Nestepaasto 14vrk

Itkevämies

Nedteinä maiti kahvin seassa, kun maito loppuu niin sitten juon kahvin mustana, vettä, sokeritonta mehutiivistettä, jossa on 1kcal per johonkin energiaa eli energian kulutusta tulee 14vrk:n aikana enemmän kuin sen varastointia.

Paino oli n.106kg aamulla klo 5.24 kun vetäisin kunnon annoksen spagettia jauhelihalla. Hieman ennen klo kuutta aamulla ehdin jo itkemäänkin kun mietin sitä aikaa, jonka olen nestepaastolla.Suupielet ovat alassuin mutta haluan tehdä tämän nyt.

Semmoset 15h alkaa olla jo kasassa.Kunhan nukahdan niin olen jo huomisessa vuorokauden nestepaastolla ollut. Kahvin sekaan sotken vähän myös inkivääriä ja kanelia jauhona mutta ei kai siitä kaloreita liikaa tule.Punnituksen teen vasta paaston jälkeen. Kommenttia tulen laittamaan kerran paaston aikana ja kerran kun se on ohi.

7

515

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No et onnistu. Syömiseksi menee. Mulla on 24 tunnin kova puolipaasto. Syön huomiseen klo 12 vain klo15:30 salaattikurkkutomskumajoneesi makkaraleivän. Tuliko nälkä?
      Paino on pysynyt77kilossa liian kauan.

    • oikeesti100

      eiks toi kalan siemenneste eli maiti ole pahanmakuista? Itse en kyllä nauttis minkään eläimen siemennestettä.

    • ItkeväMies

      En kyennyt. Tunnin paastottuani jo itkin kun mietin kahden viikon paastoaikaa. Tuli vaan liian kova nälkä. Alle 7h jäi. Nälkä oli huikea kun tulin tunnin kävelyltä. Suklaata sun muuta halusin, grillata makkaraa jne. Maraboun peruslevyn ostin suklaata mutta syödessä tuli mieleen että ei maistu maraboulle. Katsoin tarkemmin levypaperia ja siinä luki daim. Maistui tosissaan daimille. Yritin vähän syödä mutta lopulta söin kaiken ja suu mutrussa kaduin mutta makoisaa oli 5/5.

      Nyt kuivapaasto alkoi tekstitv:n mukaan klo 23.35.02 ja tavoite on lyödä entinen kuivapaasto ennätys 25h0min1s paremmaksi. Lauantaina pääsee iskemään ruokaa suuhun.Olishan 48h upea mutta epärealistinen kuitenkin kun ottaa huomioon että tulee nälkä ja janokin tuntuu kuumotuksena.

      Vähän jännittää. Tarkoittaa että koko perjantai oltava kuin kovis. Tämän pystyn hoitamaan jos en anna periksi. Jos alkaa liikaa itkettämään niin keskeytän mutta nyt just syötyä maha täynnä herkkuja on luottavainen fiilis.

    • Itkevämies

      Korjaus edelliseen.

      Kirjoitin että alle 7h mutta hieman alle 17h jäi! Nyt ei jää! Ei taatusti jää! Ilmoittautuminen kun paasto ohi!

      • auroraboreallis

        No.. Miten kävi? Mitä kuuluu?


    • ItkeväMies

      Ei onnistunut. Mutta nyt näyttää ennätys onnistuvan kuivapaastossa. Ostin äsken 80 e juotavaa ja syötävää ennätyksen juhlintaan. Aloitin eilen klo 15.08 kuivapaaston. Ja lopetan sen klo 17.08 aikaisintaan. Joten uusi ennätys on pian tosiasia.En luovuta nyt mistään syystä vaikka herkut pyörineet mielessä että jääkaapissa on mitä ottaa. Paino oli paaston alussa 107, 4 nyt se on 105,3.

      • Sä oot saanu päivässä 2kg pois ja nytaiot sabotoida tuloksen ahmimalla... Miksi? Siis kyllä multakin tuollainen onnistuu mutta sinä verrattuna minuun et edes yritä tehdä pitempiä kuin päivän tai parin plänejä.
        Haaveiletko koskaan esm. 90 kilosta? Kuinka pitkä olet?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      102
      4457
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      382
      1178
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1052
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1032
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      83
      903
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      901
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      891
    8. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      10
      847
    9. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      846
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      816
    Aihe