Nyt on jo toukokuu

Aika mennyt vähän äkkiä ja kohta on kesä ja kesäkin menee äkkiä ohitse. Eihän elämästä ehdi nauttia kun on niin ruma ettei edes naista sa iskettyä.
25461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Kesä ilman naista se on pleikka viina porno.

1Äänestä

Ätmin kannalta ihan sama mikä vuodenaika on kun ei pillua saa koskaan.

Äänestä

Näin sinkkunaisena elämästä nauttii olipa mikä vuodenaika tahansa. Kesä on tietenkin kiva kun on lämmin. Nytkin istun parvekkeella kahvia nauttien ja maisemia ihaillen. Ei tähän miestä kaipaa jauhamaan omia juttujaan.

2Äänestä
  • Näin sinkku naisena elämästä nauttii olipa mikä vuodenaika tahansa. Kesällä purkitan sinkkuja ja on tietenkin kiva kun on lämmin. Nytkin istun karaokessa kahvia nauttien ja laulusuorituksia ihaillen. Ei tähän miestä kaipaa jauhamaan omia känni lurituksiaan.

    1Äänestä

Kesäst voi nauttii kun tekee omia juttuja kuten veneilee, kalastaa, grillaa, juo olutta. Menen myös festareille ja siellä aina tapaa naisia. Viime vuonnakin sain naista.

1Äänestä
  • Nautitko ketsupin vai sinapin kanssa?

    2Äänestä

Kesäl sitä tuntee eniten olevansa ruma kun näkee pariskuntia enemmän kaduilla.

1Äänestä
  • Onko ne pariskunnat kauniita? Vai siiderivalas-kukkakeppi pariskuntia?

    Äänestä

Aivan mahtavaa, että kesä on tulossa. Pitkä ja ankea talvi on takana. Olen ehdottomasti kevät- ja kesäihminen. Itsestä löytyy taas virtaa ja saan paljon enemmän aikaiseksi.
On aika herätä talvihorroksesta ja laittaa hihat heilumaan. :)

1Äänestä
  • Minäpäs liikutin käsiä hihoissa. Ja sain jopa vasemman peukalon juureen oikein mehevän vesikellon. Tasasin haralla tonttia. 40 m pensasaitaa lähti syksyllä pois ja nyt samanverran pitäisi nikertää lauta-aitaa tilalle. Grilliä pitäis tehdä, polttopuita pikkunökäre, niin ja maalla olis lisää polttopuita odottamassa, mutta aika on kortilla...

    Kaippa sitä joskus kerkeää...???

    1Äänestä

Juhannuksen jälkeen lähdemme ajelemaan norjaan kaverin kanssa. Kuukausi ajellaan ja etsitään kalapaikkoja mistä saa lohia ja kaikkea. Juhlitaan myös ja pidetään hauskaa muutenkin. Käydään jäämerellä kalastamassa myös ja ajetaan osloon ja sieltä ruotsiin ja suomeen.

1Äänestä
  • Ei muuten kannata kovin paljoa ottaa illalla, jos aamulla meinaa ajella. Norjassa on nollaraja alkoholin suhteen liikenteessä. Fyi vaan....

    1Äänestä

  • Dissident kirjoitti:

    Ei muuten kannata kovin paljoa ottaa illalla, jos aamulla meinaa ajella. Norjassa on nollaraja alkoholin suhteen liikenteessä. Fyi vaan....

    No ei tietenkään vaan kyllä me vuokrataan joku möksä lohi joen vierestä ja ollaan siellä pari kolme päivääkin jos kalaan tulee. Siinä ehtii kyllä ottamaan muutaman bissen

    1Äänestä

  • Ikisinkkumies kirjoitti:

    No ei tietenkään vaan kyllä me vuokrataan joku möksä lohi joen vierestä ja ollaan siellä pari kolme päivääkin jos kalaan tulee. Siinä ehtii kyllä ottamaan muutaman bissen

    Joo, kannattaa varmaan bissetkin viedä sinne mennessään. Aika kallista siellä muistaakseni..

    Mutta onhan se mieletön maa nähtävyyksiltään...

    Äänestä

Samaa minäkin mietin jo tuossa jonkun aikaa sitten. Kesä menee todella nopeasti ohi ilman että saa kertaakaan naista ja kohta on jo taas syksy ennenkuin ehtii kissaa sanoa.

Tämän lisäksi olen satuttanut polveni niin etten varmaan pääse edes terasseille tai rannalle. Pahimmassa tapauksessa joudun johonkin polvileikkaukseen ja ne harvatkin kesän ilot jää kokonaan väliin. Toisaalta eipä siitä yksin baareissa ja terasseilla käymisestä juuri mitään iloa ole ja rannalla kun katselee naisia niin alkaa vain vituttamaan kun tietää ettei niiltä mitään koskaan tule saamaan.

Äänestä
  • Ei kannata turhaan masentua tai ajatella tollaista, etteikö sitä naista muka voisi ikinä löytää. Sähän oot vielä nuori mies, niin ehdit kyllä oikein hyvin sen naisen löytämään.

    1Äänestä

  • dark-signs kirjoitti:

    Ei kannata turhaan masentua tai ajatella tollaista, etteikö sitä naista muka voisi ikinä löytää. Sähän oot vielä nuori mies, niin ehdit kyllä oikein hyvin sen naisen löytämään.

    Etkös sinä dark ole jo vanha mies etkä ole vieläkää naista saanut. Kannattaa olla huolissaan siitä.

    2Äänestä

  • Kaikysyäsaa kirjoitti:

    Etkös sinä dark ole jo vanha mies etkä ole vieläkää naista saanut. Kannattaa olla huolissaan siitä.

    Enhän mä mikään vanha ole, kun oon vielä nuori mies ja mulla onkin vielä ne parhaat nuoruusvuodet edessäpäin. Näin miehenä mulla on myös se etu puolellani, että miehillä se ikääntyminen on vaan pelkästään hyvä asia, kun ainahan sitä vanhemmat miehet ovat paljon komeampia ja halutumpia naisten keskuudessa, kun jotkut parikymppiset teinipojanklopit.

    Mulla on myös ollut paljon naisia elämäni aikana, mutta sulla varmasti ei yhtäkään.

    1Äänestä

  • Minulla on naisia ollut yhdeksän elämäni aikana mutta kaikkien kanssa en ole seurustellut kuitenkaan. Eikö se ikääntyminen ole huono asia koska vanhempana sen kumppanin löytäminen on vaikeampaa. Vanha mies voi olla haluttu jos on todella rikas etkä sinä dark ole kovinkaan rikas joten sinun vuotesi on sinua vastaan joten sen kumppanin löytäminen on haastavampaa.

    Äänestä

  • Kaikysyäsaa kirjoitti:

    Minulla on naisia ollut yhdeksän elämäni aikana mutta kaikkien kanssa en ole seurustellut kuitenkaan. Eikö se ikääntyminen ole huono asia koska vanhempana sen kumppanin löytäminen on vaikeampaa. Vanha mies voi olla haluttu jos on todella rikas etkä sinä dark ole kovinkaan rikas joten sinun vuotesi on sinua vastaan joten sen kumppanin löytäminen on haastavampaa.

    Miten niin muka sen kumppani löytäminen olisi vanhempana vaikeampaa?? Et edes antanut mitään perusteita moiselle väitteellesi.

    Mä olen kyllä varsin varakas, joten ei pitäisi ainakaan sen suhteen olla sen vakituisen kumppanin löytäminen vaikeaa. Mä asun sentään vuokralla 60 neliön kaksiossa, työskentelen hyväpalkkaisessa työssä (12-14euroa/tunti lisät päälle) ja oon säästänyt rahaa säästötilille jo vuosikausien ajan.

    1Äänestä

  • "Toisaalta eipä siitä yksin baareissa ja terasseilla käymisestä juuri mitään iloa ole"

    Kuka käskee menemään baareihin yksin? Mene niihin baareihin KAVEREIDESI kanssa!!

    1Äänestä

  • dark-signs kirjoitti:

    Miten niin muka sen kumppani löytäminen olisi vanhempana vaikeampaa?? Et edes antanut mitään perusteita moiselle väitteellesi.

    Mä olen kyllä varsin varakas, joten ei pitäisi ainakaan sen suhteen olla sen vakituisen kumppanin löytäminen vaikeaa. Mä asun sentään vuokralla 60 neliön kaksiossa, työskentelen hyväpalkkaisessa työssä (12-14euroa/tunti lisät päälle) ja oon säästänyt rahaa säästötilille jo vuosikausien ajan.

    "oon säästänyt rahaa säästötilille jo vuosikausien ajan"

    Säästötilille? Siellähän rahasi ei kasva korkoa juuri ollenkaan. Suosittelen sijoittamaan osakkeisiin ja rahastoihin, jolloin tuotto-odotus rahoillesi on huomattavasti korkeampi kuin säästötilillä. Ja saat vuosittain osinkotuloa. Suosittelen myös etsimään googlesta "korkoa korolle -ilmiö"

    Äänestä

  • 2468123458 kirjoitti:

    "Toisaalta eipä siitä yksin baareissa ja terasseilla käymisestä juuri mitään iloa ole"

    Kuka käskee menemään baareihin yksin? Mene niihin baareihin KAVEREIDESI kanssa!!

    Kaikki kaverit asuu nykyään jossain helvetin kaukana ja ne on melkein koko ajan töissä tai naisystäviensä kanssa. Ei niillä ole enää mulle aikaa.

    1Äänestä

Vuodet ovat kuluneet, hiukan harmittaakin, olis saattanut olla kivempiakin aikoja ja vaivat pahentuneet ja siitä voi nyt olla tiedossa ongelmia.

Äänestä

Taas menee yks viikonloppu kotona itsaria hautoessa ja kuunnellessa kun naapurit ja niiden muksut huutaa ja paiskoo seiniä yms. Että elämä osaakin vituttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Totuus- kirjoitti:

Aika mennyt vähän äkkiä ja kohta on kesä ja kesäkin menee äkkiä ohitse. Eihän elämästä ehdi nauttia kun on niin ruma ettei edes naista sa iskettyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu