Elkää jättäkö kumppanianne puutteesseen ja olkaa onnellisia, parisuhde voi hyvin kun seksi elämänne voi hyvin.
Minusta tuntuu että joku päivä kuolen puutteeseen.
Luvatkaa minulle
22
350
Vastaukset
- Narttu_
Hommaa hormonaalinen ehkäisy?
Se tunnetusti vie halut.
Mutta tiedän tunteesi, olen ollut suhteessa, jossa olin halukkaampi kuin mies, tai seksi oli "vain miestä varten". Puutteessa siis. Halut eivät kohtaa. Se tuntuu pahalta, hylkäykseltä. Ja lopulta lyö kiilaa suhteeseen.
Kannattaa koittaa puhua, tuntuuko seksi miehelle velvollisuudelta tms. suorittamisesta?
Kuten monesti sanotaan: kun seksi on hyvää, se on suhteesta noin 10 prosenttia, ja kun seksi on epätyydyttävää, se on 90 prosenttia. Suhteen tärkeydestä.
Tunteeko miehesi itsensä muutoin arvostetuksi ja tarpeelliseksi? Onko teillä leikkimielisyyttä jäljellä?
Mitä hän haluaisi tehdä tai toteuttaa?
Tai sitten jätät vaan ilman.En jätä ilman,se naureskelee minulle siitä.
Kyllä meillä leikkiä on mutta se ottaa vain suorituksella ensi kerralla, en lupaa pikasia vaan jarrutan.- Narttu_
valtakunta kirjoitti:
En jätä ilman,se naureskelee minulle siitä.
Kyllä meillä leikkiä on mutta se ottaa vain suorituksella ensi kerralla, en lupaa pikasia vaan jarrutan.Eli asiasta on toiselle tullut suoritus? Yksi asia lisää, mitä pitää toimittaa?
Se pitää saada poikki, muutettua.
Se hormonaalinen ehkäisy voisi olla myös hyvä, olisitte tasapuolisempia. Narttu_ kirjoitti:
Eli asiasta on toiselle tullut suoritus? Yksi asia lisää, mitä pitää toimittaa?
Se pitää saada poikki, muutettua.
Se hormonaalinen ehkäisy voisi olla myös hyvä, olisitte tasapuolisempia.Ei sovi mulle
- Narttu_
valtakunta kirjoitti:
Ei sovi mulle
En osaa auttaa.
Tiibetissä perheessä on perinteisesti kaksi miestä ja yksi vaimo. Toimii monellakin tavalla hyvin. Narttu_ kirjoitti:
En osaa auttaa.
Tiibetissä perheessä on perinteisesti kaksi miestä ja yksi vaimo. Toimii monellakin tavalla hyvin.Tulee rähinä... :D
Talossa voi olla vain yks isäntä..- Narttu_
Narttu_ kirjoitti:
En osaa auttaa.
Tiibetissä perheessä on perinteisesti kaksi miestä ja yksi vaimo. Toimii monellakin tavalla hyvin.Veljekset siellä yhteistä vaimoa rakastavat: "Joko sää oot valmis, mää tulisin ny?" "Voidaanko vaihtaa vuoroja, mun pitäs kylillä käydä?"
Aika kätevää. Narttu_ kirjoitti:
En osaa auttaa.
Tiibetissä perheessä on perinteisesti kaksi miestä ja yksi vaimo. Toimii monellakin tavalla hyvin.On jo ehdotettu.😁
- heartofstone
Lupaan ja vannon
kautta kiven ja kannon
etten parisuhteeseen jää
koska pitää niin monta flikkaa tyydyttää
https://www.youtube.com/watch?v=8aJmyIIFW6I Kumppanin pitää osata käyttäytyä.. :D
valtakunta kirjoitti:
En ole voinut valita
Noh?
Eikös tollasella isopyrstösellä yksilöllä ole paljon ottajia? :DKonnaKettu kirjoitti:
Noh?
Eikös tollasella isopyrstösellä yksilöllä ole paljon ottajia? :DEn halu muita, täytyy kouluttaa💕
KonnaKettu kirjoitti:
Noh?
Eikös tollasella isopyrstösellä yksilöllä ole paljon ottajia? :DHuonoon käytökseen täytyy alkaa pitää monen yön kestävässä kiihotus tilassa, eikä millään laukee. Onneksi osaan sen onneksi muistutit.💕
Nyt kostan suloisesti.valtakunta kirjoitti:
Huonoon käytökseen täytyy alkaa pitää monen yön kestävässä kiihotus tilassa, eikä millään laukee. Onneksi osaan sen onneksi muistutit.💕
Nyt kostan suloisesti.Kääk, eikö tuo ole kidutusta? Suloisesta kaukana. 🙄🤔☺️
- Tämä-selvä
Runkatakaa joka päivä, pillua ette saa koska olette saakelin rumia.
Ei tuota pysty lupaamaan. Voi sattua kaikenlaista mikä vie halut ja voimavarat.
Arki jo itsessään voi hillitä haluja...
Omat kädet avuksi, jos kumppani ei pysty, jaksa tai halua yhtä paljon. Kumppanillakin on oikeus olla haluamatta, just samaan saumaan. ☺️Jospa olisikin niin helppoa. olisin muuten ollut ikisinkku jos b-luokan räpellys olisi riittänyt.
Kyllä suihku hyvä mutta iho ei kestä vettä ja hemmetin moraali iskee ettei järveä tarvitsisintyhjentää mustaa-aukkoon saadakseen täydellisen täyttymyksen.
Tuskin kukaan oikeasti haluaa tietentahtoen toista saattaa puutteeseen. Siinä on aina jokin syy, miksi ei seksi kiinnosta tai halut ei herää. Se on vaan niin arka laji, että se toisen haluttomuus ja muu voi livahtaa ihon alle.
Lupaisin ennemmin kertoa aina kumppanille, mikä vie halut ja huomioida toisen tavalla jos toisella, vaikka seksiin ei pystyisi. Seksin ei pidä olla mittari, vaikka sillä välittämistä osoitetaankin.
Koitahan puhua ukkosen kanssa nätisti, eläkä syyllistä häntä tai itseäsi. Kyllä se siitä vapautuu taas, kun saa jännitteet juteltua pois.kyllä tiedän mikä on, ei se puhumalla auta.
Väsymys lapset eri aikaan halut kun on mahdotonta. Tää on vaan pyyntö ettei ota sellaista johon ei kykene pitää tyytyväisenä.valtakunta kirjoitti:
kyllä tiedän mikä on, ei se puhumalla auta.
Väsymys lapset eri aikaan halut kun on mahdotonta. Tää on vaan pyyntö ettei ota sellaista johon ei kykene pitää tyytyväisenä.No sinähän haluat paljon lapsia? Nyt kun on, niin ne tuo oman haasteensa. Kaikkea ei saa yhtäaikaa...
Kyllä se siitä joskus hellittää. Nyt pitää vaan pikkuisen purra hammasta ja koittaa ymmärtää kovasti tilannetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422482Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423012084- 231872
- 241615
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘241475- 441366
- 1001339
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta381315En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391295- 361076