Se yleensä auttaa.

    • En ole niin tyhmä, että alkaisin kaatamaan mitään polttoaineita ihmisiin, mutta sen vaan vielä sanon...että! Mitä eroa on euroopalaisella naisella? Suomi ei ole eurooppaa jos tähän on uskomista.




























      Panee paremmin kuin kävelee.

      • Kyllä se on tyhmyyttä, jos ei lypsylehmäänsä ruoki. :D

        Ruoka miehen tiellä pitää, miksei myös naisenkin. Tuleehan sitä käynnistymis onkelmia jos ei apetta saa. :)

        Erooppalaisella naisella eroa mihin?


    • Oliskohan jakopäässä vikaa?

      • Epäilen, että on mennyt jo hihnakin poikki. Jos ei pelaa. :D

        Katohan ketjullinen ens kerralla ap. Ts. vähän tuoreempi model.


    • Qswq

      Pitää löytää naisen startti painike (Gpiste), silloin ei tarvi ensin polkea tai työntää käyntiin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1473
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1081
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      69
      926
    4. 68
      733
    5. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      247
      714
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      713
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      609
    8. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      561
    9. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      551
    10. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      537
    Aihe