niin - havaitsinpa tuollaisen paikan netistä. Suomalaisia nimia taitais olla - ainakin naisten kuvien puolella.
Onko kokemuksia Flirttipaikka.com? onko vedätystä?
uteliasmies
185146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Suosittelen välttämään! Itse "sijoitin" minimisumman (16€) ja uskallan tällä kokemuksella väittää, että sivusto on täyttä huijausta. Oma valistunut arvaus on, että suurinosa, ellei kaikki profiilt ovat feikkejä. Suurimmasta osasta kuvista näkee, että ne on kopioitu jostain netin syövereistä. Kuvissa ,joissa näkyy asuntoa, huomaa jo sisustustyyleistä, että kuvat ovat jostain ihan muualta kuin suomalaisista kodeista.
Homma perustuu siihen, että ostetaan nk. krediittejä, joita kuluu 1/viesti ja sinulla on käytettävissä 500 merkkiä/viesti. 16€:lla sai 10 krediittiä. Melko nopeasti sinulle alkaa sadella vihjailevia ja lyhyitä viestejä feikkinaisilta: "haluatko tavata?", "panettaa, voitko auttaa?", "Oletko jos löytänyt jonkun?", "haluatko olla minun salainen rakkaus?" Näihin, kun alat vastailemaan, palaa krediittejä. Sinua pyydetään kertomaan itsestäsi yms. ja vastaviestit ovat tarkoituksellisen niukkasanaisia ja ympäripyöreitä. Viestittely ei johda mihinkään ja sen ainoa tarkoitus on saada sinun käyttämään mahdollisimman monta krediittiä. Jos yrität kysyä privaatti sp-osoitetta, keksitään mitä mielenkiintoisempia selityksiä, miksi keskustelua on parempi jatkaa sivuilla.
Tuo kaikki on surullisen totta varsinkin FlirttiSuomi.com:ssa. Ilmeisesti siinä palvelussa käytetään palkattuja kirjoittajia, joilta on ehdottomasti kielletty minkään muun viestimen käyttö. Minulta on palanut satasia aivan turhaan kun olen kuvitellut löytäväni sitä kautta itselleni pysyvän naissuhteen oltuani pitkään leskenä. Mutta se on täysin toivoton yritys! Kaikki tuollainen perustuu vain rahan rikolliseen hankintaan ja syvään miesvihaan. Toivottavasti tämä esitykseni säästää jonkun muun rahoja. Olen ollut hyväuskoinen hölmö kun olen kuvitellut tapaavani jonkun naisen tuon palvelun kautta.
Edeliset tekstit on täytä totta tämä on täyttä huijausta austa loppuun.Ostin juuri 60 kympillä krediitejä jasivusto pisti profiilini eston joten en voi käyttää niitä enkä voi vastata viesteihin kun en pääse lukemaan viestejäni.tämähän on selvä petos minulta huijattiin 60 kympiä juuri jatämä asiajää tähän jos palautat rahani.Muuten seuraa jat
Ei ole kokemusta en voi neuvoa. Koskaan en ole tarvinnut vierasta.
Ihan silkkaa humpuukia koko juttu.
Tein myös 16 euron testin. Otin 3 naiseen yhteyden ja kaikki oli yli halukkaita. Toisin kuin 'oikeilla' deitti sivustoilla joissa yhteys on vaikea saada.
Kun yhteystietoja kyselin, vastaukset kiemurteli kuin kärsivä käärme.
Eli täyttä feikkiä,joten älkää sortuko.
Rahastusta... älä käytä ! Kallista chattailyä, about euron per viesti. Ja jos oikeasti seuraa haet siihen liittyy aikakin muutama viesti... maksapa siitä euro per hymiö... ala-arvoista miten joku kehtaakin tälläistä yrittää... no laitetaan viidakkorumpu pärisemään ettei kukaan enää käyttäisi tätä rahastusautomaattia...
Ihan täyttä paskaa. Älkää kokeilko
Ihan pelkkää rahastusta ,eivät ole aitoja hakijoita.
Aivan täyttä kusetusta. Älkää vaan sinne menkö. Mikään profiili ei ole naisen. Viestit ohjautuvat samoille henkilöille, jotka niihin vastailevat. Huomaa jo vastauksista, että tyyli vaihtelee paljon. Varokaa tosissaan.
Kaikki profiilit on feikkejä. Jotkut ovat tosin aika toden tuntuisia, mutta huomaa kyllä huijauksen aika nopeasti. Tarkoitus on vaan saada sinut tuhlaamaan rahasi sinne. Treffeille et saa ketään, se on täysin varma. Jotkut jopa vetoavat taannoin kuolleeseen puolisoonsa, mikä on moraalisesti tosi alentavaa.
Flirttipaikka käyttää moderaattoreita/animaattoreita profiileissa. Et tule tapaamaan koskaan ketään. Lukekaa ne ehdot sieltä. Rahasi menetät, ketään et treffeille saa. Se on täysin varma.
Siellä esiintyi taannoin yksi muija poliisina. Taitaapi olla lain vastasta esiintyä, ellei oikeasti ole. En viitsinyt tarkistaa tuota, vaikka olisin saanut sen yhdellä soitolla varmistettua. Haiskahti meinaan niin pahasti.
Aika hauska lukea täällä viestejä.. itse oli Tosi hankalaa saada tapaaminen mutta sain sen loppujen lopuksi ja näemme vieläkin toisiamme!
Meni rahaa jonkin verran mutta oli sen arvoista loppujen lopuksi
Ja höpö höpö... täyttä puppua
No niin varmaan joo. Valehtele lisää. Se kiihottaa.
Kyllähän maailmassa hölmöjä riittää. Rahat pois vain.
Aivan täyttä paskaa. Koittakaa välttää flirttisuomen vedätyksiä.
Mun arvio on,että 90% on niiden omia feikkiprofiileja.
Ei tarvi kuin kirjoittaa esim kaunokainen, sitten on jo postilaatikko täynnä.
Etsitkö tällaista kaunonokaista-viestejä.
Älkää menkö flirttisuomen sivustolle. Se on täyttä huijausta