Mutta mutta. Napsahtaako päässäni joku kuten niin monen pakukuskin päässä tuntuu napsahtaneen? Vai pystynkö kuitenkin ajamaan sääntöjä ja rajoituksia noudattaen? Mikäs muuten on pakettiauton suurin sallittu nopeus?
Tarttis pakettiautoa mutta.
2
189
Vastaukset
- satasta
Riippuu siitä miten vanha paku. Jos ABS ja Airbäg niin max 100km/h, mutta jos ei, niin sitten max 80km/h.
Nythän on ollut juttua, että tulevaisuudessa pakulla sais ajaa nopeuksia kuin henkilöautolla, mutta ei ole kuulunut hetkeen mitään lakiuudistuksesta.. - Pepshukka
Tulemme myös ongelmaan:kuka niitä valvoo byrokratian lakien ihmemaassa nimeltä suomi?
Nopeusrajoitukset,stop merkit,liikennevalot,sulkuviivat ja oikeastaan loputkin opasteet on enempi koristeena ja muodon vuoksi joita osa noudattaa aina,toiset silloin kun siltä tuntuu ja loput tuntee ettei asia kosketa heitä jolloin lopputuloksena on tämä mikä liikenteessä näkyy ja pitää olla tosi huono tuuri jos sakot napsahtaa!
Kaikkea on mahdollista nähdä kun liikenteeseen lähtee:igluista -valottomiin kulkuneuvoihin tai väärään suuntaa kiertoliittymää kiertävistä- känni pilleriääliöihin ja katsastamattomiin ajoneuvoihin koska kukaan ei valvo mitään,varsinkin jos ajelet maaseudulla tai pikkukaupungeissa joissa ei valvontaa sitäkään vähää.
Kaiken huipentuma on kameratolpat joista varoitetaan etukäteen!!
Siispä pakettiautojen nopeuksiakaan kukaan valvo käytännössä vaan ihan omasta lyijykengästä kiinni ajaako pinta-puoli vai täyskaasulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1257543Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?937224Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit287149Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t656296Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t66120Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1075655Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465448Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa675287Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus445168Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset304943