Vatipääsuomi

Tässä alkaa olla jo koomisia piirteitä ja yhtenäisyyksiä vanhantestamentin aivopieruihin. Tänne alkaa lappaamaan jengiä jos milläkin statuksella, koska ovella lukee wellcome, vaikka maksajasta ei ole tietoakaan. Harhainen kansa joka sahaa oksaa ja oksentaa oman paitansa kauluksesta sisään. Harhaluulot eli deluusiot ovat epäreaalisia uskomuksia, joiden taustalla yleensä on havainnon tai kokemuksen väärä tulkinta. Harhaluulojen sisältö ja kohde voivat olla hyvin erilaisia, mutta jos sillä voi tehdä politiikkaa tai meediaa, niin kaikki käy. Tämän päivän päätöksenteko alkaa muistuttamaan psykoosia tai sen jälkihoitoa, missä päättäjät pelkäävät mustanaukon imaisevan itsensä jonnekin tuntemattomaan, jos eivät tee uhrauksia jumalille. Ja mikä tämä uhrattava on, se on naapuri, sukulainen tai maamies/nainen, joiden esi isät ovat taiselleet nämä olot mistä, nyt voidaan olla iloisia. Vittu, jokainen päivä vituttaa enemmän ja enemmän! Tuossa oli tavallisen suomalaisen mielipide tämän päivän menosta suomessa.



https://fi.wikipedia.org/wiki/Nooan_arkki

2

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ällös huoli, meillä on tilaa, suvakki lupaa majoittaa eikä sitten majoitakaan, yhteiskunta maksaa seuraavankin monikulttuurisuuskokeilun:

      https://www.verkkouutiset.fi/varoitus-isisn-suunnitelmasta-uusi-pakolaisaalto-eurooppaan/

      "Jos luulitte joutuneenne vaikeuksiin siksi, että 20 miljoonan asukkaan Syyriassa on epävakautta ja konflikti, joka synnytti siirtolaisuutta, niin odottakaahan kun 500 miljoonan ihmisen Sahelin alue muuttuu entistä epävakaammaksi."

      Mitäs niitä viimeksi tuli 35 000 ainakin, siis se kertaa 25....no eihän tuo ole kuin 875 000, ei edes ihan kaikille suominaisille riitä ikiomaa aviomiestä, osa joutuu edelleenkin tyytymään kotimaiseen. Kyllä me nyt tienataan tällä, ei kataisen villeimmätkään unelmat varmaan odottaneet näin mahtavaa tilannetta. Pienenä lieveilmiönä tulennee puukko- ja pommi-iskut mutta mitäs niistä, maailma muuttuu ja meidän on muututtava sen mukana.

      • Jos olisin jämäkkä päättäjä, niin julistaisin sotatilan ja näin voitaisiin laittaa käytäntöön maanpetosrikoksia koskeva laki "ryhtyy yhteistoimintaan vihollisen kanssa tai muulla vastaavalla tavalla vihollisen eduksi vahingoittaa Suomea", jossa kaikki suvakit voitaisiin tuomita. Ollakseen rangaistava teon on oltava sellainen, että sillä on todellinen onnistumisen mahdollisuus. Rangaistusasteikko on 1–10 vuotta vankeutta, koska rikos on jo tapahtunut on 10 vuottakin jo liian kevyt rangaistus.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      44
      4746
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      56
      2595
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1044
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1015
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      71
      984
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      119
      935
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      71
      904
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      845
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      820
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      51
      788
    Aihe