Luolasukellus

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005741812.html

Kannattaa opetella uimaan ja sukeltamaan ennen kun menee luolaan sadetta pakoon.
6798
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Siis en ymmärrä, ovat menneet sadetta pakoon luolaan. Eikö sitä siinä luolan suulla voi pitää sadetta, pitääkö ryömiä 2 kilsaa luola sisälle.

Äänestä
  • Samaa itsekin ihmettelin.

    Äänestä

  • Outojuttu kirjoitti:

    Samaa itsekin ihmettelin.

    Tuota ihmettelen minäkin. Eihän luolaan olisi edes tarvinut mennä 10 metriä syvemmälle, niin sateelta olisi ollut suojassa.
    Onneksi kadonneet löytyivät ja toivotaan, että pojat saadaan elävinä ulos luolasta.
    Todellisia sankareita kaikki, jotka pelastus operaatioon osallistuvat.
    Minäkin haluaisin osallistua, mutta ei ole riittäviä taitoja tuohon vaativaan pelastus operaatioon.

    Äänestä

Toi on todella hyvä uutinen kun ovat elossa

Äänestä

Kumma juttu tosiaan, haiskahtaa petokselta ja julkisuus tempulta. Ovat menneet jonnekkin neljänteen kammioon syvälle, miten ihmeessä ilman varusteita kun lehdessä luki että siellä ihan pimeetä ja käsikopelolla joutuu etenemään.

Äänestä

Mä olen varmaan jotenkin simppeli, kun en ymmärrä miksi tää on pääuutisten ja A-studionkin aiheena.

Onko tässä jokin suurempi tavoite? Hieno juttu tietysti sinänsä, ja kiva olis jos samalla volyymilla autettais muitakin hädänalaisia.

Joku vuosi sitten seurattiin niiden kaivosmiesten pelastusoperaatiota..

1Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kaisanoasaa kirjoitti:

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005741812.html

Kannattaa opetella uimaan ja sukeltamaan ennen kun menee luolaan sadetta pakoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu