Samposta voittaja

Hyvähyvähyvä

Nyt Kolari miettimään miten muistaa Sampoa hyvästä menestyksestä Selvityjissä ? Veikkaan koko kisan voittajaksi. Hyvä Sampo. Edustat hyvin pohjoisen miestä. Vahva ja hyvähermoinen. 👍

17

1429

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kuovittullu

      näkös patsas sampolle äkählompohloon

      • Nomie

        Joo, Gävlen mallinen poltettavaksi.


    • kepuli

      Patsas Hannukaisen malmion reunalle?

    • exkolari

      Sampo on menestyksensä ansainnut mutta varoisi ettei jutut mene yli..nyt alkaa nuo iltalehen jututki oleen turhia, hakee vain lisää julkisuutta ja mammonaa...ketä kiinnostaa hänen ja rouvan sex elämä?

    • SieppijärvenSiSu

      Kova sälli.

    • Hyvähyvähyvä

      Pistäkääpä paremmaksi kolarilaiset kun aina arvostelette. Hyvä Sampo olet paras 10 x 👍

      • oikeinois

        Sampon patsas yläasteen pihalle! Nuorille esimerkkiä ja uskoa omiin unelmiin. Ja kukkakauppias vois lahjoittaa kerranki jollekki Ilmaset parhaat kukat.


    • Casinoeuroman
      • Anonyymi

        Jep


    • Sonnäin

      No voi voi. Taas kolarilainen kateus nostaa päätään. Eihän täysin rehellistä/tietävää,/osaavaa ole olemassakaan.

    • Kolarilainen

      Pelleilystäkö pitäisi muistaa.höpö,höpö

    • Viisuri

      Voi, oi Sampo reppana: Ei sitä ihan joka sekoilua tarvitse kaikille lehdille kertoa. Liiallinen huomionkipeys tekee sinut naurettavaksi kansalaisten silmissä. Mutta sairaus se on julkisuus riippuvuuskin. Kuinka siitä parannutaan????? Ei ihan joka roskalehden sivulle tarvi naamaansa tunkea, vastenmielistä ainaiset päivitykset ja selitykset.

      • Leeebeeebuuu

        Sie et saa naamaasi mihinkään lehteen, vaikka kuinka haluaisit. Olet aika naurettava, kun tänne suomi24:seen itket kun lehdet kirjoittaa samposta :)


    • niinsevainon

      Nyt on teilläkin oma Hermanni Pelle omituinen höpisijä

    • Anonyymi

      Kaikki kunnia sampolle farmin voitosta

      • Anonyymi

        Kuka on sampo ja minkä humpuukiohjelman on voittanutta


    • Anonyymi

      KUKA HÄN ON??
      En ole kuullut koko pellestä mitään

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      87
      4684
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3872
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      191
      3723
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      72
      2121
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1182
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      155
      1147
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      51
      1044
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      924
    Aihe