ja häiriköi jatkuvasti. Olen tehokas ihminen ja teen paljon kotona kaikenlaista, mutta miehen lapset häiritsevät ja sotkevat kaiken. Olisi kiva joskus olla rauhassa mutta ei ole mahdollisuutta. Eilen pesi pyykkiä niin joku oli laittanut oneen pois päältä. Sitten leivoin kakun niin se oli tänään syöty. Jatkuvasti tehdään kiusaa minulle eikä auteta eikä kunnioiteta äitipuolta. Olenkin sanonut että kohta pitää tehdä tiukat rajat koska voivat tulla, ei tule mitään että pomppivat silmille ja haukkuvat . Olen sentään kasvattaja ja huoltaja kun heidän äiti ei osaa. Mikäneuvoksi.
Miehen lapset kitisee
3
1614
Vastaukset
"Olenkin sanonut että kohta pitää tehdä tiukat rajat"
Eikö pitäisi vetää rajat miten annat lasten sinua kohdella? Jos ei sääntöjä, jotka olette yhdessä miettineet, ei noudateta, pitää olla seurauksia ja rangaistuksia ja the yhdessä miehesi kanssa sovitte mitä asioista seuraa.
Älä kuitenkaan kuvittele, että lapset olisivat selvännäkijöitä, jotka itsestään tietäisit mitä haluat ja edellytät
Aika olisi varmaan perhepalaverin.- juurinäinseon
Naikkosilla ei ole mitään sanomista miesten lasten elämään. Kyllä sille sutturalle ne rajat pitää vetää ja kovat rangaistukset. Kellään ulkopuolisella ei ole oikeutta mitään rangaistusia asettaa kenenkään lapsille ympiri kaupunkia, aivan hulluja juttelet.
Miehen ex vaimonkin pitää sitten laatia rangaistuksia ja rajoja tämän sutturan lapsille ja käskeä kovin sanoin kunnioittamaan hieädn äidin uuden miehen entistä perhettä joilta äitinsä on perheen rikonut. Eihän se voi olla yksipuolista.
Muutenkin naikkosille pitäisi laatia sakkoja tai rangaistuksia siitä että rikkooo toistne perheitä.
Tästä kaikki me ollaan samaamieltä.
- Sinäjaksatsoopaasyöttää
Tää vatupää vaan jaksaa trollailla näit tyhmiä juttujansa. Ja tietty teist osa uskoo ja kiehuu ihan turhaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv709146Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan98107- 454046
- 243742
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv353576Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h543465No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol413333Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni73235- 523009
- 422735