Galluppi pystyyn. Kuka on mielestäsi pahin mulkvisti Kemijärvellä?
Kuka on Kempan pahin mulkvisti?
Mul-Kvist-Koo
215759
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Sinä oot vitun mulkku.
Täys sika koko häiskä.
Tee palvelus kanssaihmisille. . .
Jaa mulkvisti nimeltö Vit-kvisti-0 juuri ilmoittautui, paneeko joku vielä pahemmin mulkvistaten?
Sellu-uskovaiset saa ääniä isokylältä.
Kyllä te olette melkein kaikki, fiksut ihmiset ovat harvassa. Junantuomatkin katkeroituu ja joutuu kirouksen pauloihin muutamassa vuodessa.
Sinä itse ja pari muuta ei siis ole mulkvisteja? Siinpä teille hommaa panna kaikki mulkvistit pahuusjärjestykseen. Varsinkin kun ette käsitä pahuuden ydintä suuressa hyvyydessänne. :D
Loikkari Penkko on vielä tekouskovainenki
Junalla ei kyllä tule muita ko pari hassua paluumuuttajaa ja neki mökille...
Empä osaa sanoa kuka pahin mutta pahoja löytyy riittämiin. Kemijärvi on paikkakunta jossa lapsia kiusataan eniten, ainoa asia jossa Suomen ennätys.
Aikuiset kiusaavat toisiaan, työpaikoilla on paha ilmapiiri, joten tarviiko tässä enään etsiä kuka se paljosta pahin on. Ehkä aloittaja hänellä ainakin on kaunainen mieli ja toiseksi tulee se joka kyselee missä täällä huonoin palvelu.
Kenellä valta on noussut päähän ja sitä väärin käyttää. Hän on pahin.
Juha Sipilä on kaikkien Suomen kuntien pahin mulkvisti.
En löytäny parempaakaan lokeroa mihin kirjoittaa. Minua huolettaa kun tuo Iki-Hirren Isä Aurinkoinen näkyy patsastelevan kaupungin silmäätekevien kanssa samoissa kuvissa lehtien palstoilla. Paljonkohan ko firmalla jäi makselematta kaupungille, hukkalämmölle , kallissähkölle ym konkan yhteydessä. Joku sano että netistä summa löytyy, mutta en ole jaksanu kaivella. Nörtit apuun???
Muutenhan herra kuuluu olleen OIKEIN pidetty pomo.
Joo, kyllä pitäisi julkistaa kaikki tukihirren maksamatta jääneet, ent. johtaja ajelee uudella viemärillä... Kuka kaupungin virkamiehistä on vastuussa siitä että yritys voi jättää vuokrat ym maksamatta ilmeisesti vuosikausiksi? Ei onnistuisi tavallisella asuntovuokralaksella.
Taas kun alatte kadehtimaan: Johtajan kuuluu imago syistäkin ajella hieman hienommalla autolla. Tuskimpa asiakkaissa heräittäisi kovinkaan uskottavuutta jos johtaja Ladalla laskettelisi. Sitäpaitsi monesti liisinki autoilla ajellaan. Hyvä kun jonkinlaista yritystoimintaa alueella on kun näyttää siltä että kaikenlainen yrittäminen estetään.
Kyllä voi johtaja Ladalla ajella ihan reippaasti.
Niin... kukahan olisi...
Jätä vuokrat pystyyn ja osta bemari, näin se homma toimii!
Löytyykö Kemijärveltä yhtään yrittäjää joka olisi jäänyt haukkumatta, miettikääpä vielä ehtii ennenkuin lumet sulaa. Joillakin on menossa jo tuplakierrokset.
Kemijärvellä on paljon rehellisiä,vastuuntuntoisia ja hyviä yrittäjiä ja sitten on näitä jotka ovat kaupungin tuella ja armolla olleet muka yrittäjiä/johtajia...no oikeastaan tulee mieleen vain yksi Pertti eiku...
onko pahin mulkvisti vallankäyttäjä, joka valehtelee niin että korvat heiluu vai valehtelijan persiin alunen joka kärkkyy tilaisuutta päästä pahimman mulkvistin asemaan?
Kuka on kouluverkkoasiassa pahin mulkvisti?
Löytyykö muita kuin mulkvisteja, ei taida.