Mitenkähän on turvallisuus tänä vappuna ja yleensäkin Kemin kadulla? Erityisesti naisten, koska raiskauksia tapahtuu noin 6/v paitsi vuonna 2016 peräti 30 kirjattua raiskausta?
Oliskohan jollain muuttoliikkeellä osuutta asiaan? https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005662824.html
Aikamoinen piikki osunu silloin ja enpä usko että siinä (30) oli kaikki. Ehkäpä korkeintaan puolet, onhan se sen verran arkaluontoinen asia.
Kaikesta huolimatta kaikille sukuluolesta, tai ihonväristä riippumatta oikein hauskaa vappua.
Kemin turvallisuus
9
591
Vastaukset
- Naapurista-päivää
Vappu meni kai ihan ok, mutta mitenkä noin muuten? Oon kuullu joistain poliisien suorittamista ratsioista viikonlopun aikana. Ei varmaankaan liity tuohon poliisien julkaisemaan tilastoon, mutta hyvä että napsivat pahantekijöitä kiinni.
Raiskaajille pitäis olla kovemmat tuomiot, ei voi katsoa lieventäväksi asiaksi, jos 10v tyttö ei pane riittävästä hanttiin. Mitä sellainen muutaman kuukauden ehdollinen merkkaa, jos lapsi, tai yleensäkin raiskattu kärsii elinikäisen trauman?
Toivottavasti Kemin indeksi tuossa tilastossa tippuu reilusti alle yhden, mieluimmo nolla olis se oikea luku tulevaisuudessa. Karmeaksi on menny alueemme suvaitsemuus? Linja-autoaseman alueelle on maalattu rukousmatto, jotta tänne tulevat ulkomaan asukit tietää minne päin pitää köyristyä rukoilemaan. Kelagold on taattu.
- xl_mammuli
Ulkomaalaiset miehet on ihania>3 Miksi et rumana ihmisenä nauttisi vaan siitä että paikalliset tytöt on onnellisia tummien miesten kanssa?
- Hähähähääh
LumperiA kirjoitti:
Miksi minun pitäs hirttää ihteni?
Oot idiootti.
Hähähähääh kirjoitti:
Oot idiootti.
Sekö herne jurraa ympäri siellä pienessä lohkossasi.Varohan ettei se huku!!
Ramadan aikaan yöt levottomantia, vai???
- Hähähähääh
Hiiret valvoo 😀
- Metsäökynen
Rauhallinen oli vapun aika kemissä.normi juoppojen mökellystä vähäisesti.vapun jälkeen poliisit ratsanneet nistien kämppiä siivousluonteisesti varastetusta tavarasta ym.rauhallista seutua kemi on.ei ole ollut normi veronmaksajalle haitaksi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke442634- 1252020
- 901705
- 1621309
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?681260- 511147
- 691092
- 611066
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731029Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t32977