tornihuhu että jos Fernando Alonso lopettaa formulauransa tai Stoffel Vandroone jatkaa alisuorittamista, McLaren on tehnyt alustavan tarjouksen ensi vuodesta Mace Porarille joka ajoi Indy500 kilpailussa huikeasti neljänneksi vaikka kyseessä oli hänen ensimmäinen kisa ja lähtöruutu oli kuudes. Mielenkiintoista nähdä mihin ratkaisuun alamäessä rämpivä talli päätyy.
Täällä englannissa liikkuu
4
1455
Vastaukset
- UltimateRacer
Vaihtaisivat tuon McLarenin toimarin ensimmäiseksi. Sikasilmä-Zac on tehnyt aika surkeita ratkaisuja henkilöstöpuolellakin. TJ:nä olisi hyvä olla joku, joka edes vähän ymmärtäisi lajia, ihmisten johtamista ja moottoriurheilua yleensäkin.
Tallilta meni hermot Hondan kanssa. Harmi, juttu kun ei kärsivällisyys riittänyt. Hondan kehitystyö on jatkuvaa ja uudet päivitykset ovat oikeasti päivityksiä jotka parantavat suorituskykyä toisin kuin Renaultilla.
Toro Rosso tekee tänä vuonna yhteistyötä Hondan kanssa ennen kuin yhteistyö alkaa ensi vuonna Red Bullin kanssa. Se tulee tuottamaan vielä useita mestaruuksia. Red Bull saa tehdastiimin aseman, toisin kuin Renaultilla.
Mobil on tehnyt Renault’n kanssa hienoa työtä, mutta heidän pääsynsä testipenkkiin on ollut rajoitetumpaa, koska moottoria on kehitetty Castrol-valmistajan poltto- ja voiteluaineille. Hondan tarjoaa Mobilille paljon enemmän vapauksia kehitystyöhönsä, jolloin he voivat vaikuttaa myös moottorin suunnitteluun.
McLaren teki emämunauksen tälle kaudelle vaihtamalla moottoritoimittajan tehottomiin ja epäluotettaviin Renault-moottoreihin. Lisäksi ovat vielä asiakastallina Renault-tehdastiimin varjossa. Pääosa kehitystyöstä tehdään Renault-emätallin hyväksi. Jopas musta nyt huhutaan. Sanotaan näin että tämä yllättävänkin hyvin sujunut Indy500 visiitti sekä Penetrators Teamin 3. sija Le Mans 24h kisassa on kyllä poikinut tarjouksia suunnasta jos toisesta. Tällä hetkellä mulla ei ole ensi vuodeksi muuta työsopimusta kuin hommia Penetratorsilla sekä remppahommia T:mi Höyläys ja Kairaus Marco Porari:lla. Niin ja ajopaikka Indyssä samalla kaavalla kuin tänä vuonna elikkä Ed Carpenter Racing In Associate With Penetrators MC Finland -tiimissä. Lyhyesti sanottuna ajan mattamustaa penis-Chevyä :)))))))))
Joko muuten se Bickyn poika kävi OIKEAN isänsä, eli Bickyn kanssa siellä autokaupoilla?? Ajattelin että varmasti se OIKEAN isän ostama auto on hänelle mieleisempi, kun joku Timpan ostama Fabia, Nissan Micra tai Ford Fiesta:)))))))))))))))))))))))))))
Sulla taitaa olla Make ihan hyvät remonttimiehen taidot, niin ei varmaan tarvitse siellä kerhotiloillakaan olla heti remonttifirmoista apua soittelemassa, jos löytyy osaava mies jo oman kerhon sisäpiiristä.DarkFear kirjoitti:
Joko muuten se Bickyn poika kävi OIKEAN isänsä, eli Bickyn kanssa siellä autokaupoilla?? Ajattelin että varmasti se OIKEAN isän ostama auto on hänelle mieleisempi, kun joku Timpan ostama Fabia, Nissan Micra tai Ford Fiesta:)))))))))))))))))))))))))))
Sulla taitaa olla Make ihan hyvät remonttimiehen taidot, niin ei varmaan tarvitse siellä kerhotiloillakaan olla heti remonttifirmoista apua soittelemassa, jos löytyy osaava mies jo oman kerhon sisäpiiristä.Ei se Bicky junnu ole ihan vielä 18, mutta ilmeisesti OIKEAN faijansa kanssa ovat päätyneet valintaan Chrysler 300C. Tässä heinäkuun aikana tämä sälli saanee kortin ja lähiviikkoina poika ja hänen OIKEA faijansa käyvät autokaupoilla :))))))))))))
Niin olishan se kyllä aika noloa jos itse tatuoitukaluisen penetraattorin poika ajaisi jollain Fiestalla ja miettisi CO2-päästöjä autonvalinnassa :)))))))))
Jep mähän alunperin remontoin Penetrators MC:n kerhotilat ja kun tuli ohimennen puheeksi että mulla on kontakteja roinaamispiireissä niin sen myötä etenin aika nopeasti kerhon jäseneksi. Ei tästä sen enempää :)))))
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!9111864Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla998996Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa
Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.1084886Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon
Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka364125- 1004104
Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen
Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti63906Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta
Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j113699Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA
, ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle263529Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista
Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden13481Yksi kuoli kolarissa Outokummussa
-toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei633394