Mikä on normaalia

Muutamia juttuja ja haastatteluja lukeneena useat miehet haluaisivat nähdä naiskumppaninsa rakastelemassa toisen miehen kanssa, mullakin tällaisia ajatuksia ollut muutamia, no naiselleni en tiettu uskalla niistä kertoa mutta toisaalta kumppani on kertonut joskus fantasioineensa seksistä yhden tai kahdenkin vieraan miehen kanssa. Jotkut pitää varmaan asiaa pervona toisia se kiihottaa. En usko että live tilanteessa pystyisin katsomaan jos toinen mies panisi naistani mutta naiset taas vastaavasti haluaisivat että oma mies katselee kun vieras mies panisi, kuka oikeasti pystyy antautumaan fantasioihin.
8248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Fantasia ei ole todellisuutta ja toisinpäin. Vaikka moni haaveilee moisesta, niin se on vain haave. Ja toimii parhaiten haaveena. Ellei sitten halua rikkoa suhdettaan ja alkaa paneskelemaan miten sattuu, ja toinen on sivustaseuraaja.
Moni haaveilee ryhmäseksistäkin. Se toimii vain silloin, kun ei ole tunteita. Parin välillä on vain fyysinen halu.

Äänestä

Normaalia on se mikä itsestä ja toisesta tuntuu hyvältä eikä satuta ketään. Parinvaihtajia ja kimppaseksiä tuttujen kumppanien harrastavia kanssa on paljon, ihan tavallisia ihmisiä ja pareja he ovat. Eikä heidän parisuhde oli tuosta rikki mennyt kuten yllä oleva olettaa. Seksiä voi harrastaa rakkaansa kanssa monella tavalla mutta kaikki tavat vaan eivät sovi toisille. Yllättyisit varmasti jos tietäisit kuinka moni on oikeasti ainakin kokeillut kimppaseksiä tai seksiä vaikka siten että samassa huoneessa rakastelee kaksi pariskuntaa.

Puhukaa lisää asiasta, onko se vain molemmilla fantasiatasoinen juttu vai asia jota haluatte oikeasti kokeilla. Toinen vaihtoehto on vaikka se, että katsottu tuollaista aikuisviihdettä yhdessä, kiihotutte ja seksittelette, silleenkin monet tekevät, mekin,
PMe kumpikaan ei haluta oikeasti sitä vierasta sänkyymme mutta kimppaseksi ajatusleikkinä kiihottaa ja porno on hyvä väylä yhdessä sen toteuttamiseen.

1Äänestä
  • "Eikä heidän parisuhde oli tuosta rikki mennyt kuten yllä oleva olettaa"

    Kyllä se vaan voi- ja meneekin joissain tapauksissa rikki, kun lähdetään toteuttamaan fantasioita.

    On ihmisten suhteen sellainen paradoksi, että mitä voimakkaammin hän elää fantasioissaan, niin sitä vähemmän hän elää vallitsevassa todellisuudesssa. Ja on toki myös päinvastoin.

    Äänestä

  • vaikkamilleen kirjoitti:

    "Eikä heidän parisuhde oli tuosta rikki mennyt kuten yllä oleva olettaa"

    Kyllä se vaan voi- ja meneekin joissain tapauksissa rikki, kun lähdetään toteuttamaan fantasioita.

    On ihmisten suhteen sellainen paradoksi, että mitä voimakkaammin hän elää fantasioissaan, niin sitä vähemmän hän elää vallitsevassa todellisuudesssa. Ja on toki myös päinvastoin.

    "mitä voimakkaammin hän elää fantasioissaan, niin sitä vähemmän hän elää vallitsevassa todellisuudesssa. Ja on toki myös päinvastoin. "

    Juurikin näin, terävä huomio. Aivan varmasti suhde menee rikki, jos tai kun haaveilevan osapuolen puoliso elää todellisuudessa.

    Äänestä

  • No haloo. Te ette nyt taida tietää mitä seksuaalisella fantasionnilla yleensä tarkoitetaan. Ihmisillä on vilkas mielikuvitus, eikä se tarkoita että henkilö olisi millään muotoa irti todellisuudesta jos haluaa kokeilla käytännössä jotain niistä.

    Yleensä niillä pareilla on monipuolinen ja vilkas seksielämä, jotka uskaltavat kokeilla uutta.
    Me ollaan toteutettu molemmat toistemme fantasioita.

    1Äänestä

  • Tiukkapipot kirjoitti:

    No haloo. Te ette nyt taida tietää mitä seksuaalisella fantasionnilla yleensä tarkoitetaan. Ihmisillä on vilkas mielikuvitus, eikä se tarkoita että henkilö olisi millään muotoa irti todellisuudesta jos haluaa kokeilla käytännössä jotain niistä.

    Yleensä niillä pareilla on monipuolinen ja vilkas seksielämä, jotka uskaltavat kokeilla uutta.
    Me ollaan toteutettu molemmat toistemme fantasioita.

    "Yleensä niillä pareilla on monipuolinen ja vilkas seksielämä, jotka uskaltavat kokeilla uutta."

    Luulet vaan. Tosielämässä monet parit yrittävät vain paikata väljähtynyttä seksielämäänsä, lähtemällä mukaan parinvaihto yms. kokeiluihin. Useissa tapauksissa mennään jopa niin, ettei toinen puoliso edes tiedä asiasta, vaan kaikki on ns.aktiivisen puolison omaa fantasiaa.

    Äänestä

  • Tunnen naimisissa olevan naisen joka harrastaa kimppaseksiä vieraiden kanssa. Uskoitui mulle jonkin verran koska tunnemme toisemme aika hyvin, onnellinen tuntuu nainen olevan eikä ole oma suhde mieheen kärsinyt, ihan normaalisti kuulemma naivat kotonakin, nainen vaan haluaa kokemuksia ja toteuttaa fantassioita. Ja muutenkin aika vastuullinen koska kertomansa mukaan aina kumi vieraiden kanssa käytössä. Mitäs pahaa kimppa seksissä tai parinvaihdossa on jos ihminen saa sitä hyvää oloa ja nautinnon, ei ole kenenkään asia sitä kieltää. Totean että munkin ex naisystävä nussi vieraita, tiesin sen mutta en välittänyt koska sain itsekin lähes aina kun halusin, suhde loppui ihan muihin syihin.

    Äänestä

  • aikansakutakin2 kirjoitti:

    Tunnen naimisissa olevan naisen joka harrastaa kimppaseksiä vieraiden kanssa. Uskoitui mulle jonkin verran koska tunnemme toisemme aika hyvin, onnellinen tuntuu nainen olevan eikä ole oma suhde mieheen kärsinyt, ihan normaalisti kuulemma naivat kotonakin, nainen vaan haluaa kokemuksia ja toteuttaa fantassioita. Ja muutenkin aika vastuullinen koska kertomansa mukaan aina kumi vieraiden kanssa käytössä. Mitäs pahaa kimppa seksissä tai parinvaihdossa on jos ihminen saa sitä hyvää oloa ja nautinnon, ei ole kenenkään asia sitä kieltää. Totean että munkin ex naisystävä nussi vieraita, tiesin sen mutta en välittänyt koska sain itsekin lähes aina kun halusin, suhde loppui ihan muihin syihin.

    "onnellinen tuntuu nainen olevan eikä ole oma suhde mieheen kärsinyt, ihan normaalisti kuulemma naivat kotonakin, "

    Ja sinä varmaan uskoit joka sanan? :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


fantasiat_todeksi kirjoitti:

Muutamia juttuja ja haastatteluja lukeneena useat miehet haluaisivat nähdä naiskumppaninsa rakastelemassa toisen miehen kanssa, mullakin tällaisia ajatuksia ollut muutamia, no naiselleni en tiettu uskalla niistä kertoa mutta toisaalta kumppani on kertonut joskus fantasioineensa seksistä yhden tai kahdenkin vieraan miehen kanssa. Jotkut pitää varmaan asiaa pervona toisia se kiihottaa. En usko että live tilanteessa pystyisin katsomaan jos toinen mies panisi naistani mutta naiset taas vastaavasti haluaisivat että oma mies katselee kun vieras mies panisi, kuka oikeasti pystyy antautumaan fantasioihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu