Rovaniemi Pride2019

Kaikki mukaan! Viedään Rovaniemi maailmankartalle ja tehdään hyvää mainosta.
25593
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

kellä homojen touhut kiinostaa,kun naisiakin löytyy..

Äänestä
  • niin mutta voihan naisetkin olla homoja

    Äänestä

  • Totta, mutta naiset eivät tee siitä jumalattoman suurta numeroa.
    He osaavat käyttäytyä taipumuksestaan huolimatta.

    Äänestä

  • Ei voi yleistää - ihan samalla tavalla toimivat sukupuolesta riippumatta.

    Äänestä

  • Eivät toimi samalla tavalla missään tapauksessa.
    Ovat toistensa vastakohtia .

    Äänestä

  • Minkämerkkistä huulipunaa "lepakot" käyttää?
    Vast.Vit-kestävää!

    Äänestä

Suvakkien marsseja. Tosihomot homostelee eikä huutele siitä kadulla

Äänestä
  • Boikottiin koko roska , vaikka eihän siitä kukaan ole enää kiinnostunut
    , kun oikea marssi järjestettiin jo Helsingissä .

    Millon lappalaiset keksivät jotain omaa?

    Äänestä

  • Helsingin pride tuli jostain, olisiko Berliinistä. Sehän ei ole sellainen, että kun sen kerran keksii jossain niin sitä ei saisi käyttää muualla. Kysehän on ihmisoikeudksien puolustamisesta eikä kaupallisesta tuottesta.

    Rovaniemi sopisi erinomaisesti paikaksi. Sinne tulisi paljon homoseksuaaleja. Ihan hyvin mahtuisi sekaan.

    Äänestä

  • Rovaniemi ei missään tapauksesaa sovi tuollaiseen tarkoitukseen
    , koska kaupungista ei yksinkertaisesti löydy tarpeeksi pitkää
    katuosuutta tuollaisen kulkueen järjestämiseen.
    Oulu on toimivampi paikka .

    Äänestä

  • Samanlainen kulkue , kuin kommunistien vappumarssi , eli kyllä se mahtuu.
    Toinen haisee vanhalle viinalle ja toinen pazkalle.

    Äänestä

  • Omituista. Lontoossakin oli pride-kulkue, miksi ei siis Rovaniemelläkin. Kovimpia homoja ovat homouden kieltäjät. Tämä siksi että pelkäävät jäädä kiinni.

    Äänestä


SuomimediaUutisia+Suomesta+josta+valtamedia+vaikenee.+https://suomimedia.wordpress.com/2015/08/09/totuus-mamut-saavat-moninkertaisesti-enemman-tukia-kuin-kantasuomalaiset/Nyt+on+saatu+virallinen+vahvistus+OECD:n+raportti+paljastaa+totuuden.+OECD+raportti+kuvan+ja+linkin+kera+ylempänä.+Mitä+kaikki+maahanmuuttoa+kannattavat+ovat+salanneet+ja+valehdelleet,+että+tuet+olisivat+samat+kaikille.+Kysymys+ei+kuulu+enään+saavatko+mamut+enemmän+vai+ei.+Mamut+saavat+moninkertaisesti+enemmän+tukia+ja+sen+todistaa+todeksi+OECD:n+raportti.+Miksi+pakolaisista,+turvapaikanhakijoista+ja+maahanmuuttajista+90-99%+on+afrikasta+tai+Irakista+18-50+vuotiaita+miehiä.+Naisia,+lapsia+ja+vanhuksia+on+1-10%?+Miksi+100%+kaikista+pakolaisista+ja+turvapaikanhakijoista+on+elintasopakolaisia?+Numeroina+suomalainen+saa+toimeentulotukea+keskimäärin+486€+/kk+Kun+mamu+saa+keskimäärin+4,4+kertaa+enemmän+eli+2136€/kk.+Suomalainen+saa+keskimäärin+asumistukea+480+euroa+/kk,+kun+mamu+keskimäärin+2,4+kertaa+enemmän+eli+1152€+/kk.+Ulkomaalaisille,+jotka+elävät+sosiaalietuuksilla+menee+yli+11+miljardia+euroa+vuodessa+veronmaksajien+rahoja.Virallista+tietoa!

Äänestä
  • Oletko ajaltellut että paljonko sinä kustannat yhteiskunnalle? Nämä luvut edustavat bruttokansantuotteesta muutamaa promillea joten en jaksaisi edes kiinnittää huomiota. Lukuja erehtyy luulemaan isoiksi jos on itse muutaman sadan euron kassarahoilla.

    Tervetuloa pridekulkueeseen joka järjestetään 2019 Rovaniemellä.

    Äänestä

  • Kylläpä se teidänkin sateenkaarirummutus ja -karkelointi on muiden veronmaksajien lompakosta.

    Äänestä

  • Kun sinulla on kerran tietoa asiasta niin kerro miten se on keneltäkään pois?

    Äänestä

  • RAY_ja_SETA kirjoitti:

    Kylläpä se teidänkin sateenkaarirummutus ja -karkelointi on muiden veronmaksajien lompakosta.

    No tästäkin meidän pitää alkaa miettimään ihan puhdasta faktaa. Kuinka paljon ihmisten pitää sietää tuollaista paskaa. Sanotaanko, että jos päivittäiselämässä tulee vastaan samanlainen ilmiö, kuin rovaniemeläinen kaappihomo. Mikä vinkuu suomi24ssa. Paljonko hänenlaisensa peniksistä salaa pitävän ja jokapuolella huutelevan ihmisen elämä vaikuttaa normi homoseksuaaliin. No ensinnäkin, koska kaikki huutavat mukana, ja se on pikkukylien tapa, on murros merkittävä. Vaikka koko homorummutuksella olisi vain myönteinen vaikutus koko rovaniemen kehitykseen, niin taloudellisesti, kuin kulttuurillisestikin. Ei salaa kaapissa oleva rovaniemeläis MIES sitä ymmärrä. Koska mukaan pitää soluttautua, vaikka kaikki muut pitävät pimpsasta.

    Äänestä

Otetaan joulupukki ensi vuonna keulakuvaksi Rovaniemi Prideen!

Äänestä
  • Ei oteta Joulupukkia häpäistäväksi .
    Fiksumpi olisi joulukinkku kaikkine karvoineen .

    Äänestä

  • Joulupukki on niin ylikaupallistettu ja sitä on käytetty niin moneen eri tarkoitukseen, joten se sopisi erinomaisesti. Voisin kuvitella kuinka hienolta joulupukki näyttäisi Tom of Finland -tyypisesti puettuna johtamassa pride-kulkuetta.

    Rovaniemi pääsisi upeasti maailmankartalle. Joulupukki on kaikkien ystävä.

    Äänestä

  • Kyllä Rovaniemi on aina ollut kartalla siinä kahden joen risteyksessä.

    Äänestä

Mikä erottaa hetero miehen ja seta marssijan toisistaan,,,vastaus,,,setamarssijalla
kyrpä on kasvanut aivoihin.

Äänestä

haiseen ????

sattuuko joku tietään ?????????????

hahahahahhhhhhhhhhhhhhhhh

Äänestä

Kylläpä sensuroija on käynyt täällä hiirennappi kuumana...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


rovaniemipride2019 kirjoitti:

Kaikki mukaan! Viedään Rovaniemi maailmankartalle ja tehdään hyvää mainosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu