Mitenkähän on turvallisuus tänä vappuna ja yleensäkin Kemin kadulla? Erityisesti naisten, koska raiskauksia tapahtuu noin 6/v paitsi vuonna 2016 peräti 30 kirjattua raiskausta?
Oliskohan jollain muuttoliikkeellä osuutta asiaan? https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005662824.html
Aikamoinen piikki osunu silloin ja enpä usko että siinä (30) oli kaikki. Ehkäpä korkeintaan puolet, onhan se sen verran arkaluontoinen asia.
Kaikesta huolimatta kaikille sukuluolesta, tai ihonväristä riippumatta oikein hauskaa vappua.
Kemin turvallisuus
9
614
Vastaukset
- Naapurista-päivää
Vappu meni kai ihan ok, mutta mitenkä noin muuten? Oon kuullu joistain poliisien suorittamista ratsioista viikonlopun aikana. Ei varmaankaan liity tuohon poliisien julkaisemaan tilastoon, mutta hyvä että napsivat pahantekijöitä kiinni.
Raiskaajille pitäis olla kovemmat tuomiot, ei voi katsoa lieventäväksi asiaksi, jos 10v tyttö ei pane riittävästä hanttiin. Mitä sellainen muutaman kuukauden ehdollinen merkkaa, jos lapsi, tai yleensäkin raiskattu kärsii elinikäisen trauman?
Toivottavasti Kemin indeksi tuossa tilastossa tippuu reilusti alle yhden, mieluimmo nolla olis se oikea luku tulevaisuudessa. Karmeaksi on menny alueemme suvaitsemuus? Linja-autoaseman alueelle on maalattu rukousmatto, jotta tänne tulevat ulkomaan asukit tietää minne päin pitää köyristyä rukoilemaan. Kelagold on taattu.
- xl_mammuli
Ulkomaalaiset miehet on ihania>3 Miksi et rumana ihmisenä nauttisi vaan siitä että paikalliset tytöt on onnellisia tummien miesten kanssa?
- Hähähähääh
LumperiA kirjoitti:
Miksi minun pitäs hirttää ihteni?
Oot idiootti.
Hähähähääh kirjoitti:
Oot idiootti.
Sekö herne jurraa ympäri siellä pienessä lohkossasi.Varohan ettei se huku!!
Ramadan aikaan yöt levottomantia, vai???
- Hähähähääh
Hiiret valvoo 😀
- Metsäökynen
Rauhallinen oli vapun aika kemissä.normi juoppojen mökellystä vähäisesti.vapun jälkeen poliisit ratsanneet nistien kämppiä siivousluonteisesti varastetusta tavarasta ym.rauhallista seutua kemi on.ei ole ollut normi veronmaksajalle haitaksi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k512274Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖251098Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82992Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt54893- 68883
Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me126863Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10783vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22773Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49759