Pakko laittaa taktinen neuvo palstamiehille siltä varalta että joku oikeasti haikailee parisuhdetta.
Pelimieskään ei tee maaleja muuta kuin maalintekopaikoista. Hakeutukaa sille sektorille mistä niitä maaleja tehdään.
Toinen tärkeä asia on pelinlukutaito, opetelkaa näkemään ne irtopallot. Ellette te pysty haistamaan maalintekopaikkaa, peli ei ole teille suosiollinen koskaan.
Kolmas neuvo. Pitäkää pelikuntoa yllä.
Pelimieskään ei tee maaleja muuta kuin maalintekopaikoista. Hakeutukaa sille sektorille mistä niitä maaleja tehdään.
Toinen tärkeä asia on pelinlukutaito, opetelkaa näkemään ne irtopallot. Ellette te pysty haistamaan maalintekopaikkaa, peli ei ole teille suosiollinen koskaan.
Kolmas neuvo. Pitäkää pelikuntoa yllä.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Toki sinne maalintekosektorille kannattaa hakeutua vasta kun kiekko/pallo on siellä päässä, Muuten siellä on turha seisoskella, olet vain paitsiossa.
Ja jos nyt tuntuu ettei ole ihan synnynnäinen maalintekijä niin lohdutukseksi voin kertoa että niitä maaleja tehty muualtakin kuin parhailta sektoreilta. Hyvä kuti kauempaa ja maalivahti vähän nukahtaa, ottaa jostakin kimmokkeen tai tulee maskista niin hyvät mahdollisuudet onnistua.
Loppupeleissä se tärkein opetus on että otteluita voitetaan hyökkäämällä mutta mestaruus otetaan puolustamalla.
Peuhkhu shulle. Jesh.
Täshä ollaan ja sä oot kohta trehveikllä.
Shori,
jonkun pitäs panna mut sänhhhkyyyn.
Shuinä et sosaa yhtäähm mithään lukea..
Vhasnen llaita...
Kuka vithu s juotti mut känhiin. Juokshe kung voithg.
Tuli tästä pelitaktiikasta ja pönttiksen pelikunnosta mieleen yks ikämiehistä koostuva peliporukka mieleen. Olin varmaan ainoa nuori, jolla putki jotenkin kulki ja muut toistaitoisia ja vanhoja miehiä.
Kapteeni sanoi puoliajan huililla, että pitkä päätyy ja peräään ei toimi. Ne kun tulee sen pallon kanssa puolessa kentässä vastaan...
Onhejks tshinä ooth tshiinä
https://www.youtube.com/watch?v=O5i77PSryyw
Älhä sanosjh aamulha mithäs...nyths on vapgdu. Tiutsh...:D TRasjkas päivt.
No eikös tää sopis sulle huomiseks?
https://youtu.be/7aKqEeeCOTg
Buranaa yöpöydälle ja sankko viereen...
Heh...
thäijä viuthuilee ;D
khanaurua
Ois kiva olla kärpäsenä katossa siellä...
https://youtu.be/YUpRS5E7ESY
Tietty ykskoipisena ei voi ihan ranttaliks laittaa...
Mutta tässä sulle ja loppuputelille (tai tyynylle) sopiva biisi...
https://youtu.be/gOaMva1OpWk
Hyvää yötä Pönttis...nuku hyvin...
thei ei msissään nimess,,
tliupsahti jotensak. miekii ku muut,.tyhmeää. Thkiutus ja tangheeksi,
https://www.youtube.com/watch?v=5oc_kQ7odAc
Haliiiiiiiiiiiiiii, huiamaaaa.aa. Säkynnn. NYT. Pushhh. :/
mijkstä kirkasetä tuli, =0
Kirkas mieli kirkkaassa ruumiissa.
Terve perse perverssissä ruumiissa
Tulen pönttiksen peiton alle pönttiksen päälle jalkojen väliin
kun se hekuman hetki lyö.....pieraisen
https://www.youtube.com/watch?v=SXdx5LV6-co
Tässä maailmankolkassa romantiikka on sitä että mies hyökkää, heittää ja laukoo palloja ja kiekkoja ja toivoo että joskus jonkun naisen puolustus pettää. Puolustuksen virheestä voi syntyä parisuhde. Surullista mutta näin on aina ollut ja näin on aina oleva.
Pelikunnosta ei sanaakaan vastaajilta. Ei seurustelun aloitus mitään peliä ole paitsi siinä mielessä että jos et ole kunnossa, pelistä ei tule mitään.
Nyt kun kelit on jo lämmenneet ja voi liikkua ilman takkia, huomaa miten naiset katselee pitkään häpeilemättä, joillakin mies seisoo vieressä ja näkee tilanteen.
Kroppa pitää olla timmi, hyvät kasvonpiirteet auttaa asiaa mutta kroppa ennenkaikkea, kukaan ei katsele keskikehon rakentajaa, ei auta vaikka olisi miten monta maalintekotilaisuutta, ei mene maaliin ellei ole kunnossa ja lataa täydeltä laidalta.
Siis ennenkuin lähtee pelaamaan, kunto kohdalleen, takuulla täälläkin joku ns. ätmi ei olisi ätmi jos huolehtisi kunnostaan.
Kuule sitä on keväisin naiset maalit levällään kun valo vetää vireäksi.
Ja se on taktiikka millä pelataan, pelisilmällä.
Olen tehnyt 200 maalia ja syöttänyt sata maalia säbäpeleissä.
Kyllä se syöttö-maalisuhde menee toisinpäin oikeillakin pelimiemiehillä...Ja ammatti kentillä.
Nii, kaikki varmasti syöttäneet enemmä maaleja ku ite tehneet?
Tottakai, olishan se liian helppoa jos jokainen hyökkäys "menisi maaliin"
Ilman kuntoa et pääse edes syöttämään, et pääse edes pelikentälle vaan katsomoon.
Vilttiketjusta ei hakeuduta mihinkään paikoille, kun ei pääse edes pelikentälle.
Harkitseppa siirtymistä huollon puolelle. Pääset rasvaamaan ja teroittamaan pelimiesten vehkeitä.
Aloituksesta havaitsin että monella elämän osa-alueella on samat opit. Oli sitten kyse pelistä, sodasta, parisuhteesta tai liike-elämästä. Sodassa oikea sijainti ja siihen hakeutuminen on itsestään selvyys, sekä iskukunnon ylläpito.
Liike-elämässä sama asia on puettu positiointi sanan taakse. Positioi oikein, hakeudu oikeaan positioon ja ole siinä kunnossa että olet tilanteessa vahvin tai nopein.
Koska kaikki tuntevat nämä säännöt ja ottavat mittaa toisistaan, niin aina silloin tällöin sivusta tuleva ätmi viekin potin vain siksi ettei osaa pelata ollenkaan. Tämä voi tapahtua sellaisina kalenterivuosina kun täysikuu on 14 kertaa.
On se jännä kun palstaMIEHIÄ neuvotaan, mutta naisten ei tarvitse tehdä yhtään mitään. Naiset kun saavat miestä oletuksena. Aikamoista epätasa-arvoa tämä on. Suomessa syrjitään miehiä ja silti miehiltä vaaditaan paljon enemmän kuin naisilta. Näin on monessa länsimaassa ja tulevaisuudessa tulee varmasti tapahtumaan paljon mullistuksia näiden asioiden suhteen, koska nuoria miehiä on aina enemmän kuin nuoria naisia.
No miksei naisten tarvi tehdä yhtään mitään? Koska miehet itse tekee asiat naisille helpoksi.
Tämä kyllä varmaan selittää sen miksi minä yleensä olen maalivahti tai se kädetön pakki tai jalaton toppari.
Taklasin muijan laitaan kun ei antanut pillua.
Takavuosien huippupelimies teki paljon osumia lyhyellä lyöntilaukauksella b-pisteen kaarelta. Tämä tyyli sopii neutraalina hienosti nykyiseen sateenkaariaikaan.