https://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/mtv-n-lahde-poliisi-epailee-sarjakuristajaa-murhasta-uhri-on-mahdollisesti-prostituoitu/6897334
Tuon jännämiehen naama ollut monesti lehdissä ja silti joku horo meni panemaan sen kanssa,
Tuon jännämiehen naama ollut monesti lehdissä ja silti joku horo meni panemaan sen kanssa,
Vastaukset 25
Vanhimmat
Palstan miehethän huutavat päivittäin eutanasiaa. Jos haluan kuolla niin otan jännämieheen yhteyttä. Miehetkin voisi tehdä niin. Moni kyllä tekeekin ja heittää henkensä näin jännämiehen käsiin.
Varmaan on horolle tullut yllätyksenä kun nähnyt tuon miehen naaman ja silloin on liian myöhäistä. Horot on helppoja saaliita tuollaiselle jännämiehelle.
Jos se on ollut ulkomaalainen prostu niin ei ole ehkä tietoinen tyypistä.
Eiks joku vois ottaa tuota tyyppiä hengiltä?!
Sinähän sen voisit tehdä. Ei muuta kun treffejä sopimaan
Sä voisit mieluummin uhrautua koska te kiltit ja kunnolliset kuitenkin haluatte täältä maan päältä pois. Mä ajattelin vielä ihmisten kiusaksi pyöriä täällä.
Tunnistan ja rakastan niitä.
Eipä tarvitse kuin lukea linkin sepostus, niin selviää syy. Prostituoitu. Työ. Ei mikään ihme.
Hohhoijaa..
Ei Penttilä mikään jännämies ole. Ei se ole koskaan saanut pillua muuten kuin tappamalla ensin ja panemalla sitten kuollutta. Surkea tapaus kaiken kaikkiaan.
Eikös Michael Penttilä ole ennemminkin HC-ATM/Psykopaatti-hybridi? Vaikuttaa enemmänkin sellaiselta kuin joltakin jännämieheltä. Mutta ehkä se psykopaattius antaa hänelle jännämiehen ominaisuuksia ja niiden "voimin" hän on päässyt niin lähelle naisia, että tappaminenkin on sitten sujunut. Kiltti ätmi olisi kuitenkin hyvä ja voisi suojella naisia moisilta hulluilta. Valitettavasti naiset ovat itsetuhoisia ja itse omien valintojensa kautta menevät kuolemaan, valitettavasti.
Mitenkäs se on naisen valinta jos joku psykopaatti stalkkeri ilmaantuu oven taakse, käy kimppuun jostain puskasta tms.?
"Kiltti ätmi olisi kuitenkin hyvä ja voisi suojella naisia moisilta hulluilta."
Vai että "kiltti ätmi" mukamas suojelisi jotakuta? Salli mun nauraa...
Paskat housuissahan se juoksis karkuun minkä kerkeis ja jättäis naisen moisen hullun armoille.
Miehen ensimmäinen uhri oli oma äiti.
Ja toinen uhri oli 12-vuotias tyttö jonka Penttilä kuristi kuoliaaksi ja pani sitä sen jälkeen.
Niinkuin nunna joka raiskasi 12 vuotiaan pojan ja tuli tälle raskaaksi. Ei kuitenkaan tappanut.
Onkohan Penttilän idoli Norman Bates? Eikös tuo täysin samoilla periaatteilla toimi...
Kyllä ne tunnistaa ja siksi ne nussivatkin niitä jännämiehii
Äitikään ei tunnistanut mutta kuoli silti.
ilja janiski on vankilassa.annetaan penttilän kulkea vapaana! ihanaa tarjahalos oikeuslaitosta,suvakkiunelmaa
Veikkaan että kolmen vuoden kuluttua Penttilä raapii taas jonkun oven takana, eri nimellä totta kai. Tyyppi on niin mitätön nahjus että ei edes murhatuomiota ole itselleen pystynyt hankkimaan.
NAiset siellä tuomareina oikeudessa on päättämässä että jännämies saa kulkea vapaana. 52 v nainen kuoli sen takia.
Tunnetko nämä tuomarit ihan nimeltä?
52-vuotias vanha huora kuoli. Ei senkään takia kannata kenenkään surra. Liekö ryssä?
Ihan suomalainen oli ja varmaan kuitenkin jonkun omainen. Palstan kilttien ja kunnollisten empatia näkyy kommenteissa.
Mikähän piirre tuon kohdalla on saanut ylittämään uutiskynnyksen?
Tollaset tyypit pistää vituttamaan että eletään ns. sivistysvaltiossa kun aivan absoluuttisesti kaikille olisi parempi että tuollaiset pistettäisiin kylmäksi, tai edes pakkokastraatio ja ikuinen toimiva valvonta.