Pois seksialalta

Apua

Olen korkeasti koulutettu työtön. Minulla on ollut suuria vaikeuksia löytää töitä. Harjoittelupaikassa jouduin seksuaalisesti hyväksikäytetyksi ja sitä kipua poistaakseni olen ajautunut myymään seksiä. Olen jatkuvasti hakenut töitä monilta aloilta, mutta hakijoita on aina satoja yhtä paikkaa kohden. Tämä on aivan älytön hätähuuto kirjoittaa suomi24-keskusteluun, mutta onko kenelläkään vinkkejä, miten päästä takaisin tähän yhteiskuntaan ja saada työtä, jossa saa pitää vaatteet päällä ja saa vielä itsekunnioituksenkin takaisin? Minulla olisi paljon muutakin annettavaa kuin seksi.

1

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NoMoreIsRequired

      Sanot että olet kork.koulutettu, mutta olet hakenut töitä monilta eri aloilta. Sinun pitäisi keksiä mitkä ovat valttikorttisi hakemaasi paikkaan. On etua jos se paikka on erityisen hyvin juuri sinulle sopiva. Paikkoja vapautuu jatkuvasti, mutta ne on piilotyöpaikkoja. Työkkarin kautta löytyy vain pieni osa. Hae sitä paikkaa mihin sovellut parhaiten. Kork. koulutetuissa työpaikoissa on samalla tavalla sisäänajovaihe kuin duunarihommissakin. Eli saa rauhassa opetella työnkuvaansa. Vanhanakin pääsee töihin jos tietää missä on hyvä.

      Hakeminen tuntuu rankalta, mutta haastatteluissa käynti on hyvää harjoittelua. Kyllä se sitten nappaa kun nappaa. Keep it simple. Hyvää kesän jatkoa ja kiireetöntä työnhakua. Toivottavasti löytyy pian hyvä työpaikka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      22
      2038
    2. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      85
      1880
    3. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      71
      1815
    4. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1573
    5. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      485
      1429
    6. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1424
    7. Mikä ihme teitä lieksalaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa?
      Lieksa
      48
      1217
    8. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      22
      1099
    9. Kemet lomautukset

      Onkohan tuo oikein lain mukaista toimintaa jatkaa jo lomautettuina olevien uudelleen lomautusta yhdenvertaisuuden ja tas
      Suomussalmi
      35
      1089
    10. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      72
      1068
    Aihe