Itse paasto alkoi klo 20.43 kun söin mahan täyteen mutta juotavaa jäi kun en heti saanut juotua kun tulin tosissaan kylläiseksi klo 20.43.
Itkettää. Yritän kuivapaastota. Ruokaa ilman oon yli vuorokauden.
Top 3 kuivapaastopäivitykseni:
1. 24h49min
2. 24h41min
3. 24h18min
Haussa ollut 66 päästä kuivapaastosa 25h. Ehkä huomenna. Nyt on pitkä paasto edessä. Tuntuu miltä tuntuu.Koitan vääntäytyä voittoon.
Itkettää. Yritän kuivapaastota. Ruokaa ilman oon yli vuorokauden.
Top 3 kuivapaastopäivitykseni:
1. 24h49min
2. 24h41min
3. 24h18min
Haussa ollut 66 päästä kuivapaastosa 25h. Ehkä huomenna. Nyt on pitkä paasto edessä. Tuntuu miltä tuntuu.Koitan vääntäytyä voittoon.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sinua on kaivattu täällä!
Minäkin olen kaivannut hoikkaa itseäni.Sitä kivempaa kaveria joka ennen maailman pahoja minussa vaikuttavia kokemuksia joka nauroi ja hymyili runsaasti.Lihavuuden ennätys tänä vuonna oli eilen puntarissa 108kg.
Tässä syy Veijon kysymään miksi yritän , miksi laihdutan.Olen lihavuuden piinaama, hyvät kanssakeskustelijat. Mutta tosiaan olen nyt jäätävällä yrityksellä paastolla koska eilen se 108kg pysäytti kun talvella painoin 98,9kg alimmillani kun sitä ajattelen niin tunnen itkun lähestymisen.
Ja........?????
Mitä ajattelit hyötyväsi????
Terveyshyötyjä ja laihtumista.
Miten itkevämies selviää elämän muista vastoinkäymisistä kun syömättömyys itkettää.Toivottavasti itkevällä miehellä ei kuole läheisiä ihmisiä. Kyllä saa olla todella herkkä ihminen kun kyyneleet tulee syömättömyydestä.
En kyennyt.Oli liian lämmin lämpötila ja jano oli kova.Ensi viikolle luvattu n.10 asteen lämpötilaa.Siihen isken yrityksen.
Olen ollut nesteittä aamu n.klo 7.10 alkaen, joten tässä voi nyt tullakin jotain.Minuutilleen tarkkaa aikaa en saa mutta virallinen paastoaika katsotaan alkaneen klo 7.10.Siihen ei monien minuuttien geittoa tule.Olisin ollut aamulla tarkka aloitusajassa mutta en siinä tajunnut tekeväni miehen teon tänään.
Älähän nyt itsestäsi loppua tee! Jutusteluasi on kaivattu!
Tuon esille niin hauskasti monien ongelmia, että
me pystymme nauramaan itsellemme tunnistaessamme.
En ymmärrä sellaista, että ensin me pahoinpitelemme kehoamme
liialla ja huonolla ruoalla. Sitten kehtaamme syyttää kehoa siitä, että
se toimii niinkuin sen tuleekin toimia!
Eli varastoi sen, mitä emme kuluta.
Syytämme väärää. Minä tapaan taputella läskiäni ja jutella ystävällisesti
anteeksi että tuli syötyä ja löhöttyä;-( Autan sinua vasta paremmin!
Sitten lupaan antaa vähän hyvää ruokaa ja liikuntaa :-)
Sorry! Tarkoitin: SINÄ TUOT ASIAN HAUSKASTI ESIIN!
Sinun jutusteluasi on kaivattu!