Mies on ihana... Mutta aivan julmettoman Laiska, vaikka laittaa aina laiskuuden huonon olon piikkiin. Miten sitten jaksaa pelata koneella, katsoa töllöä, kukkua yöisin?
Minä hoidan tiskit, siivoamisen, kämpän puhtaana pidon. Minä hoidan kaiken.... Laskut mukaan lukien. Käyn töissä ja vituttaa aina tulla kotiin koska mies kerää pillua... Eikä yleensä ole edes jaksanut nousta ylös sängystä.
Mies on työtön, hän elää kelan ja minun avulla. Enemmän kelan, koska olen pistänyt selväksi että en ole rikas... Aina kun miehellä on rahaa hän ostaa jotain (ps4 yms).
Seksiä harrastetaan aika usein, mutta yleensä hellyttely jää siihen. Aika kun suukottaa ja muuta voi vain todeta että taas kiehnää kimpussa pillun takia. :'(
Välillä mietin välittääkö mies minusta oikeasti vai onko hän kanssani vain siksi, koska on Laiska eikä hänellä ole rahaa?
Laiska saamaton mies
3
767
Vastaukset
- jospaauttaisitilannetta
Eipä tuollainen suhde oikein kanna, jossa toinen osapuoli on täysin riippuvainen luonne ja imee susta loputkin mehut, eikä osaa olla tukena oikeella tavalla, mikä tukisi myös hänen omaa minäkuvaa miehenä olemisesta. Älä viiti enää passata, vaan pistä mies tekemään asioita ja kantamaan oma kortensa kekoon miehuutensa suhteen edes kotona, jos vaikka työtön onkin ja myös osallistumaan rahallisesti menoihinne. Et sä ole hänen äitinsä, vaan puoliso.
- Äläalaorjaksitilaaapua
Lähetä tänne se äijä koska tunnistin juuri itseni(myös patalaiska) ja ehkä paremmin tultais toimeen:) Olen tuumaillut että on monenlaista sakkia ja kahdenlaista sinun perheessäsi eli se toinen on kuin minun kaverini. Kaikki pitää olla tiptop ja puhuu imuroinnista , pyykinpesusta ja siivouksista usein vaikka on mies ja meikäläisellä ne asiat kyllä ei todellakaan päätä vaivaa. En muutu enää eikä hän mutta mepä emme asukkaan yhdessä vaan tapailemme usein minun luonani koska tämä sotku nähtävästi tekee hyvää hänen ylisiisteille aivoileen ja ehkäpä hän hieman hellittää eikä ole itselleen niin ankara. Uskon että äideillä suuri merkitys näissä asioissa. Meillä ei pahemmin kotona siivoiltu eikä sitä opetettu. En syytä ketään mutta uskon että sieltä tämä juurensa juontaa. Yritän aina petrata mutta samat jutut palaavat pienen ajan kuluttua eli en muutu enää kuin pahemmaksi ja perikunta saa tilata roskalavan jälkeeni. Tällä tarinalla haluan vain valoitta asiaa minun näkökulmastani. Ehkä sinun kannattaa ottaa siivooja aina välillä. Mutta älä ota hyvännäköistä' vaan mielellään joku isoäiti tms ja sitten pidätte miehenne kanssa riemulomaa:) Sinun on pakko alkaa ajatella itseäsi mutta tuo kotiorjuus on ikävä kyllä melko yleistä ja sitten kun naiset lopen uupuneina eivät enää jaksa ja halua seksiä harrastaa niin ukko pahalainen menee vielä vieraisiin pisteenä iin päälle. Huh huh, kyllä on tämän kirjoituksen jälkeen mukavaa olla sinkkuna ja silti saa seksiä milloin haluaa:) Otan todella osaa sinun ongelmaasi enkä muuta tiedä avuksi kuin sen miehen maksaman kotiavun. Mukavaa kesää ja nautinnollisia petileikkejä kumppanin kanssa;)
- oppeliini1
Miksi VALITSET elättää tuon tason vetelystä? Miksi?
Asuessasi yksin voisit henkisesti paljon paremmin. Seksiä ja paljon parempaa (tietysti suojattua) saat maksua vastaan kulman takaa aina silloin kun haluat. Eikä sinun tarvitse katsoa tuota löhöävää oliota joka vie kaiken ilon elämästäsi!
Miksi et käyttäisi aikaasi itsesi henkiseen kehittämiseen; kurssit, koulutus, itseoppiminen puhtaasti omaksi iloksi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523416Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512401- 1151204
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va9993Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per48947- 46874
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019870- 37726
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt198674