Täällä englannissa liikkuu

tornihuhu että jos Fernando Alonso lopettaa formulauransa tai Stoffel Vandroone jatkaa alisuorittamista, McLaren on tehnyt alustavan tarjouksen ensi vuodesta Mace Porarille joka ajoi Indy500 kilpailussa huikeasti neljänneksi vaikka kyseessä oli hänen ensimmäinen kisa ja lähtöruutu oli kuudes. Mielenkiintoista nähdä mihin ratkaisuun alamäessä rämpivä talli päätyy.
41481
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vaihtaisivat tuon McLarenin toimarin ensimmäiseksi. Sikasilmä-Zac on tehnyt aika surkeita ratkaisuja henkilöstöpuolellakin. TJ:nä olisi hyvä olla joku, joka edes vähän ymmärtäisi lajia, ihmisten johtamista ja moottoriurheilua yleensäkin.

Tallilta meni hermot Hondan kanssa. Harmi, juttu kun ei kärsivällisyys riittänyt. Hondan kehitystyö on jatkuvaa ja uudet päivitykset ovat oikeasti päivityksiä jotka parantavat suorituskykyä toisin kuin Renaultilla.

Toro Rosso tekee tänä vuonna yhteistyötä Hondan kanssa ennen kuin yhteistyö alkaa ensi vuonna Red Bullin kanssa. Se tulee tuottamaan vielä useita mestaruuksia. Red Bull saa tehdastiimin aseman, toisin kuin Renaultilla.

Mobil on tehnyt Renault’n kanssa hienoa työtä, mutta heidän pääsynsä testipenkkiin on ollut rajoitetumpaa, koska moottoria on kehitetty Castrol-valmistajan poltto- ja voiteluaineille. Hondan tarjoaa Mobilille paljon enemmän vapauksia kehitystyöhönsä, jolloin he voivat vaikuttaa myös moottorin suunnitteluun.

McLaren teki emämunauksen tälle kaudelle vaihtamalla moottoritoimittajan tehottomiin ja epäluotettaviin Renault-moottoreihin. Lisäksi ovat vielä asiakastallina Renault-tehdastiimin varjossa. Pääosa kehitystyöstä tehdään Renault-emätallin hyväksi.

2Äänestä

Jopas musta nyt huhutaan. Sanotaan näin että tämä yllättävänkin hyvin sujunut Indy500 visiitti sekä Penetrators Teamin 3. sija Le Mans 24h kisassa on kyllä poikinut tarjouksia suunnasta jos toisesta. Tällä hetkellä mulla ei ole ensi vuodeksi muuta työsopimusta kuin hommia Penetratorsilla sekä remppahommia T:mi Höyläys ja Kairaus Marco Porari:lla. Niin ja ajopaikka Indyssä samalla kaavalla kuin tänä vuonna elikkä Ed Carpenter Racing In Associate With Penetrators MC Finland -tiimissä. Lyhyesti sanottuna ajan mattamustaa penis-Chevyä :)))))))))

2Äänestä
  • Joko muuten se Bickyn poika kävi OIKEAN isänsä, eli Bickyn kanssa siellä autokaupoilla?? Ajattelin että varmasti se OIKEAN isän ostama auto on hänelle mieleisempi, kun joku Timpan ostama Fabia, Nissan Micra tai Ford Fiesta:)))))))))))))))))))))))))))

    Sulla taitaa olla Make ihan hyvät remonttimiehen taidot, niin ei varmaan tarvitse siellä kerhotiloillakaan olla heti remonttifirmoista apua soittelemassa, jos löytyy osaava mies jo oman kerhon sisäpiiristä.

    Äänestä

  • dark-signs kirjoitti:

    Joko muuten se Bickyn poika kävi OIKEAN isänsä, eli Bickyn kanssa siellä autokaupoilla?? Ajattelin että varmasti se OIKEAN isän ostama auto on hänelle mieleisempi, kun joku Timpan ostama Fabia, Nissan Micra tai Ford Fiesta:)))))))))))))))))))))))))))

    Sulla taitaa olla Make ihan hyvät remonttimiehen taidot, niin ei varmaan tarvitse siellä kerhotiloillakaan olla heti remonttifirmoista apua soittelemassa, jos löytyy osaava mies jo oman kerhon sisäpiiristä.

    Ei se Bicky junnu ole ihan vielä 18, mutta ilmeisesti OIKEAN faijansa kanssa ovat päätyneet valintaan Chrysler 300C. Tässä heinäkuun aikana tämä sälli saanee kortin ja lähiviikkoina poika ja hänen OIKEA faijansa käyvät autokaupoilla :))))))))))))

    Niin olishan se kyllä aika noloa jos itse tatuoitukaluisen penetraattorin poika ajaisi jollain Fiestalla ja miettisi CO2-päästöjä autonvalinnassa :)))))))))

    Jep mähän alunperin remontoin Penetrators MC:n kerhotilat ja kun tuli ohimennen puheeksi että mulla on kontakteja roinaamispiireissä niin sen myötä etenin aika nopeasti kerhon jäseneksi. Ei tästä sen enempää :)))))

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


vaihtooppilas.lontoossa kirjoitti:

tornihuhu että jos Fernando Alonso lopettaa formulauransa tai Stoffel Vandroone jatkaa alisuorittamista, McLaren on tehnyt alustavan tarjouksen ensi vuodesta Mace Porarille joka ajoi Indy500 kilpailussa huikeasti neljänneksi vaikka kyseessä oli hänen ensimmäinen kisa ja lähtöruutu oli kuudes. Mielenkiintoista nähdä mihin ratkaisuun alamäessä rämpivä talli päätyy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu