Mielipiteitä facen sinkkuryhmistä?
Tuntuu joissakin ryhmissä ylläpito pistävän porukkaa pihalle ihan merkillisistä syistä. Ainakin sinkut 1950-1979 -ryhmässä modet epäpäteviä. Joku siellä jäsenenä?
Sieltä lentää ulos porukkaa sitä tahtia, että kohta voidaan perustaa oma ryhmä; sinkkuryhmistä bännätyt 😊
Tuntuu joissakin ryhmissä ylläpito pistävän porukkaa pihalle ihan merkillisistä syistä. Ainakin sinkut 1950-1979 -ryhmässä modet epäpäteviä. Joku siellä jäsenenä?
Sieltä lentää ulos porukkaa sitä tahtia, että kohta voidaan perustaa oma ryhmä; sinkkuryhmistä bännätyt 😊
Vastaukset 25
Vanhimmat
Millä perusteella sut bännättiin, mitä teit?
Muutama syy kyseiseltä palstalta lentämiseen;
Kysy minne katosi keskusteluketjua... Ulos palstalta, olet häirikkö
Varoita ihmisiä kertomasta tarkkoja kellonaikoja, jolloin ovat pois kotoa työaikansa kissa... Ulos palstalta, sinähän uhkailee muita, idiootti
Kieltäydy treffeistä modena kanssa .... Ulos palstalta, ilman selityksiä ;)
Varoita feikki profiilista... Ulos, idiootti
Ihan älyttömiä juttuja. Ei ole jonku samalle palstalle takaisin. Jossain vaiheessa nuo moderni ovat heittäneet niin paljon porukkaa pihalle että ovat siellä keskenään. Siellä on jo nyt paljon hiljaisia kun kukaan ei uskalla sanoa mitään. Vain kourallinen ikisinkkuja keskustelee keskenään.
Ja automaattinen korjaus sai taas tekstin näyttämään hassulta. Kissa = ketjussa :)
Moderni = moderni
Voi elämän kevät.... :D
Äh... Modet
Mistä v*****a tämän korjaajan saa pois....
Mistäköhän kyseiseen tehtävään voi saada pätevyyden? 😃 Kyseessähän on täysin vapaaehtoinen tehtävä hyvin epävirallisessa ryhmässä. Mikäli et ole tyytyväinen moderaattorien toimintaan, voit toki aina perustaa itse uuden ryhmän. Siten ne olemassa olevatkin sinkkuryhmät ovat saaneet alkunsa, että joku tai jotkut yksittäiset henkilöt ovat päättäneet perustaa sellaisen. Itse luomassasi ryhmässä voit laatia itse haluamasi säännöt.
Muistan eräänkin ryhmän jota ei enää ole. Siellä eräs seuranhakija oli myös ylläpitäjä. Ja sitten kun häneen yritti tutustua ja jotenkin ei sitten ollutkaan sitä yhteistä niin paljon. Siitä tuli hänelle heti henkilökohtaista ja henkilökohtaisista syistä poisti henkilöitä jotka eivät sinällään ryhmässä olleet tehneet mitään ryhmän tai facebook sääntöjen vastaista. Ikään kuin ryhmän jäsenet jonka yp:nä toimi olisi jonkinlainen hänen henkilökohtaisen fb profiilin kaverilistan jatke josta mielivaltaisesti voi poistella kenet vaan. Sitten on niitä ryhmiä joilla joskus on ollut joskus ikäänkuin monopoli-asema jäsen määrässä jne. mutta ylläpito tehnyt kaikenlaisia ihme temppuja. Nykyään helpommin tunnutaan perustavan vaihtoehtoinen ryhmä kuin joskus vuosia sitten.
Oon huomannut samaa. Jos naiselle laittaa viestiä niin ne valehtelee ylläpidolle että mies on törkeä niin mies lentää pihalle. Nirsot naiset siellä tekee niin eikä tavis mies saa heille vastata mitään kun heti tulee haukkuja että miksi sille kirjoittaa vaikka nainen itse pyytää että miehet laittakaa viestiä. Ihme akkoja.
Uskon kans, et on enemmän naisten pelikenttä, jossa naiset luo pelisäännöt? Todellista syytä ei aina tarvita, et joudut pihalle ryhmästä? Joku on joskus maineesi mustamaalannut, sekin voi jo riittää siihen, et jäät monista asioista paitsi, joita voit vain ihmetellä (et, miksi?), kun et tiedä syitä?
Yhtään seuraa en saanut mistään niistä, vaikka olisin kelpuuttanut kenet tahansa. Olen periaatteessa täydellinen nuorimies. Sen naaman vaan pitäisi olla nykyään supermallin tasolla, ja urheiluauto ja kova status, jotta kelpaisi paskimmallekaan naiselle.
Siinä+on+se+olennainen+ero,+että+sinkkumiehistä+99%+on+totaalisen+yksinäisiä+vasten+tahtoaan,+sinkkunaiset+taas+kylpevät,+rypevät+ja+piehtaroivat+miesten+ehtymättömässä+seurassa,+heidän+huolensa+on+vain+sivellä+peukalolla+vasemmalle+kaikki+ei-täydellisen+komeat.
Kyllä se on sama probleema naisillekin. Jos et ole supermalli, et kelpaa.
Ja supermalli ei löydä koskaan oikeasti mitään koska kukaan ei kelpaa oikeasti.
Tavikselle ei kelpaa toinen tavis kun pitäisi supermalli. Siksi sinkkuja on pilvin pimein.
Rumat jää jäljelle mutta niitä ei nyt huoli kukaan.
Sinkkujen jälkeen se onkin suurin yksinelävien ryhmä.
Ainoastaan supermallit pariutuu ja nekin vain autiolla saarella ja huonolla menestykselle kas kun ollaan kateellisia siitä että toinen on supermallisempi kuin toinen.
Kaikki supermallit panee toisiaan ja lopputulos on ettei kukaan ole kaksin.
Taviksetkin panisi toisia taviksia mutta saarta missä olisi taviksia ei ole olemassa.
Rumien saaresta nyt puhumattakaan. Tilanne kyllä paranee ajan kanssa vahinkoja sattuu ja vanhoja kuolee pois. Jo kaikkialla maailmassa käy samoin väkiluku tulee laskemaan radikaalisti.
vuonna 2100 vökiluku voisi olla vaikka 5miljardia ja vuonna 2200 3 miljardia
vuonna 2600 alle kymmenen miljoonaa ja kaikki asuu suomessa kun kaikki muu on sulanut pois ja muuttunut asumiselle kelpaamattomaksi
Vuonna 3000 asukkaita on enää kourallinen jos sitäkään.
vuonna 3100 alianeit julistaa maapallon heille kuuluvaksi.
Tuo on harhaa. Itse asiassa miehet kilpailevat naisen oman rauhan ja itsenäisyyden kanssa, eivät muiden miesten.
Läheisriippuvaiset ovat oma porukkansa, mutta me muut tykätään olla tosi paljon omissa oloissamme ja huolitaan rinnallemme vain mies, joka tuo arkeemme jotakin positiivista lisäarvoa. Kun ei me tarvita välttämättä ketään. Mutta huolitaan, jos joku helmi löytyy. <3
Sinkut ryhmässä se yks ylläpitäjä äijä on ihme pervo se halus ihmisiltä lapsuuden kuvia ja ne ei saanut olla yli 15v, ihme pervo. Ja kun siitä mainitsin niin äijä torppas meikän. Läksin pois omatoimisesti.
Jaanuska 59
Haluan kokeilla tätä
Toivon pääseväni mukaan
Haluan ryhmään mukaan
Hei yp, Minut on ilmeisesti poistettu sinkut ryhmästä. Mistäköhän syystä ? Yt. Marja Paavilainen
Sama täällä. Ilman syytä ja kysyin yp niin sain tosi törkeän meseviestin
Olin hetken sinkut 1950-1979 ryhmässä sit yhtäkkiä en ollutkaan. Mitään epäasiallista en kirjoitellut. No pakko oli yksi mies pistää estoon kun rupes pommittamaan messengerissä jatkuvasti. Oisko joku ylläpitäjän läheisyydestä….
Mulla kävi sama juttu! Miestä en estänyt sanoin sille että ei sovita yhteen
Facebook tarjoaa heteromiehille jo miehiä "kaverihaussa", vaikka 90% niistä on homoja.
Onkohan tuo joku homojen ehdotus facebook datingille? Noh, onneksi pystyy valitsemaan ketä swaippaa. Sehän se vasta olisikin jos joka toinen olisi miesprofiili.
1950-1979 sinkkuryhmästä minut poistettiin syytä en tiedä, kun kommentoin siellä tosi vähän. Yhden miehen kyllä estin syystä kun pommitteli seksisävytteisin viestein. Em tiedä kuka siellä on yp että olisin voinu kysyä.