http://www.kauppalehti.fi/uutiset/tulli-vei-isan-mersun--varjopankkiiri-loysi-tilalle-timantin---miljoona-kilometria-ei-ole-matka-eika-mikaan/EuMNNg8p?ref=iltalehti:8491
Ei se mitään jos käykin, laatuvehkeillä on aina kadehtijoita !
Late Lapista.
Ei se mitään jos käykin, laatuvehkeillä on aina kadehtijoita !
Late Lapista.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Hei kääkkä. Miten tämä shittiäinen liittyy tälle palstalle?
Vain impotentit kuolaavat vanhojen turkkilaisten kasaamien romujen perään.
Yksi kateellinen ilmoittautui heti! Kaikki eivät kehtaa kateuttaan tunnustaa!
Late Lapista.
"Kaikki eivät kehtaa ..."
Kyllä sulla täytyy joku anomalia olla.
Notta mannelavetista kateellinen olisin. On siinä miehellä luulota!
Klossien ruostuneita leikkikaluja ne on nykysin, koitetaan jauhattaa tyhjää jäätiköllä sileillä renkailla että ruoste pölisee.
On ollut muutama mersu,mutta ei tule enää olmaan ruostekasaa.
Jos auto lahoo, vika löytyy ratin ja selkänojan välistä! Laiskuudesta sakotetaan!
Late Lapista.
No siehän se tyhmä olet, ei vain olis uskonu, kenes vika se on ko sinun talo lahoaa, ja homekoulut, kyllä auton ruostuminen johtuu sen rakenteista ja ruostesuojauksesta, mites se kuljettaja sitä ruostuttaa, vai meinaaks ko sulla on kuskinpenkkiki ruskeana rönttässä, sen voipi olla eri asia.
Joo ne on jarrutusjälkiä penkissä, mulla on ollu kaks mersua, ensimmäisellä ajelin vesisateella niin takana istuva tyttö kiljaisi että miten hänen kengät kastui, no pohja tietenkin puhki, toisella mersulla ajelin talviaikaan niin yhtäkkiä putosi perä alas oikealta puolen, meni takarengasta paikallaan pitävä tukivarsi poikki, oli ruostunut.
Late hullu äijä ekkössie tajua että peltityö mersuissa on luokatonta suhteessa hintaan. Jos ostaa riisikupin ja ajaa 20ov ja ostaa mersun ja ajaa 5 v. Kumpaan pitää maksaa korjaus ja ruostekuluja ostohinnan yli ja jää vielä velkaa takaajilleen TÄH?
Börjerhenval
2.4.2018 12:39
Niin ja Late jäis ilman Rönttän osia aina, ei tulis lokasuojia, pakoputkia sun muita osia ruostuneiden tilalle.
"Saksa on edelleen suomalaisten suosikki autojen tuontimaana.
Autalan keskusliiton mukaan vuonna 2016 käytettynä maahantuodut henkilöautot olivat keskimäärin 9-vuotiaita ja niiden mittarilukema oli keskimäärin 140 000 kilometriä.
Verohallinnon mukaan suosituin tuontiauto on edelleen Mercedes Bentz, erityisesti sen C- ja E-sarjat. Seuraavaksi suosituimpia ovat BMW ja Volvo."
https://www.ksml.fi/teemat/autot/Käytettyjen-autojen-tuonti-kasvaa-ripeästi/1037471
Mersukateet kommentoikaa !
Late Lapista.
Kauhean kallis käytetty ruostepurkki on korjata. Hinta laatusuhde ei kohtaa kuten Japsiautoissa.
Joko Late on käynyt armeijan tai rippikoulun?
Mene late armeijaan ja käy se rippikoulu.