Liikenteen ohjaaja

Voi hyvät hyssykät sentään te toimisto lähettää työtarjouksen liikenteen ohjaajaksi.Ilman että on mitään kokemustakaan tehtävästä.Miten voi olla mahdollista?On muka arvioinut tämän?Tuoltahan voi odottaa siis ihan mitä vaan tulevaksi.
61661
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kannattaa laittaa silti hakemus vaan menemään, näkevät sitten sielä virastossakin miten perseestä TE:n toiminta on. Paljon alle minimiosaamisen. Harmi vaan kun valtion viroissa olevat saavat perseillä toistuvasti ilman pelkoa potkuista. Suojatyöpaikkojen aatelia.

Äänestä

On se kauheeta!!!
Kolmen päivän kurssi on niiiin vaikea suorittaa:D
Sitten pitää vielä vähän väliä käydä viiden vuoden välein lisäkoulutuksessa. Jatkuvaa ovissa ramppaamista eikä saa levätä kuutta vuottakaan välissä :D

Äänestä

Virkapummi tekee mitä sattuu, koska hänellä ei ole mitään vastuutä sekoilustaan.

Äänestä

B-kortti, parin päivän tieturvakurssi ja työkohteeseen perehdyttäminen pohjaksi. Yksinkertainen ja ikäväkin homma, mutta tiukat menettelyohjeet, joiden mukaan on helppo toimia. Jos liikenteenohjaajana ei pärjää, on kyllä aika toivoton tapaus. Tosin hermoja tarvitaan. Keskisormea näytetään ja kuulee raskastakin vittuilua.

Tee vaan hakemus, tuskin joudut töihin. Sinne on tulossa sellaisiakin, joita ei tarvitse kouluttaa.

Äänestä

Onneks uuden lain mukaan liikenteen ohjaajien päältä saa ajaa.

Äänestä
  • Myös linja-autonkuljettajista on pulaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vcxf kirjoitti:

Voi hyvät hyssykät sentään te toimisto lähettää työtarjouksen liikenteen ohjaajaksi.Ilman että on mitään kokemustakaan tehtävästä.Miten voi olla mahdollista?On muka arvioinut tämän?Tuoltahan voi odottaa siis ihan mitä vaan tulevaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu