Olen Finncel

Finncel

Eli Finnish incel eli suomalainen incel eli suomalainen mies joka joutuu elämään elämänsä vastentahtoisesti ilman naista. Tuolla maailmalla kummastellaan kuinka Suomessa kolmannes miehistä jää ilman jälkikasvua ja parisuhdetta. Eivät meinaa uskoa kun kerron.

6

691

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuo kuullostaa ihan sellutehtaalta. Tai siis bioenergialaitokselta nykykielellä.

    • Paskakasariski

      Omalla kohdalla olen katsonut turvallisemmaksi elää ilman miestä. Palsta on ollut hyvä opettaja miesten suhteen.

    • tarkennapas

      jälkikasvu, nainen ja parisuhde, siinäpä 3 ihan erilaista asiaa. mitä siis olitkaan vailla?

    • finncel2

      Hyvä että pikkuhiljaa alkaa tämäkin liike nousta ja olla hyväksytympi vaikka femakot sitä vastustaakin.
      Kun suurin osa miehistä ei pääse normaaliin parisuhteeseen niin alkaa ongelmia tulla.

      Syntyvyys vaan jatkaa laskuaan ja tästä voi syyttää ainoastaan naisia, koska eivät edees etsi parisuhdetta vaan juoksevat jännäkyrvän perässä.

      • normaalimie

        Mikä liike? Normaali mies, joka ottaa vastuun elämästään, ei odota, että yhteiskunta järjestäisi naisen.

        Suurimmalla osalla miehistä on parisuhteita. Niillä joilla ei ole, on yleensä muitakin ongelmia. Esim. ovat aseksuaaleja tai muuten ihmissuhteista kiinnostumattomia.

        Jos se halu on, sitä seurataan menemällä ihmisten pariin. Jos ei ole, jäädään jumittamaan nettiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      37
      5096
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      82
      3626
    3. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      33
      3006
    4. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      61
      2985
    5. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      10
      2906
    6. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      56
      2353
    7. Miksi haluat pitää estettynä mutta täällä puhut?

      Eikö olisi parempi puhua ihan kasvotusten?
      Ikävä
      41
      1838
    8. Tuksu on edelleen sinkku - nuori Joonas jätti!

      Hihhahihhahhaahheee Joonas keksi hyvän syy. : Tuksu on liian Disney-prinsessa hänelle. (Mikähän prinsessa lie kyseessä….
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      1780
    9. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1721
    10. Kiusaaja otti yhteyttä, mitä tekisit?

      Minulle kävi näin pari kk sitten. Olin aluksi todella ystävällinen. Sanoin, että olin jo unohtanut jne. Asia jäi vai
      Sinkut
      135
      1669
    Aihe