Löysin vihdoin toimivan dieetin

kaikkidieetitkokeillut

Se on kirpputoridieetti. En käy enää ruokakaupassa ollenkaan. Ostan kirpputorilta sen mitä syön. Esmes pannukakkupala, marjapiiras, voipullat, tiikerikakku, pikkuleipärasia, suklaapatukka, lakupussi. Nyt jo 3 kg lähtenyt painoa pois. Herkuista ei tarvitse kieltäytyä, dieetti on kiinnostava kun ei koskaan tiedä mitä kirpparilla tällä kertaa on myynnissä, lisäksi kävely kirpparille ja takas kotiin kuluttaa muutaman sata kilokaloria. Voin lämpimästi suositella. Samalla tukee lähiruokaa ja pienyrittäjiä, kotileipureita.

3

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toimiiko oikeesti?

      • Anonyymi

        Vaikuttaa tehokkaalta. Mutta voisko siihen lisätä vähän liikuntaa, vaikkapa metsäkävelyä, jos samalla poimii marjoja suuhunsa?


      • Anonyymi

        Ei nykyään ole marjoja, metsät on rutikuivat ja pölyttävät hyönteiset kuolleet. Sitä paitsi voi jäädä metsäkoneen alle. Viimeisiä Suomen metsiä kaadetaan parhaillaan. Jos metsästä haluaa energiaa saada, niin kuolee nälkään.


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2425
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1407
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      80
      1253
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      7
      1170
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      875
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      870
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      44
      713
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      92
      712
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      27
      689
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      666
    Aihe