Karhu Active Pulse aktiivisuusranneke (W311)
Saako tuota käytettyä muunkin Android-ohjelman kuin U Fit (Tracker Pro) kanssa?
Onko teillä kokemusta tuosta Karhun aktiivisuusrannekkeesta?
Karhu Active Pulse aktiivisuusranneke (W311)
12
14841
Vastaukset
- kokeillut
Ainakin se on tosi miellyttävä ranteessa ja antaa mielestäni riittävän tarkat arvot aktiivisuudesta. UFit aplikaatio on ihan ok, ja siitä myös selviää tärkeimmät tiedot riittävän selkeästi. Hobby Hallissa on ainakin hyvällä hinnalla myynnissä tämä mittari https://www.hobbyhall.fi/active-pulse-aktiivisuusmittari-hh865278.html
- Unet
Osaisiko joku neuvoa, miten unenseurannan saa toimimaan? Muuten toimii hyvin, sykkeenkin mittaa automaattisesti yöllä, mutta u-fitin uni-kohtaan ei tule mitään tietoa.
- 4312
Rannekkeessa on se auringon ja kuun kuva. Kun painat rannekkeen painiketta n. 3 sekunttia, vaihtuu yötila päälle ja unenseuranta alkaa. Aamulla vaihtaa tilan takaisin päivään.. Sitten vaan synkronoi tiedot ufit sovellukseen.
- Auttaakaa
Lisää on ollut käytössä yli päivän muuten toimii mutta valkoinen näppäin ei ota kosketusta osaako joku auttaa
- Auttakaa2
Ei sen jälkeen ku oltiin luistelemassa vähän tuli vettä
Latasin 2 tuntia mut virrat ei tule päälle, mikä voi olla vikana?
- Anonyymi
Laite aktivoituu kun sitä aikaa lataamaan. Kun paritat laitteen puhelimesi kanssa, niin myöskin aika alkaa näkyä oikein. Useimmat toiminnot menee päälle painamalla sitä valkoista ympyrää ( pulssi, unen seuranta) noin kolme sekuntia.
Valkoista ympyrää painamalla pystyy selaamaan toimintoja. Ihan ok laite.
Plussaa
Kevyt,lähes huomaamaton.
Miinusta
Oma latauskaapeli (ei kannata hukata)
Ufit ohjelman vaatimukset tietoihin ( saa asetuksista pois jos haluat)
- Anonyymi
Miten ranneke? Onko kenelläkään tullut ihottumaa? Itselläni tuli Huawein mittarista ihan kamala reaktio?
- Anonyymi
Mistä saa uuden latauskaapelin ?
- Anonyymi
Askeleet ei pidä paikkaansa,ei tuke oikeaa tulosta
- Anonyymi
Miksi en löydä enää tuota U Fit appia? Onko joku muu vastaava?
- Anonyymi
Osaako joku auttaa kun mun onks toi nyt pulssi jossa on toi sydän niin lukeeoff niin miten sen saa päälle?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658