Se, että joku joka on ollut koko elämänsä sinkku esim. 33-vuotiaaksi onkin yhtäkkiä jonkun kanssa suhteessa?
Onko mahdollista?
12
457
Vastaukset
No tietysti on mahdollista. Kyllä siinä ajassa on jo ehtinyt nähdä ja oppia yhtä sun toista.
Mikäli siis on tuon ajan oppimiseen tarpeeksi tehokkaasti käyttänyt.
(Elämän)Kokemusta toimivaan ja antoisaan parisuhteeseen voi hankkia muillakin tavoin kuin pelkällä käytännön harjoittelulla - siitäkin huolimatta että niin kovin monen mielestä se käytännön kokemus on ainoa vaihtoehto opetella parisuhde-elämää. Sillä miten se muka eroaa muista ihmissuhdetyypeistä? Ei pohjimmiltaan mitenkään! Yhtä lailla sitä ystäviäänkin voi kohdella pohjimmiltaan samoin kuin parisuhdekumppaniaan, tietenkin lukuunottamatta intiimejä asioita ja muuta, tavallista syvällisempää yhteyttä toiseen. Sitä paitsi, jos onnistuu löytämään jonkun ihanan ihmisen jonka kanssa arkikin on juhlaa ja jonka kanssa voi jakaa kaiken ja hän tuntee/kokee samoin, eihän sitä edes voi mitenkään "harjoitella" etukäteen ennen kuin sellaisen ainutlaatuisen suhteen pääsee oikeasti kokemaan!
Joten aivan turhaan stressaat itseäsi tällaisilla kysymyksillä, kuka oletkaan.- ehdollista
Tottakai se on mahdollista naiselle. Miehelle se on mahdollista jos sinkkuus johtui haareminvalta-asemasta. Jos miehen sinkkuus johtui kelpaamattomuudesta, sitten ei kelpaa jatkossakaan.
- EdesUnissa
Minulle on tullut kuva että nykyisin ihmiset pariutuvat myöhemmin kuin ennen, eli vastaus olisi että hyvinkin mahdollista. Tosin tämä on ihan MUTU-tuntumaa.
- tuoonkummallista
Jos 33-vuotiaaksi elää sinkkuna, mies siis, ilman yhtään tyttökaveria ollenkaan, on omituisten otusten kerhoa.
- on_ja_ei
Jos on panomies, joka ei ole jaksanut saman ämmän naamaa katsella yhtä panoa pitempään, ja sitten vanhoilla päivillään pää pehmenee, niin on mahdollista. Jos on ATM ja neitsytsetä, niin EI VITTU IKINÄ BWAHAHAHAHAAAAA!!!!!!
Kyllä, on täysin mahdollista. Koskaan ei voi tietää, minkä kulman takaa se elämän onni ja ihanuus kävelee vastaan. En epäile yhtään.
- keleton
Kaikki on mahdollista. Kun sen oikean kohtaa, jonka kanssa palikat osuu kohdilleen niin mikään ei ole mahdotonta.
- Vanhanpiian.sukulainen
Mahdollista se on. Naiselle, ei miehelle! Esimerkiksi https://www.studio55.fi/hyvinvointi/article/avioliittoon-elefanttimarssin-tahdissa-yli-80-vuotiaina/133770
MiesJokaTietääMitäHaluaa kirjoitti:
Mua ollaan toistuvasti luultu täällä naiseksi. Lasketaanko se? :)
Sinua luullaan naiseksi, koska kirjoitat naismaisia. Ennen käytit horoskooppilogoakin.
rennostiM kirjoitti:
Sinua luullaan naiseksi, koska kirjoitat naismaisia. Ennen käytit horoskooppilogoakin.
Niin kai sitten. Mitä se nyt ikinä tarkoittaakaan tuollaisen sunlaisen uroksen mielestä.
Mutta kysymykseeni ei vielä vastattu.
- eimahdollista
Ei varmasti ole mahdollista. Nainen tunnistaa kokemattoman miehen eikä monen kymmenien käyttämä nainen kelpuuta kokematonta miestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1366228
- 574396
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s282888- 592871
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161885- 151544
Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271456Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹371447- 311261
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest431161