En rakasta enää miestäni-möksöttäminen

VÄSYNYTELÄMÄÄN

kylmäkiskoisuus,huokailu,ykstavuiset,lauseet,vihainen ilme ym. Surullista,nyt kun mies on hyvällä päällä,olen itse pahalla päällä. Syitä siihen on monia.
1.En rakasta miestäni,en ole koskaan rakastanutkaan. Tai siis rakastan,mutta en kuitenkaan rakasta.
2.En osaa olla onnellinen. Olen max 2 kertaa elämässäni tuntenut täydellistä elämäniloa.
3.Olen vihainen yhdestä jutusta-mutta en voi puhua siitä-koska sitten alkaisi taas "kauhee vääntö."ja mies kaataisi kaiken taas mun niskaan ja sit se ei olis enää hyvällä päällä. Se on vaan pieni asia tuolla takaraivossa-kun ylitseni on kävelty eikä kerrottu asioita. En voi antaa anteeksi ja unohtaa. Se asia ei jätä rauhaan-on sellainen maksimaallinen vitutus päällä miltei KOKO AJAN.
Mussa on jotain vikaa,tiedän sen kyllä,en osaa vaan olla onnellinen.Voin olla ns.hyvilläni,että joku homma on saatu tehdyksi tsm. En voi puhuakkaan kenelläkkään muulle kun mun miehelle.

5

976

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asiatkunnossa

      Ihankuin tarvitsisit happea. Rakkaus on hieman laajempi asia kuin vain nämä kuhertelut ja seksileikit. Jos oikeasti rakastaa, sallii toisen elää omana itsenään. Toki normaalisti kuuluu ottaa toinen huomioon. En tarkoita, että pitäisi sietää toisen ärsyttäviä piirteitä loputtomiin. Ilmeisesti olet ehkä myös itse ärsyttävä. Homma selviää kysymällä mahdunko maailmaas? Sitten voi jatkaa kysymällä, että minkäslainen se sun maailmas nykyisin on?

    • Eroa_pukkaa

      Miehesi käytös kuulostaa siltä, että sillä on toinen nainen. Olemassa olosi ärsyttää sitä. Kun on hyvällä päällä, niin on varmaan treffit tulossa, tai just ollut. Ainakin minun patologinen pettäjämieheni käyttäytyy juuri noin.

      • tutunkuuloista

        Tämä kuulostaa hyvin tutulta. Menee just tuollain.


    • ohikiitäjä

      Jaa...menitkö miehesi kanssa yhteen tavan vuoksi, vai taloudellisten syiden vuoksi..... Jos nyt ensimmäisenä olisit itselle rehellinen ja toteaisit peilin edessä, miksi menitte yhteen...ei liene vanhemmat järjestänyt. Puhut nyt pikkusen paskaa toisen niskaan, etkä oikeasti osaa nähdä omaa osuuttasi yhteisen elämän suhteen, sehän on helppoa ulkoistaa ongelmat ja heittäytyä marttyyriksi. Mutta tärkein pointti on siinä, että itse olet elämäsi ja kumppanisi valinnut. Voit valita toisin, jos uskallat.

    • vittumaisenakanmaine

      Kyllä olisin halunnut tietää pettämisestä. Kun kysyin suoraan kakkoselta sain paskaa niskaan. Minun syyni kun en anna eroa ja minun syyni kun mies tarvii sen seksin muualta ja minun syyni kun en enään ole halutttava ja jännittävä jne ei ole hänen syynsä että mies kulkee sen tykönä. Ja kun laitoin valitsemaan oli sekin syyni kun ei sitä eroa kuule uskaltanut ottaa kun olen niin vittumainen akka. Kaikkea sitä sain kuulla" minun vika oli ainoastaan se että olin vaimo jota petettiin. En tiennyt olevani puoliso johon kyllästyttiin. Enkä sitä kuinka vittumainen olin kun eroon en suostunut. En minäkään rakasta miestäni enkä kunnioita. Raha on se syy miksi alistun sen antamiin selityksiin. No meillä on yhteisiä tuttujakin jos kerron niiden vaimolle. Ettei ole niiden vika kun kulkevat sen tykönä. Ehkä eivät joudu osan kohteeksi kuten minä. Toki muusta nautin nyt ja unohdan kaiken paskan mitä aiheuttivat. Nolointa tässä on se että vielä riitelevät minusta . No minun syyni on se että olen olemassa. Kuulemma on kertonut minulle ettei rakasta haluaa eron minusta. Mahtavaa miten toinen nainen voi uskoa miten vedättää toista saaden sitä seksiä siltä. Nyt katkera mulle kun sekin on minun syy kun mies halunnutkaan muuta seksiä siltä. Kun kerroin miehelle mitä tuo toinen nainen kertoo kylillä minusta oli kovasti vittuuntunut. Toki erottiinkin siihen saakka kunnes mies osasi päättää mitä haluaa elämältään jne. Ja minun syyksi meni sekin kun päätti näin. No näillä mennään ja muuta en kakkonen aio sulle sanoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      116
      2406
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      38
      1491
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      642
      1014
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      97
      888
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      710
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      706
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      686
    Aihe