Ajattelin koittaa Tinderiä toisella paikkakunnalla. No käytin tykkäykset loppuun ja tasan yksi matchi tuli parikymppisen tytön kanssa. Pitäiskö sille sanoakin jotain? On mulla nyt ahkeran tinderöimisen jälkeen kolme matchia kerättynä mutta en ole koskaan keksinyt miten aloittaisin keskustelun. Tinder on minulle lähinnä mobiilipeli jolla leikitään, kuten vaikkapa Angry Brids jota myös tulee välillä pelailtua.
Vastaukset 10
Ihan hullua.
Heittäkää tinderit h*lvettiin.
Oksettaa.
Ihmiset tyhmenee älylaitteiden ja sovellusten myötä.
Piste.pujotteIija kirjoitti:
Mulla ei ole vieläkään älykännyä
Se on kuule ihan hyvä uutinen.
Sinä säilytät järkesi pidempään kuin tämä muu hullu maailma.
Melkein tekisi mieleni sanoa, että pidä tuo tila.
Älylaitteet tuhoaa ihmisen oman ajattelukyvyn. Mitä enemmän älylaitetta, sitä vähemmän älyä.
Vastavirtaan uivia tarvitaan.
Tinderit sun muut poltetaan roviolla.
Rakastakaa omia aivojanne.- fffffffffffffffffffl
misspönttöuuni kirjoitti:
Se on kuule ihan hyvä uutinen.
Sinä säilytät järkesi pidempään kuin tämä muu hullu maailma.
Melkein tekisi mieleni sanoa, että pidä tuo tila.
Älylaitteet tuhoaa ihmisen oman ajattelukyvyn. Mitä enemmän älylaitetta, sitä vähemmän älyä.
Vastavirtaan uivia tarvitaan.
Tinderit sun muut poltetaan roviolla.
Rakastakaa omia aivojanne.Äläs nyt, jokainen ihminen jolla oon nähnyt vanhan kännykän, ei siis älykännykkää, on jollain tavalla jälkeenjäänyt erakko. Poislukien tietenkin vanhukset mutta heilläkin näkee älypuhelimia, ovat siis elossa.
fffffffffffffffffffl kirjoitti:
Äläs nyt, jokainen ihminen jolla oon nähnyt vanhan kännykän, ei siis älykännykkää, on jollain tavalla jälkeenjäänyt erakko. Poislukien tietenkin vanhukset mutta heilläkin näkee älypuhelimia, ovat siis elossa.
Höpötiköpöti.
Älykännykkä on yksi riesa,
(ja sen sovelluksissa mon-ta riesaa).
Ihmiseltä on varastettu hiljainen maailma.Mä ostin ekan älykännykän v. 2016. Samalla mennään edelleen ja hyvin toimii. Se on mun kännykkä #4. Varsin vähän käytän sitäkin. Puhelintoimintojen lisäksi sanakirjana, kamerana, herätyskellona, laskimena, musiikkisoittimena yhdistettynä johonkin äänentoistojärjestelmään, shakkikellona, mobiilivarmenteena, sähköpostiin ja satunnaiseen nettiselaukseen jos ei tietokoneen ääreen pääse. Niin ja automatkoilla tuon tuosta käytän sitä televisiona, katselen nettilähetyksiä. Ennätys akunkesto ilman latausta yli viikko :) Yleensä kestää kolmisen päivää.
Mun mielestä käytännöllinen vehje, kunhan käyttää sitä vaan silloin kun oikeasti tarvitsee, eikä muuten vaan tapa sillä aikaa ja koko ajan räpläile sitä, varsinkin kun on jotain seuraa.
- Fgihcc
Urpo! Tinder-plussalla olisit voinut tsekata paikkakunnan typyt kotisohvalta käsin eikä sun olisi tarvinnut käyttää aikaa ja rahaa reissaamiseen.
- panisin-mies
Kantsii muuttaa sieltä landelta hesaan niin on mahiksia saada naisia.
- Athvk
Kek
- Viinamies
Helpommin saisit naista kun menisit baariin juomaan viinaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid134847En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene43619Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21558Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110533Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 36522
- 41463
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et33461Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää118438Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22397