"Tosimiehet ajaa kelillä kuin kelillä"

13466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

3. Moos:
18 "Jos mies makaa kuukautistilassa olevan naisen kanssa ja yhtyy häneen, he ovat molemmat paljastaneet naisen veren lähteen. Heidät on poistettava kansansa keskuudesta.

Äänestä
  • Nainen on kuukautisten aikana saastainen, samoin mies, joka häneen silloin ryhtyy.

    Äänestä

  • Eikö avioliitto, joka on Jumalan siunaama, olekaan Pyhä????????
    Juuri avioliitossaha aviopari voi vapaasti harrastaa seksiä milloin tahansa ja miten tahansa keskenään.
    Kaikki avioliiton ulkopuolinen seksuaalisuuteen liittyvä on syntiä, vaikkapa kauniin naisen katseleminen. Raamatussa kehoitetaankin repimään silmä päästäsi, jos silmä sinut viettelee.

    Äänestä

  • TodestaOtettava kirjoitti:

    Eikö avioliitto, joka on Jumalan siunaama, olekaan Pyhä????????
    Juuri avioliitossaha aviopari voi vapaasti harrastaa seksiä milloin tahansa ja miten tahansa keskenään.
    Kaikki avioliiton ulkopuolinen seksuaalisuuteen liittyvä on syntiä, vaikkapa kauniin naisen katseleminen. Raamatussa kehoitetaankin repimään silmä päästäsi, jos silmä sinut viettelee.

    Ei voi. Avioliitto on pyhä eikä mikään irstailun tekosyy

    Äänestä

Juu. Ei ole estoja sen suhteen

Äänestä

Hmm... Eräs entisistä tyttöystävistäni oli kaikkein himokkain juuri kuukautisten aikana. Aina valmiina ja usemman kerran päivässä vonkaamassa. Se oli seksikästä se. Ei ollut kipuja eikä liukasteesta pulaa. Ja molemmat saivat tarpeekseen.

Vakiokommentti oli "Ei veteraani verta pelkää".

Äänestä

Kyllä.

Ei ole itselläni tuon suhteen aristelua. Suuseksin anto tosin on silloin varovaisempaa.

Äänestä
  • Juu. Itsekään en anna naiselle suuseksiä menkkojen aikana

    Äänestä

Miehen kannalta on ihan ok, kunhan ei erehdy vilkaisemaan panon aikana alapäähän. Se verinen sotku ei ole kovin mieltäylentävä näky.

Äänestä

Joo, kyllä ajetaan. Ei mitään väliä onko liikkennevaloissa mikä väri, aina painetaan punaisia päin.

Äänestä

Hyi yök

Äänestä

Hirvee sotku

Äänestä

Menkkojen aikaan aina annan kielihoidon peräaukolle. Myös nainti samaan osoitteeseen.
Emäntä tykkää hirmuisesti. Auttaa kuulemma menkka kipuihin. Ja orkut tulee helposti.
Sitten kun menkat ohi niin annetaan perseen levätä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


verinenkikkeli kirjoitti:

Harrastatteko menkkaseksiä?

https://www.iltalehti.fi/hyvaolo/201806142201011886_ie.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu