Minkäslaiset on rollon huumepiirit tänä päivänä? Ketäs siellä pyörii?
Huumepiirit
12
1693
Vastaukset
- KansainvälisetMarkkinat
Kiertotien alueella on useita yrittäjähenkisiä diilereitä ja käyttäjiä.
Esimerkiksi pillereistä on tarjolla erittäin hyvät valikoimat. - Kakkkkis
Kiertotiellä kyllä pillerit liikkuu. Niitä huppupäänarkkeja siellä asuu.
Vai kiertotiellä. Pääosin omakotitaloja sielä.
Eiköhän ne kovimmat nistit oo ounasrinteellä tai sudentiellä.
Arvelen vain. Onneks ei ole henkilökohtasta kokemusta.
Talvisin nuista hörhöistä ei paljoo kuulu mutta kesäsin alkaa se pyörien varastelu kausi niin liikkuvat- KiertotielläHyväAsua
Kyllä Kiertotiellä asuu nistejä sosiaalisin perustein annetuissa
vuokra-saunnoissa .
Ei kuitenkaan saa leimata koko Kiertotien-aluetta muutaman
huppupään takia .
Häätömenettelyn takia näillä tyypeillä tahtoo vain osoite vaihtua
erittäin usein , kun naapurit saavat tarpeekseen.
- Elopaino
Entisvanhaan narkit viihty parhaiten keskustan tuntumassa ja niin viihtyy nykyään. Pitää olla sossu lähellä ja tietenki kauppoja, missä riittää, mitä varastaa.
Lähiöjen köyhillä ei ole häkkivarastoissa mitään rahanarvoista, jotaki vanhoja riepuja. Että paremmin keskustassa onnistaa.
Ounasrinteellä ole enää mitään eikä ketään. Vissin vain vanhukset sinne vahingossa unohtunu. Ja Korkalovaarassa joku kauppa ja kioski lapsiperheille.
Jos narkin haluaa löytää, kannattaa keskustasta koettaa kattoa. - Nähty-on
Viirinkankaalla niitä kyllä pörrää ihan pilvin pimein.
Jaa pörrää vai? En ite oo juurikaan törmänny. Eihän täällä taida olla ku KAS:in pappilantien talo jossa asuu vähä laitapuolen kulkiaa.
Enimmäkseen nuita alkoholisteja näkyy- nähty-on
Eivät ne kaikki ole hörhöjä, kokainistit varsinkin ovat "pintaporukkaa".
- Meniköjakeluun
Kaupunki ostaa asuntoja keskusta ja vuokraa niitä sosiaalisista syistä putoajille. Ovat keskustan asuntoja. Siis kaupungin omistamia, joissa vuokraoikeus heille.
- Åpoå
Totta!
- 235rtgs
Tosi villit huumepiirit. Kreisit jos suoraan puhutaan.
- LapinGangsta
Oot kattonu liikaa tv-sarjoja. Huumehommissa ei oo mitään villiä.
Pohjasakkaa
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee622099Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."41756Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2311222En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71900Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20832Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.57826Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?100713Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38678Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?92659- 18656