mutta emme ole samannäköisiä. Minä ja mun lapset ollaan kauniita ja siistejä, ja pidämme kodinkin kunnossa.
Miehen lapset ova erittäin epäsiistejä ja kulkevat huonoissa vaatteissa. Mies tosin on siisti, en muuten olisi ottanutkaan häntä.
Voiko äitipuoli leikkautta lasten hiukset ja muutenkin opettaa siisteyttä ja järjsetystä toisenlapsille. Meillä on hyviä vaatteita mun laosilta pieneksi jäänetitä, voisimme anta ne tai pientä korvausta vataan myydä heille, olisivat tosi hienoja verrattuna näihin heidän omiin.
Äitipuolena olisi kiva mennä jonnekkin kun olisi siistit tenavat, mutta nämä ovat kuin ryysyläisiä ja takkusine likaisine olemuksineen. Mitä teen?
Voi olla etteivät halua ottaa vanhoja vaatteita , mutta olisi ne ainakin siistempiä. Kurjaa katsella kun äitinsä ei huolehdi heistä, joka ilta kähy kapakassa ja riehumassa.
Meillä on uusioperhe
3
726
Vastaukset
- lahjontaa
Voithan sinä lahjoa heidät tavalla 'jos käytte suihkussa ja kampaatte tukkanne, saatte kivat uudet vaatteet ja pääsette Mäkkäriin syomään aivan mitä haluatte."
Voitte tehdä tuosta tavan, aina heidän vierailtuaan luonasi. Hyvällä onnella he alkavat huomaamaan että pitää itsensä puhtaana onkin kannattavampaa kuin kulkea ryysyläisenä! - äitipuoliitsekinjatiukka
Eihän se ole äitiuolen asia kasvattaa lasta. Seon lapen oman äidin velvollisuus jos on järissään. Lapsen isä voi vaatia ex vaimoa huoletimaan lapsistaan tai lopettaa elarit maksamasta. Kumma että vastuu halutaan aina uudelle äidille. Kyllä he varmaan komentaa ja kasvattaa mutta ei sitä rahaa tarvi toisten lapsiin laittaa. Ei kuulu heille.
- Uusioperheenkuviot
Itse kyllä ryysyläisvaatteissa olevana lapsena ilahtuisin jos ehjiä vaatteita tai pääsisi leikkaamaan hiukset. Ei sillä väliä onko oma äiti vai ei. Eniten sitä jää lapsena mieleen kuka välitti ja auttoi siinä elämässä. Jos näiden lasten oma äiti ei jaksa. Kysy kumminkin lupa mieheltä hiustenleikkuuseen. Ettei kukaan hermostu. Hyväähän sinä tarkoitat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1077726
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1085921- 835157
- 1394526
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113210- 552957
- 582918
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102434- 612427
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562046