Kevät keikkuen tulevi

15800
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Son niitä Baasin hallintorakennemuokkauksen jäläkitautia. Käpistään vanhoista jutuista ja ossaamisestaki on uupelo.

Äänestä
  • Osaamisesta se näkyy olevan tosi paha uupelo. Johanna K meinataan piiskata yleisenä kurintoimenpiteenä. Mutta ku se ei käy. Pitää olla joku yksilöity syy. Ainakaan LK ei sitä 24.4. esittänyt. Kaisu halvaa pois, mutta ku sekään ei taija käyä. Pitää olla muu syy kuin pelkkä halu pois. Hallitus päätti tehdä tutkintapyynnön neljästä hallituksen jäsenestä. Päätös on naurettava silla asianosaiset itte istua jököttivät kokouksessa ja osallistuivat jopa äänestykseen äänestäen tyhjää. Olisi varmaankin pitänyt ymmärtää jäävätä. Kolmella ei kokous olisi ollut päätösvaltainen asiaa käsittelemään. Muotovirhekki taitaa olla selkeä. Simppa vapautettiin noin vain vastuusta. Miten maailmassa niin voi käyä? Ilman valtaa tehnyt päätöksiä. Muistelen että joku sai parin kuukauden palkan tekemättömästä työstä. Tarttee tilintarkastajien ja lautakunnan puuttua asiaan! Näin toimii kittilän malli ja tauti täälläkin.

    Äänestä

Tämä on ehdottomasti sitkeämpää versiota

Äänestä

Antasivat Kaisulle eron kun kerran ite tuntee ettei kyvyt riitä. Semmosen henkilön väkisin pitäminen tehtävässä olisi muitten päättäjien typeryyttä. Muitten asioitten kohalle olisi parasta yksimielisesti laittaa rasti päälle. Se onnistuu kyllä kun yksimielisesti purkaa kaikki turhat änkyräpäätökset. Perustamma muuten Pelloon Kansalaispuolueen osaston ple.

Äänestä
  • Värysen puolue saa puolet Kepun äänistä, joten kannattaa harkita tuota...

    Äänestä

  • soonmoro kirjoitti:

    Värysen puolue saa puolet Kepun äänistä, joten kannattaa harkita tuota...

    Saattasi sinne asiallisia vasuriaki siirtyä. Pitäs sitä asiostaki päättää eikä ihmisistä vaan junnata.

    Äänestä

  • Ei mithään eroa, KELHEEN! Näkkeehän sen jo sokea Kreetakin että vaihtoaitio on tyhjä. Mutta, mutta, simppa vastuuseen. Se on totuuden ja tulevaisuuden tie. Tilinpäätökset vaan reilusti auki.

    Äänestä

  • Niistä selviää muitten touhut 😂 Eikö julki vain

    Äänestä

Liike nyt Pelloon .

Äänestä

Ottakaa smurffi sinne kunnanhallituksern, eikhään se joku loikkaa.

Äänestä

Kyllä jumala tuomitsee syntisten teot,näkee poliisi hommassaki jos tulee.ei synnitön jaksa kantaa valheellista taakkaa.

Äänestä

Kuinka iso rooli tässä on virkamiehillä?

Äänestä
  • Eihän virkamiehillä ole olla kuin pelinappuloina tässä pelissä.

    Äänestä

  • Sotamies kirjoitti:

    Eihän virkamiehillä ole olla kuin pelinappuloina tässä pelissä.

    Vai pyörittävätkö koko peliä?

    Äänestä

Virkamiehet käy vähiin

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Soonmoro kirjoitti:

https://yle.fi/uutiset/3-10174937
Kittilän tautiko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu