Minun ja exäni suhde oli noin puolentoistavuoden pituinen on/ off suhde joka päättyi noin vuosi sitten kun hän jätti minut toisen naisen takia. Hetken välirikon jälkeen päätimme jostain kumman syystä pysyä ystävinä, ja välimme olivat hyvin piikittelevän passiivis-aggressiiviset. Ehdin olla toisessa suhteessa noin puolivuotta jonka loputtua minun ja exäni suhteesta tuli paljon myötätuntoisempi ja aloimme näkemään toisiamme silloin tällöin ihan ystävä mielessä. Nyt tässä kesän aikana olemme tulleet siihen pisteeseen, että välillemme on muodostunut jonkinlainen seksisuhde, vaikkakin hän periaatteessa asuun yhdessä sen naisen kanssa jonka hän takia minut jätti. Joka kerta kun tapaamme ei hän mainitse sanaakaan tyttöystävästään, vaan on kuin häntä ei olisikaan. Hän myös stalkkaa minua instagramissa.
Tiedän hänestä nykyään enemmän kuin aikoinaan virallisen suhteemme aikana, ja olemme myös nähneetkin paljon enemmän kuin silloin. Tämä kaikki on jotenkin hyvin hämmentävää, onko jollakin kokemuksia vastaavasta?
Salasuhde exän kanssa.
9
471
Vastaukset
- Exäonainaexä
Millainen ihminen alkaa suhteeseen varatun miehen kanssa? Onko miehen puoliso tietoinen suhteestanne? On todella törkeää, vastuutonta ja lapsellista toimintaa teiltä molemmilta. Hyi helvetti!
- Perseenkukkulat
Jos saan nyt muistuttaa, että tämä hänen nykyinen tyttöystävänsä alkoi vehdata hänen kanssaan selkäni takana vaikka olimme silloin vielä yhdessä. Eikö se muka ollut törkeää ja lapsellista toimintaa?
- einoin
Ja nyt sinä alennut samaan?
- Että..silleen
Perseenkukkulat kirjoitti:
Jos saan nyt muistuttaa, että tämä hänen nykyinen tyttöystävänsä alkoi vehdata hänen kanssaan selkäni takana vaikka olimme silloin vielä yhdessä. Eikö se muka ollut törkeää ja lapsellista toimintaa?
Olet nyt sitten fuckbuddy eli exäsi panokaveri. Tyttöystävästään hän ei mitä ilmeisemmin edes halua erota koska ei ole sen suuntaista kertonut. Exäsi haluaa vaihtelua, jännitystä ja ehkä enemmän seksiä jonka takia olet päässyt helpotukseksi. Itse etsisin oikean suhteen.
- Kaikkinauraajostietää
Narsissi perseen heiluttaa se on.
Jos teet sen kostona, niin ok. Jos taas kuvittelet, että teillä olisi jotain yhteistä tulevaisuudessa, teet suuren virheen.
Voittaja tässä on exäsi, joka pyörittää naisia mennen tullen ja naiset vain palkitsevat häntä pahoista teoistaan.
Muttä tämä on ihan oppikirjaesimerkki siitä, mistä tuolla sinkut palstalla jauhetaan koko ajan. Kusipäille riittää naisia joka sormelle ja moni kiltti ja kunnollinen jää ilman.- JoVanhaJuttu
Häntäheikit on kovaa valuuttaa naisten keskuudessa se on ikuinen fakta. Mitä k-päisempi pettäjä sen enemmän perässä roikutaan. Tosiaankin tässä palkitaan pettäjää ja hän oppii näin mikä on kannattavaa toimintaa. No jos illuusio on tärkeämpää kuin realismi niin mikäs siinä.
- Häpoe
Onko kokemusta olla kynnysmattona tai varavaihtoehtona - no, ei ja onneksi ei. On ihan oma valintasi kuinka raukkamaisesti käyttäydyt ja kuinka annat eksäsi itseäsi hyväksi käyttää.''
Teet siis samoin nykyiselle eksäsi naiselle kuin sinulle on tehty. Harmi, että sinunlaisesi pilaavat aina naisten maineen! - kolmikonkeskellä
Upeita nämä tarinat kuinka tietoisina nussitaan vaikka toisen pitäisi olla kaikkien käsitysten ja moraalinen mukaan kunnollinen. Teille taitaa nauraa useampi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1379230Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26735324Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras273659- 472543
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan72081- 691865
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1321850Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2291651Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1391424- 371221