Kaupungin johtajalle pidettiin kehityskeskustelu. Kehittäjinä toimi 1-eläkeläinen ja 2- johtajan alamaista, Terveellä pohjalla tuo kehittäminen. Kaheleitten kaupunki!
Kehityskeskustelu pelleilyä
Pilallakokokylä
13684
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
No kehittykö ?? Elinvoimamittari kertonee kaiken ?
Ruotsi voi joutua korottamaan veroja, koska uusruotsalaista joka toinen on ilman työtä oltuaan maassa 8 vuotta.
SVT:n mukaan Ruotsin taloudellisen tutkimuslaitoksen, Konjunkturinstitutetin ennustepäällikkö Ylva Hedén Westerdahl sanoo, että ellei enemmän maahanmuuttajia saada työn pariin, veroja täytyy korottaa.
Hänen mukaansa Ruotsissa on “oikeuksiin perustuva hyvinvointijärjestelmä” – muun muassa oikeus käydä koulua, oikeus saada terveydenhoitoa – jota hän kutsuu “avokätiseksi”.
Hedén Westerdahl painottaa, että jos ihmisiä ei saada enemmän veronmaksajiksi, työssä käyvät joutuvat maksamaan veroja enenevässä määrin.
– Nämä erot ovat vakavia pitkällä tähtäimellä. Jos joku pysyy työmarkkinoiden ulkopuolella pitkän aikaa, hän joutuu elämään tuilla, ja kustannukset tulevat näkymään Ruotsin valtiontaloudessa, ennustepäällikkö selittää.
SVT kertoi hiljattain 35-vuotiaasta kurdiäidistä, joka oltuaan 16 vuotta maassa oli juuri ottanut vastaan ensimmäisen työnsä siivoojana. SVT pyrki tekemään naisesta esimerkin menestystarinasta, mutta sosiaalisen median reaktiot kertoivat toista.
Mite tää kurdistaani liittyy kehityskeskusteluun...? Saako Boss syödä kebabbia vai mitä meinaat..? Pitkäaikaistyötön on ihonväristä riippumatta pitkäaikaistyötön. Se on fakta. Ja ulkomaalaistaustaisen on vaikeampi saada töitä koska työantajat on ennakkoluuloisia.. Mutta miten tää liittyy nyt tähän kehityskeskusteluun? Pitääk sellutehtaalle palkata kurdeja vai kinuskeja? Nimimerkki epätietoinen, saako toisen saappaaseen kusta?
Jos ei ole koskaan tehnytkään töitä,niin miten siitä voi tulla työtön?
Harmittaa...kun ei valittu Turkulaista Kaupunginjohtajaksi.
Turku on edistyksellisimpiä kaupunkeja nykyään. Ympäristöasiat ja tasa-arvo ovat ykkösprioriteetit. Siis Kemijärven vastakohta.
. . . olikhan sielä puhe konsulteista . . . . tuleeko kuin pian uusi elätti . . .
https://youtu.be/QVFSzHZF6Fg
Video: Kurkistus Helsingin Merilahden monikulttuuriseen peruskouluun
Tältä näyttää suomalainen peruskoulu Helsingin Merilahdessa.
Höh...se on heidän ongelma ...ehkä muut kaupungit alkaa ajattelemaan tolkun ihmisien tavoin.
Tärkeintä on, että kaupungissa on KESU = kehittämissuunnitelma.
Oo, KESUN lapsi mä oon...
Kunpa voisi olla KESU IKUINEN
Unkari+asettaa+25%+haittaveron+tietyille+suvakki-+ja+mokutusjärjestöille!
Enää+ei+kannata+ajaa+kansantuhoa+Unkarissa.+Tällä+verolla+kerätyt+varat+käytetään+-+taisit+arvata+oikein.
Nyt+on+se+aika+jolloin+mitataan,+saako+kansat+määrätä+omasta+kohtalostaan+EU:ssa+vai+ovatko+EU-maat+vain+suurpääoman+asettamien+byrokraattien+saneluvallan+marionetteja.
George+Soroksen+äärivasemmistolainen+Open+Society+-järjestö,+joka+tavoittelee+Unkarin+täyttämistä+muukalaisilla,+on+jo+muutenkin+helisemässä+edellisen+”Soros-lain”+kanssa.+Esimerkiksi+Soroksen+yliopisto+on+jo+päättänyt+jättää+Unkarin+mullat+taakseen.
George+Soros+ja+hänen+globalistiterroristi-mantteliaan+perimässä+olevat+poikansa+näkisivät+varmaan+painajaisia,+jos+merkittävä+osa+hänen+järjestöjensä+maksamista+tuloveroista+menisi+heidän+tavoitteidensa+torppaamiseen.
Uusi+mokutus-laki+koskee+kaikkia+ulkomailta+rahoitettuja+organisaatioita,+jotka+ovat+tekemisissä+maahanmuuton+kanssa.+Toiminta+laitetaan+oikeusministeriön+piiriin,+lupamenettelyn+taakse,+ja+sille+asetetaan+haittavero,+kuin+alkoholille+konsanaan.
Uudella+verolla+kerätyt+varat+käytetään+haittamaahanmuuton+torjumiseen.
Lähteet:+Fria+Tider,+RT-America,+Youtube
Suomeenkin+heti+voimaan!
KESU kun saadaan valmiiksi, ja TAHDAS perustetaan, niin on se mukavaa, ihanaa, ra-lal-la-laa... KESU KESU KESU; tule IHANA kesu jo tänne! Sitten mennään SUMUN keskukseen tai Jatulinsaareen