"joku Pertti Teboililla"

voiiirisrukka

20

2828

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos olet naisena onnistunut säilyttämään vartalosi edes jonkinlaisessa kuosissa ja oppinut hämäämään meikeillä miehiä. Näin olet luultavasti saanut miehiltä paljon huomiota, tämä on sotkenut minäkuvaasi. Yökerhot ja trendikahvilat ovat pullollaan naisia odottamassa sitä omaa prinssiään kuka perii aikoinaan isänsä valtakunnan.

      "Talousasioitaan Iris on hoitanut huolimattomasti. Häneltä on kahden viime vuoden aikana karhuttu ulosoton kautta laskuja yli 10 000 euron edestä. Iris on jättänyt maksamatta muun muassa opintolainoja, puhelinlaskuja ja pummilla matkustamisesta saamansa tarkastusmaksun.

      Iris on joutunut myös käräjille erikoisen vuokrasotkun vuoksi. Hän vuokrasi asunnon Helsingin Kalliosta määräajaksi vuonna 2014 mutta jätti toistuvasti vuokrat maksamatta, eikä suostunut muuttamaan asunnosta ulos määräajan päätyttyä. Oikeus määräsi Iriksen maksamaan rästit ja häädön uhalla poistumaan asunnosta."

      • Dffxxd

        Onko tämä tytteli siis se joka on sen vihreiden kaljupään kannssa, ei voi muuta sanoa kuin että vaihtoi huonompaan.


      • Dffxxd kirjoitti:

        Onko tämä tytteli siis se joka on sen vihreiden kaljupään kannssa, ei voi muuta sanoa kuin että vaihtoi huonompaan.

        Vihreämolopää! Kansanedustaja on ammatti siinnä missä haudankaivaja, terurastaja tai veroviranomainen. Sillä erolla, että media ( =naiset ), eivät ole näistä kiinnostuneita.


      • Ätmelsson

        Ei suostunut ulos muuttaa...olisin omasta asunnosta tuollaisen vuokralaisen käynyt hiuksista ulos kantamassa


    • 101prosHetero

      Iiris. Se on homoille.

    • Käsittääkseni palstan Pertti suhtautuu hyvinkin ymmärtäväisesti naisen irtonaiseen seksielämään enkö usko Pertin hirveästi teboililla notkuvan, ennemminkin abc:llä toisinaan.

    • ijdflfj

      Miksi juuri Pertti, sehän on perinteinen suomalaisen miehen nimi. Miksei vaikka Mohammed tai Abdi Teboililla, eikö Iiris kannata moniarvoista yhteiskuntaa? No "Pertti Teboililla" -ilmaus kantaa nykypäivänä negatiivisen arvolatauksen ja siksi Iiris tekikin selväksi että moinen moukka ei hänen viiteryhmäänsä kuulu; "ne tulivat täysin eri ihmisten silmille siinä tilanteessa. Mun viiteryhmä ja mun ihmiset, jotka ovat musta oikeasti kiinnostuneita". Niinhän se Väestöliiton naistutkijakin oli arvellut että alhainen syntyvyys johtuu juuri siitä että on kaikenlaisia työmiehiä ja sellaisen luuserin kanssa ei akateeminen nainen voi pariutua. Tämä Iiriksen tokaisu kertoo hyvin punavihreässä kuplassa elävien, ja muidenkin suomalaisten naisten suhtautumisesta kantasuomalaisiin miehiin.

      • VihaanMamuja

        Tule itse pois kuplastasi, josta et näe muita kuin kuvaamasi kaltaisia naisia.

        Meitä on muunlaisiakin.


      • hienoahienoa
        VihaanMamuja kirjoitti:

        Tule itse pois kuplastasi, josta et näe muita kuin kuvaamasi kaltaisia naisia.

        Meitä on muunlaisiakin.

        Jokainen suomalainen nainen on kulttuurimarxisti. Se on fakta joten pulinat pois!


      • h567jh67

        Ei Iiristä harmita jos Mohammed tai Abdi näkevät hänen kuvansa lehden kannessa, mutta se harmittaa jos Pertti näkee.


    • mansikkakakkua

      Ett kehtaakin rutista, jos toiset paheksuu hänen häpeämätöntä käytöstään. Käyttäytyisi itse niin ettei tarvitsisi häpeillä omaa käytöstään... lainailla nyt toisen aviomiestä. Ihan turha selitellä ett on vapaa nainen... ja ett mies on vastuussa omista tekemisistään. No, niin onkin!
      Eikä ole enää avioliitossakaan... mutt ihan pikkasen se löysä pöksyinen vois moraalisesti ottaa itselleen sitä kyseenalaista kunniaa toisten avioliiton rikoutumisesta. Iiris oli se kolmaspyörä... tai jopa neljäs tai vasta viides... joka tapauksessa ei se ensteks paras vaihtoehto koskaan.

      Eikä varmaan tule olemaankaan koskaan... vai hienotunteisuutta vosu kuuluttaa vielä perään!
      Irtonumero... kenen tahansa poimittavaksi mukaansa, ei siinä mitään... mutt turha narista sivullisten katseista ja kommenteista; ne on silloin kestettävä.
      Ja ihan yhtä syyllinen ja hiukan enemmänkin... oli se petollinen aviomies, mutt hän maksaa sitä moraalista laskua vielä tulevaisuudessa... ja taatusti on sen myös huomannut.

      • EdesUnissa

        Rutisee koska ei saa odottamaansa positiivista julkisuutta... Tosin olen samaa mieltä kanssasi, että naiset eivät välttämättä haluakaan samaistua Irikseen, juuri tuosta mainitsemastasi syystä. Ei ole paras keino tulla suosituksi viedä toisilta miehet.


    • Jaetaankaikille

      Ihan metoota.Lisää voi lukea voi hinttilakikirjasta.

    • en_panis

      En panis Iiristä. Hän ei ole mielestäni viehättävä.

      • turhaluulo

        Älä pelkää. Iiris ei antaisi sinulle.


      • mitääääh
        turhaluulo kirjoitti:

        Älä pelkää. Iiris ei antaisi sinulle.

        Eikö Iiris "seksipositiivisena" annakaan kaikille?


    • hannuristojiimies
    • tyttöäei

      teboilin hedelmäpeli runqqaajat on tyytyväisiä ku käsi rasvainen vatkaa

    • Dropoptiovarjolla

      Lukemaa linkki. Sadistista ihmisarvon polkemista. €€€€€

    • En ole Suomalaisessa mediassa nähnyt yhtään asiatonta juttua, eikä Iris sellaista pystynyt osoittamaankaan.

      Jos Iriksellä ei ole tähän mennessä tietoa, että Someen ei kannata laittaa yhtään kuvaa ilman tarkkaa harkintaa, niin toivottavasti nyt on aika herätä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      41
      4618
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      53
      2504
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1014
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      995
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      68
      879
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      113
      868
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      70
      844
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      795
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      780
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      48
      726
    Aihe