Kuinka paljon tulee edestakaisin hiihdettynä matkaa kirkon laavulla Alakorkalon laavulle? Entä lenkki Alakorkalon laavu - Niskanperän laavu?
Jäälatujen pituudet
7
184
Vastaukset
15km alakorkalon laavulle edestakasin
- Kakkkkis
Niin muistelinkin. Entäs miten tuo Alakorkalo - Niskanperä? Oli meinaan tosi paljon porukkaa hiihtämässä kirkolta Alakorkaloon tänään. Vois olla vähän väljempää Alakorkalosta etelään. Kelit kyllä kohdillaan!
- jäälähihtaja
Alakorkalosta Niskanperänlaavulle on 5 km.Eli 10km mutkin.
- Kakkkkis
Kiitos 😁 aivan mahtavaa, kun on neljän päivän vapaat ja kelit tämmösiä.
- Itse-käytän-sitä
Rovaniemen kotisivuilla on karttasovellus, jossa voi mitata matkoja eri kohteiden välillä.
- Kakkkkis
Mulla se ei kännykällä auennut. Pitää vielä koneelta kokeilla.
- motmotmot
tällä saa mitattua matkat kaupungissa;
https://kartta.rovaniemi.fi/IMS/fi/Map
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362141Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten591955Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211900HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363771612Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031611Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241444Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821072Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53947- 71871
- 27869