Kaupungin johtajalle pidettiin kehityskeskustelu. Kehittäjinä toimi 1-eläkeläinen ja 2- johtajan alamaista, Terveellä pohjalla tuo kehittäminen. Kaheleitten kaupunki!
Kehityskeskustelu pelleilyä
13
684
Vastaukset
- elinvoimaa.eläkeläisistä
No kehittykö ?? Elinvoimamittari kertonee kaiken ?
- Totuudentorvi
Ruotsi voi joutua korottamaan veroja, koska uusruotsalaista joka toinen on ilman työtä oltuaan maassa 8 vuotta.
SVT:n mukaan Ruotsin taloudellisen tutkimuslaitoksen, Konjunkturinstitutetin ennustepäällikkö Ylva Hedén Westerdahl sanoo, että ellei enemmän maahanmuuttajia saada työn pariin, veroja täytyy korottaa.
Hänen mukaansa Ruotsissa on “oikeuksiin perustuva hyvinvointijärjestelmä” – muun muassa oikeus käydä koulua, oikeus saada terveydenhoitoa – jota hän kutsuu “avokätiseksi”.
Hedén Westerdahl painottaa, että jos ihmisiä ei saada enemmän veronmaksajiksi, työssä käyvät joutuvat maksamaan veroja enenevässä määrin.
– Nämä erot ovat vakavia pitkällä tähtäimellä. Jos joku pysyy työmarkkinoiden ulkopuolella pitkän aikaa, hän joutuu elämään tuilla, ja kustannukset tulevat näkymään Ruotsin valtiontaloudessa, ennustepäällikkö selittää.
SVT kertoi hiljattain 35-vuotiaasta kurdiäidistä, joka oltuaan 16 vuotta maassa oli juuri ottanut vastaan ensimmäisen työnsä siivoojana. SVT pyrki tekemään naisesta esimerkin menestystarinasta, mutta sosiaalisen median reaktiot kertoivat toista. - saakokusta
Mite tää kurdistaani liittyy kehityskeskusteluun...? Saako Boss syödä kebabbia vai mitä meinaat..? Pitkäaikaistyötön on ihonväristä riippumatta pitkäaikaistyötön. Se on fakta. Ja ulkomaalaistaustaisen on vaikeampi saada töitä koska työantajat on ennakkoluuloisia.. Mutta miten tää liittyy nyt tähän kehityskeskusteluun? Pitääk sellutehtaalle palkata kurdeja vai kinuskeja? Nimimerkki epätietoinen, saako toisen saappaaseen kusta?
- Äly-hoi-
Jos ei ole koskaan tehnytkään töitä,niin miten siitä voi tulla työtön?
- Kemijärviläinen
Harmittaa...kun ei valittu Turkulaista Kaupunginjohtajaksi.
- määturust
Turku on edistyksellisimpiä kaupunkeja nykyään. Ympäristöasiat ja tasa-arvo ovat ykkösprioriteetit. Siis Kemijärven vastakohta.
- nimi.erkki
. . . olikhan sielä puhe konsulteista . . . . tuleeko kuin pian uusi elätti . . .
- Tällainen-tapaus
https://youtu.be/QVFSzHZF6Fg
Video: Kurkistus Helsingin Merilahden monikulttuuriseen peruskouluun
Tältä näyttää suomalainen peruskoulu Helsingin Merilahdessa. - EiMuutaSanottavaa
Tällainen-tapaus kirjoitti:
https://youtu.be/QVFSzHZF6Fg
Video: Kurkistus Helsingin Merilahden monikulttuuriseen peruskouluun
Tältä näyttää suomalainen peruskoulu Helsingin Merilahdessa.Höh...se on heidän ongelma ...ehkä muut kaupungit alkaa ajattelemaan tolkun ihmisien tavoin.
- KESUon1
Tärkeintä on, että kaupungissa on KESU = kehittämissuunnitelma.
Oo, KESUN lapsi mä oon...- rakastanKESUA
Kunpa voisi olla KESU IKUINEN
- Satapistettä
Unkari asettaa 25% haittaveron tietyille suvakki- ja mokutusjärjestöille!
Enää ei kannata ajaa kansantuhoa Unkarissa. Tällä verolla kerätyt varat käytetään - taisit arvata oikein.
Nyt on se aika jolloin mitataan, saako kansat määrätä omasta kohtalostaan EU:ssa vai ovatko EU-maat vain suurpääoman asettamien byrokraattien saneluvallan marionetteja.
George Soroksen äärivasemmistolainen Open Society -järjestö, joka tavoittelee Unkarin täyttämistä muukalaisilla, on jo muutenkin helisemässä edellisen ”Soros-lain” kanssa. Esimerkiksi Soroksen yliopisto on jo päättänyt jättää Unkarin mullat taakseen.
George Soros ja hänen globalistiterroristi-mantteliaan perimässä olevat poikansa näkisivät varmaan painajaisia, jos merkittävä osa hänen järjestöjensä maksamista tuloveroista menisi heidän tavoitteidensa torppaamiseen.
Uusi mokutus-laki koskee kaikkia ulkomailta rahoitettuja organisaatioita, jotka ovat tekemisissä maahanmuuton kanssa. Toiminta laitetaan oikeusministeriön piiriin, lupamenettelyn taakse, ja sille asetetaan haittavero, kuin alkoholille konsanaan.
Uudella verolla kerätyt varat käytetään haittamaahanmuuton torjumiseen.
Lähteet: Fria Tider, RT-America, Youtube
Suomeenkin heti voimaan! - ui.ihanaa.kesu
KESU kun saadaan valmiiksi, ja TAHDAS perustetaan, niin on se mukavaa, ihanaa, ra-lal-la-laa... KESU KESU KESU; tule IHANA kesu jo tänne! Sitten mennään SUMUN keskukseen tai Jatulinsaareen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti25216645Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235361- 1152544
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152002Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361741Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111972- 59936
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto28842Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?40840