Mistäköhän löytää pelikavereita Helsingistä?

Jeppe86

Hei. Osaisko joku vinkata sivustoja tai appeja mistä löytäisi Tennis pelikavereita pääkaupunkiseudulla?

4

1174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toinen_jeppe

      Pelikaveria etsin myös. Ikää itsellä kolmisenkymmentä.

      Olen joskus ollut liikunnallinen ja pelaillut kaikkia mahdollisia pallopelejä, mutta viimeksi koskenut tennismailaan 15 vuotta sitten. Taitotaso sen mukainen.

      Etsin siis mukavaa liikunnallista ajanvietettä enemmän kuin mitään kilpailuhenkistä pelaamista.

      Liikun ympäri pk-seutua. Eniten toki Vantaalla.

    • tennissukka

      Viimeksi koskin mailaani 15 minuttia sitten, samalla myös palloja tuli puristeltua. Ikää on kertynyt 70 vuottta, mutta oma ja muidenkin mailat pysyvät hyvin kädessä. Ykkössyötöllä lentää pitkälle mailan päästä. Tärkeintä on se että ei purista mailaa liikaa, vaan antaa vaan heilua rennon letkeästi. Mailaasi voit myös sovittaa mun tuppeen. Se on käytössä venynyt niin että nykyään sinne mahtuvat, koosta riippumatta, kaikenkokoiset ja väriset mailat.

    • Tennis

      Www.tennishub.fi
      Kirjautuu sinne sisään vain, sieltä löytyy pelikaveria.

    • Kyllä, tennishub.fi taitaa olla ainoa sovellus (mutta hyvä) jollei so-me:n kautta etsi. Itse Porvoossa ja myös säännöllistä partneria etsin : )

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      294
      11506
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      144
      7106
    3. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      104
      5902
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      42
      5239
    5. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      52
      4351
    6. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      30
      4179
    7. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      32
      3581
    8. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      61
      3574
    9. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      81
      3167
    10. Nyt peukut pystyyn

      Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru
      Kannus
      22
      3105
    Aihe