Eron jälkeen on tullut tutustuttua jo aika moneen mielenkiintoiseen mieheen. Suhteet ovat kuitenkin loppuneet alkututustumisen jälkeen, kun on tuntunut, että ei tästä nyt vain tule mitään pidemmän päälle. Syyt ovat olleet hyvin erilaisia. Viimeisin oli 10 vuotta vanhempi, mutta niin monta hyvää asiaa, joita arvostan, että ikäkään ei tuntunut ongelmalta sinänsä. Lisää haasteita astui kuvioihin ja lopulta jo sellaisia, että taas yksi suhde takana.
Miten tämä voi olla niin vaikeata ja aina tuntuu yhtä pahalta? Kyllä sitä haluaisi onnistua. Täytynee istua ja miettiä ihan rauhassa, kuka olen ja miksi haaveilen mistä haaveilen. Miten olen itse valmis muuttumaan? Vai olenko? Elämä ei ole kai helpoksi tarkoitettukaan.
Miten sitä jaksaisi vielä uskoa?
4
269
Vastaukset
- menejaeläitsellesi
Jospa opettelisit ensin nauttimaan omasta elämästä itekseen ja näkemään siinäkin omat ilonsa. Kyllä se mies siihen tupsahtaa vierelle sopivassa saumassa, vaikkapa tapahtumassa tai harrastuksessa, mitä sitä valkkaamaan jostain nettideitistä, tinderistä tms.
- kyyneliämeistä
Juuri noin olen tehnyt ja olinkin jo onnellinen, tuli sitten mentyä yksiin juhliin, jossa mies sitten tanssitteli minua ja lopuksi toivoi,että tapaisimme vielä. En ole koskaan ollut tinderissä ja nettideitit on ihan huuhaata tai ainakin todella haastavaa, eikä minun juttu. Olikin kiva tavata livenä ja hän vaikutti oikein mukavalta.
Ehkä se on parasta vaan elellä itsekseen, ihan niin kuin sanoit. Nautin kyllä elämästä, ihan pikkuasioistakin. Mutta kai se on sitä kaipuuta lähelle...ja asioiden jakamista. - itsenäinenelämä
Ala harrastamaan mitä tahaansa josta saat iloa ja tekemisen taitoa ja hanki kissa. Siinä sinulle seuralainen, hyvällä onnella pariksikymmeneksi vuodeksi! Oet kissoille allerginen? no sitten lemmikkikivi.
- kyyneliämeistä
Ai joku oli tänne kommentoinut. Kiitokset. Harrastuksia on kolme erilaista tällä hetkellä ja kohta kun lumet sulaa, niin alkaa neljäs, no sitten putoaa yksi taas pois. Mutta toihan se on, se kissa, se puuttuu, enkä ole edes allerginen. Ja itse asiassa nyt aloitin eilen ihan uuden harrastuksen ja se tuli vinkkinä ihan lähes tuntemattomalta : ) Kyllä se tästä. Mutta jotenkin sitä suree jokaista lyhyttäkin suhdetta mikä päättyy. Onhan se aina pettymys.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1115237Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493392Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle913224Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku402926- 811847
Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411580450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1271555Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt311436Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1301234- 161149