Siis luin jostain, että kasvovoiteisiin voi jäädä koukkuun samoin kuin huulirasvoihin pitääköhän paikkaansa ? Siis onko täällä ketään joka olisi käynyt tämän läpi ?
Itse olen kokenut huulirasva riippuvuuden, mutta onneksi päässyt siitä eroon !
Mietinkin kun oma ihoni kasvoissa on todella herkkä, kuivuuteen taipuvainen ja ärtyy vaikka mistä! Kosmetologin mukaan poskissa on couperosa, mutta enpä ole saanut apua mistään voiteesta siihen vaivaan kokeiltu on: Avene, La roche posay, ja mitä näitä nyt onkaan.
Tuntuu, että kun käytän kasvoillani voidetta minkä pitäisi tehdä suurinpiirtein ihmeitä ja incl- lista on pitkä kuin nälkävuosi ihoni menee vain huonommaksi koko ajan !!
MIetinkin josko ostaisi tavallisen perusvoiteen, toki aika rasvaisen sellaisen aluksi ja yrittäisi pärjätä sen kanssa. Eikä rasvaisi koko aikaa, voisikohan auttaa minuakin?!
Toki olen löytänyt joitain voiteita mitkä sopivat aika hyvin iholleni, mutta kun en millään halua maksaa niistä 50 - 80€ !!
Siis eikö todellakaan halvemmalla saa ihoaan normaalin väriseksi ja kuivuutta helpottamaan ???
Siis kertokaa ihmeessä jos teillä on jotain hyviä ideoita!
Kasvovoide riippuvuus ?
Onneksikesätuleepian
0
130
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512