http://www.iltalehti.fi/terveysuutiset/201805082200929894_we.shtml
"Sekä miehet että naiset olivat sitä mieltä, että tuunatun auton omistaja oli kiinnostunut lähinnä yhden yön suhteista.
Luotettavan auton valinnutta miestä pidettiin paljon enemmän elämänkumppaniksi ja vanhemmaksi soveltuvana"
"Sekä miehet että naiset olivat sitä mieltä, että tuunatun auton omistaja oli kiinnostunut lähinnä yhden yön suhteista.
Luotettavan auton valinnutta miestä pidettiin paljon enemmän elämänkumppaniksi ja vanhemmaksi soveltuvana"
Vastaukset 15
Vanhimmat
Tuon kai voisi yleistää laajemminkin siten ettei ihminen jolla on vomakas kiinnostus johonkin ulkopuoliseen ole välttämättä paras kumppani pariksi. Aikaa jota on rajoitetusti, odotetaan käytettävän pari suhteen kumppanin kanssa ilman LISÄVALINNAISIA ajanviete tapoja.
Ylläolevasta syystä hevosten tai koirien omistaja naiset ei mahdu minun maailmaani. Rinnastan heidät autotuunareihin, vaikka tietysti tuunatun auton voi jättää talliin vaikka kahdeksikin viikoksi, kun taas kotieläin tarvitsee huolenpitoa.
Molempia ryhmiä tietysti vaivaa yhteisenä tekijänä tunteiden projisointi autoon tai eläimeen. Onko se tasapainoisen ihmisen terve tunne-elämä jää kullekin itselleen arvioitavaksi.
Eli jos nainen haluaa myöhemmin koiran niin nainen pistetään pihalle. Elämä ja elämäntilanteet muuttuvat ja olis ehkä kiva ottaa koira vaikka 10 vuoden päästä. Tulee sellainen tilanne eteen.
Hevosihmisten syrjintää.
Taidat pelätä vain heinätöitä.
Sama kun sanoisi että komea mies on hyvä kumppani eikä koskaan petä. Auton omistaminen ja tuunattu tai ei, ei ole mitään tekemistä avioliiton kanssa.
Eikä kaunis nainen koskaan petä.
Onhan näitä tunnusmerkkejä paljonkin mutta ketäpä naista ne kiinnostaa kun kaikki on aina perushyveitä joilla ei ole mitään arvoa. Jos mies pukeutuu siististi ja käyttäytyy fiksusti niin sillä ei ole mitään arvoa koska näin kuuluukin toimia. Jos mies ajattelee järkevästi niin sillä ei ole mitään merkitystä koska niin monet muutkin ovat järkeviä. Jos mies on uskollinen ja kaipaa vakavaa suhdetta niin sekin on itsestäänselvyys että näin tulee toimia jos suhteen haluaa. Kaikki hyvät ominaisuudet pystytään mitätöimään samalla kaavalla ja sitten tietysti valitaan se jännin ja kovaäänisin kiilusilmä.
Sellaisiako teidän suvun parisuhteessa olevat miehet on? Jänniä kovaäänisiä kiilusilmiä?
Hiipuva pieni suku enkä tunne edes ketään 2000-luvulla pariutunutta joten vaikea sanoa. Tuskin vanhoja ukkoja on syytä lähteä arvioimaan koska maailma muuttuu niin nopeasti.
Tuttavapiirikin on niin pieni ettei nyt juuri satu sellaisia pareja siihen kuulumaan. Joopajoojoo.
Siis mikään auto ei ole luotettava ja voi jättää tielle. Niin mieskin.
Minutkin on jätetty autosta täyspitkälle "koulutusmarssille", mutta viimesimmällä kerralla kävi niin etten muistanutkaan pysähtyä kotiristeyksen kohdalla, hah.
Kunto kasvoi niillä oppireissuilla ja kävelin lopulta pidemmälle.
(naurua)
Evakkoreestäki unohtus upppiniskainen emäntäki Räisälään
Osa miehistä on just tuollasia. Ei pitäis, kengät kuluu ja emännälle voi tulla ylikuntoa, ei kerkiäkään isäntä enää perässä..
Hankkii wanhan auton ja muijan rassaamista riittää
Kyllä oikean miehen ja naisen tunnistaa jo jalkaterien asennosta...Ei tarvitse autoa analyysiin mukaan...
Kyllä toi pitää siltä osin paikkansa, että ainakin eräs kaverini Bicky Royal mies ajaa tuunatulla Chevy Silveradolla, jolla pystyy keulimaan kun painaa kaasun pohjaan. Lisäksi ikkunat ovat toki tummennetut ja auton lavakatteessa on Penetrators MC:n tatuoitu kalu -logo :)))))))))))))))
Hänhän ei varsinaisesti ole aviomiesainesta vaan on sysännyt vastuun poikansa elättämisestä kiltille&kunnolliselle Timpalle joka ajaa ns. perusautolla eli farmarimallisella grafiitinharmaalla Skoda Octavialla :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Timppa sitä kun onkin hyvää aviomiesmatskua, sillä hänen mottonsa kuulemma on "kaikilla meillä on historiamme eikä toista voi omistaa". Ja ainakin hänen vaimollaan sitä historiaa on melkoisesti :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))