Urheilun unelma-arpa

Uteliaskäyttäjä

Onko kukaan ollut töissä urheilun unelma-arpa firmassa? Tarjoaa kuulema vähintään 10€ Tuntipalkan, mutta en luottaisi siihen. Kokemuksia?

9

1578

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ukkomies12

      Olin lyhyen aikaa täällä töissä, tosin en myynnin puolella vaan muissa tehtävissä. Palkat makso ajallaan joskus jopa etuseen, mutta sieltä irtaantuminen onkin toinen juttu. Yrittivät kusettaa että koeajalla olisi 2-3vk irtisanomisaika. Ei mennyt mulle läpi, useammalle ilmeisesti mennyt.

      • sirpsi

        asiakaspalvelua?


      • Anonyymi

        Kyllä arpajutut on huijausta sydän arvan hinta huimat 7 euroa huh ei viitsi tyhjää ostaa.


    • LeuanLoksauttaja

      Mulle soitti taannoin lipevän oloinen nuori savolaisaksentilla puhuva nuori mies. Kyseli että kuinka tärkeänä pidän nuorison urheilua.
      Kysyin että Unelma-arpa asioillakos sitä soitellaan ja sanoin että en halua olla kyseisen huonomaineisen huijarifiirman kanssa missään tekemisissä. Puhelu loppui.

    • Leikas

      Hämeenlinnassa olis paikka auki. Mietin haluanko hakea. Maine mietityttää.

      • Anonyymi

        Kierrä kaukaa. Täyttä kusetusta palkoissa ym. Palkka on 10e per puhuttu tunti. Eli muusta ei makseta. Arpoja tyrkytetään väkisin. Näitä kauppaa ainakin nykyään yritys nimeltä Doony.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kierrä kaukaa. Täyttä kusetusta palkoissa ym. Palkka on 10e per puhuttu tunti. Eli muusta ei makseta. Arpoja tyrkytetään väkisin. Näitä kauppaa ainakin nykyään yritys nimeltä Doony.

        Jep ihan paska ei ole edes 10 vain 9 e eikä edes saa siitä jos ett ole tarpeeksi puhunut siitä aikaa niin saat pelkästään myynti provika älkää menkö töihin tuonne!!!


    • Anonyymi

      Huijausta

      • Anonyymi

        Joku talousrikollinen pyöritti tämmöstä firmaa.

        Fugesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      79
      1100
    2. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      104
      1075
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      67
      512
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      483
    5. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      8
      446
    6. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      112
      441
    7. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      13
      430
    8. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      42
      422
    9. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      15
      396
    10. Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?

      Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön
      Sinkut
      83
      391
    Aihe