Juoksuharrastus ja mielenvikaisuus ?

Altistaako juoksuharrastus narsismille tai muille mielisairauksille , niin olen päätellyt kun on tullut seurattua kahta eri blokia , ei siedetä muiden mielipiteitä vain oma on ainut oikea, näin lääkärinä olen huolestunut.
4178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Samanlaisia havaintoja muutamaa juoksublogia lukeneena. Ovat omasta mielestään mukavia ja joviaaleja maalaispoikia, jotka jostain syystä bannataan kaikilta foorumeilta. Hmmmm

Äänestä

Tuskin tuo juoksemisesta johtuu; aina on tuon tyyppisiä joka paikassa.

Äänestä

No on tietty joka paikassa mutta myös juoksijoissa. Palstoilla on tyyppejä jotka promoovat vaan itteään ja jotain kenkämerkkiä. Kaikki aika mäessä, lenkillä tai netissä.

Äänestä
  • Missä mäessä? HYppääkö ukot mäkeä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


urheilulääkäri kirjoitti:

Altistaako juoksuharrastus narsismille tai muille mielisairauksille , niin olen päätellyt kun on tullut seurattua kahta eri blokia , ei siedetä muiden mielipiteitä vain oma on ainut oikea, näin lääkärinä olen huolestunut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu