Tuunatun auton omistajat eivät ole aviomiesainesta

http://www.iltalehti.fi/terveysuutiset/201805082200929894_we.shtml

"Sekä miehet että naiset olivat sitä mieltä, että tuunatun auton omistaja oli kiinnostunut lähinnä yhden yön suhteista.

Luotettavan auton valinnutta miestä pidettiin paljon enemmän elämänkumppaniksi ja vanhemmaksi soveltuvana"
15286
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Tuon kai voisi yleistää laajemminkin siten ettei ihminen jolla on vomakas kiinnostus johonkin ulkopuoliseen ole välttämättä paras kumppani pariksi. Aikaa jota on rajoitetusti, odotetaan käytettävän pari suhteen kumppanin kanssa ilman LISÄVALINNAISIA ajanviete tapoja.

Ylläolevasta syystä hevosten tai koirien omistaja naiset ei mahdu minun maailmaani. Rinnastan heidät autotuunareihin, vaikka tietysti tuunatun auton voi jättää talliin vaikka kahdeksikin viikoksi, kun taas kotieläin tarvitsee huolenpitoa.

Molempia ryhmiä tietysti vaivaa yhteisenä tekijänä tunteiden projisointi autoon tai eläimeen. Onko se tasapainoisen ihmisen terve tunne-elämä jää kullekin itselleen arvioitavaksi.

Äänestä
  • Eli jos nainen haluaa myöhemmin koiran niin nainen pistetään pihalle. Elämä ja elämäntilanteet muuttuvat ja olis ehkä kiva ottaa koira vaikka 10 vuoden päästä. Tulee sellainen tilanne eteen.

    1Äänestä

  • Hevosihmisten syrjintää.

    Taidat pelätä vain heinätöitä.

    Äänestä

Sama kun sanoisi että komea mies on hyvä kumppani eikä koskaan petä. Auton omistaminen ja tuunattu tai ei, ei ole mitään tekemistä avioliiton kanssa.

Äänestä
  • Eikä kaunis nainen koskaan petä.

    Äänestä

Onhan näitä tunnusmerkkejä paljonkin mutta ketäpä naista ne kiinnostaa kun kaikki on aina perushyveitä joilla ei ole mitään arvoa. Jos mies pukeutuu siististi ja käyttäytyy fiksusti niin sillä ei ole mitään arvoa koska näin kuuluukin toimia. Jos mies ajattelee järkevästi niin sillä ei ole mitään merkitystä koska niin monet muutkin ovat järkeviä. Jos mies on uskollinen ja kaipaa vakavaa suhdetta niin sekin on itsestäänselvyys että näin tulee toimia jos suhteen haluaa. Kaikki hyvät ominaisuudet pystytään mitätöimään samalla kaavalla ja sitten tietysti valitaan se jännin ja kovaäänisin kiilusilmä.

Äänestä
  • Sellaisiako teidän suvun parisuhteessa olevat miehet on? Jänniä kovaäänisiä kiilusilmiä?

    1Äänestä

  • meilläeiole kirjoitti:

    Sellaisiako teidän suvun parisuhteessa olevat miehet on? Jänniä kovaäänisiä kiilusilmiä?

    Hiipuva pieni suku enkä tunne edes ketään 2000-luvulla pariutunutta joten vaikea sanoa. Tuskin vanhoja ukkoja on syytä lähteä arvioimaan koska maailma muuttuu niin nopeasti.

    Äänestä

  • Tuttavapiirikin on niin pieni ettei nyt juuri satu sellaisia pareja siihen kuulumaan. Joopajoojoo.

    Äänestä

Siis mikään auto ei ole luotettava ja voi jättää tielle. Niin mieskin.

Minutkin on jätetty autosta täyspitkälle "koulutusmarssille", mutta viimesimmällä kerralla kävi niin etten muistanutkaan pysähtyä kotiristeyksen kohdalla, hah.

Kunto kasvoi niillä oppireissuilla ja kävelin lopulta pidemmälle.

(naurua)

Äänestä
  • Evakkoreestäki unohtus upppiniskainen emäntäki Räisälään

    Äänestä

  • Räisälänmies kirjoitti:

    Evakkoreestäki unohtus upppiniskainen emäntäki Räisälään

    Osa miehistä on just tuollasia. Ei pitäis, kengät kuluu ja emännälle voi tulla ylikuntoa, ei kerkiäkään isäntä enää perässä..

    Äänestä

Hankkii wanhan auton ja muijan rassaamista riittää

Äänestä

Kyllä oikean miehen ja naisen tunnistaa jo jalkaterien asennosta...Ei tarvitse autoa analyysiin mukaan...

1Äänestä

Kyllä toi pitää siltä osin paikkansa, että ainakin eräs kaverini Bicky Royal mies ajaa tuunatulla Chevy Silveradolla, jolla pystyy keulimaan kun painaa kaasun pohjaan. Lisäksi ikkunat ovat toki tummennetut ja auton lavakatteessa on Penetrators MC:n tatuoitu kalu -logo :)))))))))))))))

Hänhän ei varsinaisesti ole aviomiesainesta vaan on sysännyt vastuun poikansa elättämisestä kiltille&kunnolliselle Timpalle joka ajaa ns. perusautolla eli farmarimallisella grafiitinharmaalla Skoda Octavialla :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Timppa sitä kun onkin hyvää aviomiesmatskua, sillä hänen mottonsa kuulemma on "kaikilla meillä on historiamme eikä toista voi omistaa". Ja ainakin hänen vaimollaan sitä historiaa on melkoisesti :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


luotettava.mies.ja.auto kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/terveysuutiset/201805082200929894_we.shtml

"Sekä miehet että naiset olivat sitä mieltä, että tuunatun auton omistaja oli kiinnostunut lähinnä yhden yön suhteista.

Luotettavan auton valinnutta miestä pidettiin paljon enemmän elämänkumppaniksi ja vanhemmaksi soveltuvana"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu