Top of the lake - sarja

17-vuotias Mary on rakastunut 40 paskaan jännämiespsykoon ja tekee mitä tämä ikinä pyytää. Hyvin realistinen sarja!
15240
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Todellista naisten elämää

1Äänestä
  • Todellista miehen elämää.

    1Äänestä

Tiedän millaisia miehet on. Suurin osa on paskakasoja.

1Äänestä

Se ruma pitkä nainen saa siinä koko ajan miestä

Äänestä

Tykkään sarjasta. Se on aika karu, mutta se siinä onkin parasta

Äänestä

"Realistinen", paitsi että 17-vuotiaat tytöt eivät rakastuile 40 papsuihin. Liekö käsikirjoittaja miespuolinen, omia seksi- / alistusfantasioitaan kuvaileva tyyppi.

1Äänestä
  • Käsikirjoittaja on nainen. Piano-elokuvan ohjaaja/käsikirjoittaja Jane Campion.

    Äänestä

  • Muista, että Maryllä on sarjassa kriisi, Nicole Kidmanin esittämän äidin ryhdyttyä lesboksi ja isän hyväksyttyä asian väsykkämäisesti. Mary haki turvaa vanhemmasta miehestä, jolta ei todellakkan sitä saanut.

    1Äänestä

  • ei.varmaan.normaalisti kirjoitti:

    Muista, että Maryllä on sarjassa kriisi, Nicole Kidmanin esittämän äidin ryhdyttyä lesboksi ja isän hyväksyttyä asian väsykkämäisesti. Mary haki turvaa vanhemmasta miehestä, jolta ei todellakkan sitä saanut.

    Ahaa, siis isän kaipuusta kyse. En ole katsonut sarjaa, mutta ilmeisesti se sitten onkin ihan erilainen, kuin palstaätmien kommenteista voisi päätellä.

    Äänestä

  • Kyllä rakastuvat. Mies on komeimmillaan 40 ikäisenä ja nainen kauneimmillaan 17 vuotiaana eli tasot kohtaavat. Kaikki muu on katkerien kurppien säälittävää rutinaa jossa he yrittävät väittää mustaa valkoiseksi.

    yli 25v nainen taas voi rakastua yli 60v mieheen

    Äänestä

  • Eikös 40v mies ole vielä pojankoltiainen?. 60 hopeaketut ne todellisia komistuksia ovat,

    1Äänestä

Tätähän sitä on katsottu, mutta pakko myöntää että on täydellisen epäuskottavaa sontaa ja kertoo ohjaajansa Jane Campionin omista vanhan naisen fantasioistaan ja ongelmistaan enemmän kuin oikeastaan tarvitsis.

Äänestä

jännämies tätä. Keksikää jo jotakin uutta. Ette tekään täällä itkisi, jos ei rima olis liian korkea naisten suhteen. Pitää olla hyvä timmi kroppa, seksikäs ennenkuin kelpaa palstan miehille ja vielä puolet nuorempi. Kun oman ikäiset ja muutaman vuoden vanhemmat ovat mummoutuneita kurppia.

Äänestä

Jokaisen 40 miehen pitäis saada 17-vuotiasta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


realismia_ kirjoitti:

17-vuotias Mary on rakastunut 40 paskaan jännämiespsykoon ja tekee mitä tämä ikinä pyytää. Hyvin realistinen sarja!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu