Tämä kuuluisi varmaan naisen logiikka osastolle. minä ja tyttöystäväni m50v ja n40v ollaan asuttu yhdessä 4kk ja emäntä on ruvennut karkailemaan jopa yöllä ja viikon ryyppyreissuja. Ja ihmettelee kun luottamus ei oikein pelaa! No, hän on huonoista suhteista kärsinyt paljon, hakattu, petetty ja vedätetty jne. Minä taasen olen hoitanut tyttöä kuin prinsessaa. Hän tietää että en tule häntä koskaan lyömään tai pettämään millään tavalla(tunnettu 15v) olen maailman luotettavin ihminen. hän tuntee olonsa erittäin ahdistuneeksi kanssani koska välitän oikeasti. No nyt tyttö on taas karkuteillä ja olen puhunut paljon yhteisen ystävämme kanssa joka toteaa seuraavaa: Hän tekee niin koska on rakastunut minuun ja naiset kuulemma yrittävät tärvellä kaiken siksi.pelottaa, etäisyyttä ja omaa elämää vaikka juuri oli yhdessä tarkoitus ruveta kulkemaan. kuka tekee niin kun tietää että minulla sydän särkyy näistä tempauksista. Hän ei edes välitä tuleeko minulla mitta jokupäivä täyteen. olen itse hyvin ymmärtäväinen mutta jokin logiikka on kateissa? Tunnetiloja, ahdistusta, paskaa päässä jne selityksiä ja sitä hoidetaan kaljottelulla.. minä en tajua enkä itse kaljoittele. päivätolkulla sängyssä makoilua, ei kuulemma huvita mikään. ja kun kysyn että muru mikä on niin se on ahdistelua. Toisinaa tyttö on niin kultainen ja meillä on paljon yhteistä. Loppupelissä minä ylihuolehtivana tunnevammaisena olen rakastunut piittamattomaan kevyesti alkoholisoituneeseen tunnevammaiseen.. olen kahden vaiheilla, lopetanko suhteen vai yritänkö vielä, edellyttäen että kiinnostaako tätä neitiä vielä joka haluaa tulla kotiin mutta ei tule??? Toinen mies teoriakin on käynyt mielessä, mutta siitä ei kuulemma ole kysymys.
sairasta vai normaalia?
7
524
Vastaukset
- sivustasamaaseurannut
Suosittelen aikuistumista = olet jo mukamas 50 vuotias ja nainen 40 vuotias.
40 vuotias nainen ei ole enää tyttö, joten älä kohtele häntä kuin lasta!
Viikon ryyppyputket eivät ole kevyttä alkoholisoitumista!
Mieleltään terve ihminen ei makoile sängyssä päiväkausia, ei karkaile kotoaan eikä vedä kaksin käsin keppanaa.
Sinä mahdollistat naiselle tuollaisen elämäntavan omalla käytökselläsi. Sinun mielestä teet sen rakkaudesta, mutta ei se ole rakkautta, se on naisen holhoamista ja nainen jää sulle kiitollisuuden velkaan. Sitä vastaan se nainen potkii, ei halua sun sääliä, eikä sun rakkautta.
Et sinä pysty alkkista parantamaan, elämäntapamuutoksen pitää lähteä naisesta itsestään sisältä päin. - sairauskullakin
Kukin suhteessa rakastaa tyylillään. Jos kumppani häipyisi ryyppy reissuilleen mitään sanomatta on silloin sairaus kyseessä. Se onko sinulle uskollinen reissuillaan on sinun päätettävä. Sinä se päätät mitä siedät. Ei minusta normaalia ole että parisuhteessa oleva kulkee omia reissujaan edes toiselle kertomatta. Kyllä laittaisin katoamisesta ilmoituksen jo vuorokauden jälkeen jos kiinni en saisi kuvaat kyllä täysin sairaasta henkilöstä.
- Eiolenormaalia
Hän varmaan käyttäytyi edellisissä suhteissa samalla tavalla. Ei mikään ihme, että ne suhteet ei toimineet.
- rakkauseiainariitä
Koitahan oppia rakastamaan itseäsi sopivissa määrin, ei kannata uhrata omaa elämää tuollaisen ihmisen kanssa, joka on itsensä kanssa tuuliajolla ja jonka kannattaisi mennä hoidattamaan psyykeään, jotta edes kykenisi tasapainoiseen suhteeseen jonkun kanssa. Hän peittää sitä ongelmaansa alkoholinkäytöllä.
- amelien
Epänormaalia.
- alkoholisti.kuivilla
Itse et harrasta dokaamista, joten hänen on dokatakseen karattava, kun tekee mieli. Kuten itsekin olet tajunnut, hän on alkoholisti. Alkoholismi on parantumaton sairaus, joka korreloi vahvasti ahdistuneisuuteen. Meistä alkoholisteista pääsee pitkäaikaisesti kuiville vain 1 - 2 %, eikä ahdistuneisuus katoa edes kuivilla olevalta. Alkoholistia ei voi millään tavalla auttaa. Voit vain lyödä päätäsi seinään tai erota pikaisesti.
- Oppeliini1
Nainen on joko tietoisesti ilkeä tai hänellä on ongelmia joita ei edes halua ratkaista.
Teet teille kummallekin karhunpalveluksen holhotessasi häntä ja ottaessasi kaiken tuon saastan kasvoillesi.
Tekisit plajon, paljon viissaammin jos laskisit naisen menemään ts. otat oman asunnon tai sallit naisen muuttaa pois kodistasi. Muutaman “hyvän tuokion” takia ei ole mitään järkeä jatkaa tuollaista kiusaamisen kohteena olemista!
Usko pois, raittiita naisiakin on olemassa. Vain jatka etsintää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521703896Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään813099Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv462143Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka232073Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?541921TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851341- 401270
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251268Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581048Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10758