Kantolan älynlahjat?

Näin telkkarissa aikoinaan muutaman keskusteluohjelman, missä Kantola oli mukana. Luin sittemmin myös muutaman hänen kirjoittamansa artikkelin. Minulle tuli mielikuva, että aika heppoisilla älynlahjoilla pääsee nykyisin teologian tohtoriksi ja Piispaksi. Samaa luovan älyn puute näkyy myös näissä uusimmissa eroa ja kohua koskeneissa kirjoituksissa.
1281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ymmärtänyt mihin tehtävään hänet oli asetettu - no ei se mitään, iltalehdet saavat vaihteeksi uuden kohupersoonan lööppeihinsä, ja Ville Keskinen ja Pettäjä-Piispa voivat kevään ajan kertoa vuoronperään oman näkemyksensä ja aina välillä sitten otetaan myös vaimot ja tyttöystävät syvähaastatteluun. Tällä tavalla lehdet selviävät hyvin sen ajan, kun Nykäs-Matti on kiven sisällä.
Mutta pitää tietenkin muistaa, ettei Pettäjä-Piispakaan ilman ansioita tätä asemaansa ole saanut, hän olis jopa erittäin suunnitelmallinen, ei vuosien työ mennyt hukkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lahjamanni kirjoitti:

Näin telkkarissa aikoinaan muutaman keskusteluohjelman, missä Kantola oli mukana. Luin sittemmin myös muutaman hänen kirjoittamansa artikkelin. Minulle tuli mielikuva, että aika heppoisilla älynlahjoilla pääsee nykyisin teologian tohtoriksi ja Piispaksi. Samaa luovan älyn puute näkyy myös näissä uusimmissa eroa ja kohua koskeneissa kirjoituksissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu